Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майка на 62 години????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Immortal написа:
    Какво сте се запенили за тези 2 дечица? Не сте ли виждали колко уродливи циганета се раждат. Че всяко трето е кривогледо?
    Само циганите ли ще са мерило за нашите действия? Ако те са неграмотни... И знаеш точно какво са, да не го казвам аз, трябва ли и българите със своите действия и решения да вършим неща, които са присъщи за циганите? Визирам действията на тия, дето са подпомогнали раждането, както и преди казах, 62-годишната няма вина, тя може да е луда колкото си иска, в тия, дето трябва да предприемат мъдри действия е вината, за експериментите които предприемат с държавни пари.
    Immortal написа:
    Това са лични неща, които не са от компетенциите на обществото.
    Лични неща са, когато някоя баба забременее на 61 и роди на 62. Тогава, когато това става с помощта на лекарски екипи и средства, отпускани от държавата за подпомагане на хора, които наистина са с шансове да родят и отгледат здрави деца, изобщо не са лични неща, а са уродливи решения на представители на държавата. И за тия, дето участват в темата, без да са схванали най-важното, пак повтарям, лекарския екип е със становище, че децата са с увреждания, а по-малкото вече е с операции, защо е необходимо с цената на държавни разходи да се създават деца, които са обречени на мъки ?! Разбира се, че обществото трябва да се намеси, за да няма повече такива случаи.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    Коментар


      #77
      Как предлагаш ти обществото да се намеси? Конкретно!

      Коментар


        #78
        ls1 написа:
        Как предлагаш ти обществото да се намеси? Конкретно!
        Аз лично бих одобрил въвеждането на законово установена възрастова граница за подпомагането на бездетни двойки. Звучи жестоко и грубо и дискриминативно. Но държавата по презумпция следва да вземе решение в интерес на децата, а не на щастието на 60-70 годишни хора.
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #79
          Веднага изхождам от твоето мнение. Държавата трябва да вземе решение в интерес на децата за сметка на 60-70 годишните. Това значи ли че одобряваш пенсиите на всички пенсионери да бъдат намалени с 50%, а икономисаните пари да се дадат за децата в домове?Що за абсурд, да вземеш решение в интерес на дете=детето да не съществува?!

          Коментар


            #80
            ls1 написа:
            Веднага изхождам от твоето мнение. Държавата трябва да вземе решение в интерес на децата за сметка на 60-70 годишните. Това значи ли че одобряваш пенсиите на всички пенсионери да бъдат намалени с 50%, а икономисаните пари да се дадат за децата в домове?Що за абсурд, да вземеш решение в интерес на дете=детето да не съществува?!
            Колега, некоректо и манипулативно изкривяваш думите на Ганчо.Ако някоя 62 годишна баба изперка и реши да ражда, аз не съм съгласен държавата да ползва пари от моите данъци за задоволяване на ненормалните и психологични проблеми.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #81
              ls1 написа:
              Що за абсурд, да вземеш решение в интерес на дете=детето да не съществува?!
              Не е сложно, вземаш решение да не бъдат създавани деца с увреждания.
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #82
                ls1 написа:
                Веднага изхождам от твоето мнение. Държавата трябва да вземе решение в интерес на децата за сметка на 60-70 годишните. Това значи ли че одобряваш пенсиите на всички пенсионери да бъдат намалени с 50%, а икономисаните пари да се дадат за децата в домове?Що за абсурд, да вземеш решение в интерес на дете=детето да не съществува?!
                Колега, изкривените ти интерпретации няма да коментирам. Ти чел ли си българското семейно право? Зачети се. Цялата му концепция се базира върху интересите на детето, а не на родителите. В момента в който се роди дете, то става най-важното в едно семейство. Решението на всички останали личностни и имуществени проблеми се подчинява на интересите на това дете. Пенсионерите са си пенсионери. Нека си живеят хората и аз съжалявам, че държавата се грижи за тях толкова неадекватно. Но когато пенсионерите искат да имат деца и за това се използуват моите данъци, нещата стават различни. Трябва и моето мнение да се вземе предвид... Всъщност Lane Staley го каза това вече.
                She was only a whisky maker but he loved her still.

                Коментар


                  #83
                  Не забравяй че и жената е плащала осигуровки, данъци и т.н. Щом трябва да питаме теб дали тя може да има дете - трябва ли да питаме нея дали ти можеш да имаш дете?Изобщо не извъртам и не манипулирам. Просто ви показвам че ако се вземат такива решения ние търкулваме малко камъче по една наклонена пътека, което накрая ще се изсипе като каменна лавина върху вашите глави. Защото след ограничаването на възрастта за майките веднага могат да последват други неща. Примерно след 60 годишна възраст да не се управлява автомобил, без значение здравословното състояние. Или 6 месечен задължителен курс при психолог за млади родители, за да сме сигурни всички че няма да малтретират децата си. Или отрязване на правото за ползване на детска градина ако родителите са над 40, с цел подтискане на мераците в приближаващи ’граничната’ възраст. Или отнемане на детето ви ако сте три месеца без заплата. Или всички коли в еднакъв пожарночервен цвят, за да се виждат. Все неща дето някой би кимнал мъдро и би казал ’Ааааа, тъй тъй, ще помогне...’ въпреки че вие сега си мислите ’Пълни простотии...’.Пластекс, все повече ме шокираш. Защо не вдигнеш една скала от която да хвърляме недъгавите?? We are Sparta? Как решаваш че едно дете ще е недъгаво на етап ’яйцеклетка’? Както сега оперират това бебенце, така оперират и много други, на млади майки, из цялата страна. Ходи пред едно родилно и покрай веселите физиономии ще видиш и няколко нещастни и разтревожени. Трябва ли да им трепем децата понеже ще имат недъг?? Знам сега какво ще кажеш - че понеже майката е бабе, 100% ще има увреждания. Е, аз пък ти казвам че същото важи и за бременните дето пушат, на тях да забраним ли да имат деца?

                  Коментар


                    #84
                    ls1 написа:
                    Не забравяй че и жената е плащала осигуровки, данъци и т.н.
                    Не забравям. И с плащането си през годините си е осигурила пенсия. Данъците - ами да се е сетила за това когато е плащала и когато му е било времето. И когато на 30-40, че дори и до 45-6-7 години е имала шансове 1/ да има собствени яйцеклетки, 2/ шансове да износи две деца по естествен начин на тази възраст и то отчасти подпомогната и с данъците на всички нас и 3/ да има разумни изгледи да изгледа две деца - както финансови, така и чисто физически...
                    ls1 написа:
                    Щом трябва да питаме теб дали тя може да има дете - трябва ли да питаме нея дали ти можеш да имаш дете?
                    За щастие - не. Имам двама сина от двата си брака. Създадени по естествен начин (благодаря на Бог ). И това си е лично моя работа - чупил съм си кръста да ги правя, а не съм ползувал бюджетно подпомагане. И си се грижа за двамата колкото мога, макар голямата ми мъка да е, че големият ми син не живее с мен.
                    ls1 написа:
                    Изобщо не извъртам и не манипулирам. Просто ви показвам че ако се вземат такива решения ние търкулваме малко камъче по една наклонена пътека, което накрая ще се изсипе като каменна лавина върху вашите глави. Защото след ограничаването на възрастта за майките веднага могат да последват други неща. Примерно след 60 годишна възраст да не се управлява автомобил, без значение здравословното състояние. Или 6 месечен задължителен курс при психолог за млади родители, за да сме сигурни всички че няма да малтретират децата си
                    Според теб едно и също ли е при късогледство да платиш и да караш с очила и да си на 62 години и да ти платят за да създадеш живот, който не можеш да създадеш, износиш, а вероятно и отгледаш сам? Дано не е... Действително в един (доста малък) процент от случаите родителите са психически болни хора. Но това е изключението, а не правилото. При една бременност на 62 години нормалното развитие е изключение, а не правило. Останалите ти примери са несъстоятелни.
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #85
                      Ще ме извинявате, но нямам време за да прочета всички мнения преди мен, но искам да напиша нещо , защото към жена с репродуктивни проблеми и темата ми е доста болна.За мен проблемите са няколко в този случай :1. дечицата/ да са живи и здрави / има голяма вероятност да са с много увраждания, заради това, че не са износени докрай2. майка на 62 години за мен не може да бъде пълноценна майка3. ПИША ГО ТРЕТО, НО ЗА МЕН Е МНОГО ВАЖНО - Тази жена е забременяла с донорска яйцеклетка , незнайно как намерена толкова бързо. Защото има момичета, които чакат с години за да получат такава.Респективно - дали и без това малкото дарителки не биха се замислили за какво си използват техните яйцеклетки и не биха се отказали от дарение?4.много от вас не са запознати по принцип с репродуктивните проблеми / и дай Боже никога да не са запознават/, но от известно време организации се бореха за това законът да бъде променен и да се разреши да провят инвитро жени над 43 години / в момента това е разрешената възраст - говорим за недонорско инвитро/ , а след този случай се говори за намаляване на възрастта, което лишава много семейства от възможност за имат деца.Темата е много обширна, но на първо време това е обобщено.Личното ми мнение е ,че раждане на 62 години не е нормално нещо.

                      Коментар


                        #86
                        Lane Staley написа:
                        ls1 написа:
                        Веднага изхождам от твоето мнение. Държавата трябва да вземе решение в интерес на децата за сметка на 60-70 годишните. Това значи ли че одобряваш пенсиите на всички пенсионери да бъдат намалени с 50%, а икономисаните пари да се дадат за децата в домове?Що за абсурд, да вземеш решение в интерес на дете=детето да не съществува?!
                        Колега, некоректо и манипулативно изкривяваш думите на Ганчо.Ако някоя 62 годишна баба изперка и реши да ражда, аз не съм съгласен държавата да ползва пари от моите данъци за задоволяване на ненормалните и психологични проблеми.
                        Ти не си съгласен колега, но работата е там, че никой не те пита :DТо ако знаеш и аз с колко неща не съм съгласен...
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #87
                          Мисля, че разбрах - повечето от вас са против да се ползват "вашите" пари, дето държавата ви ги е прибрала, за такива цели.Аз доколкото разбрах, процедурата е изцяло платена с лични средства. Не виждам тук замесени "вашите" пари.А и 62 годишната жена, доколкото разбрах, все още не е пенсионерка. И като вдигнат възрастта за пенсиониране, както планират - скоро няма и да бъде.Щом може да работи и да дава на тази държава, защо да не може да си роди дете?@Ravi : Съгласен съм, че не е нормално да се ражда на такава възраст.Не е нормално да се ражда и на 11-12. Ако това обаче е единичен случай, случаите на раждания от непълнолетни са много. Мисля, че на това трябва да се обърне много повече внимание. А ние тук изписахме нам-колко си страници, за нещо, което не ни касае. Все едно някой ще иска от вас да се грижите за децата...Годишно в България се раждат стотици деца с увреждания. Умират десетки новородени. Ако тези деца имат късмет - ще живеят. Ако не - вас какво ви засяга?На мой приятел детето му се роди със сериозни увреждания (Пази Боже!) и след няколко месеца почина (лека му пръст). Жена му пушеше като комин през цялата бременност. Всички й казваха да не пуши, но тя отговаряше "ще правя каквото си искам". Е? Каква е разликата? Кой е по-безотговорен? Защо никой не съди хилядите безотговорни родители, а сте скочили срещу тая жена?!?

                          Коментар


                            #88
                            ravi написа:
                            Ще ме извинявате, но нямам време за да прочета всички мнения преди мен, но искам да напиша нещо , защото към жена с репродуктивни проблеми и темата ми е доста болна.За мен проблемите са няколко в този случай :1. дечицата/ да са живи и здрави / има голяма вероятност да са с много увраждания, заради това, че не са износени докрай2. майка на 62 години за мен не може да бъде пълноценна майка3. ПИША ГО ТРЕТО, НО ЗА МЕН Е МНОГО ВАЖНО - Тази жена е забременяла с донорска яйцеклетка , незнайно как намерена толкова бързо. Защото има момичета, които чакат с години за да получат такава.Респективно - дали и без това малкото дарителки не биха се замислили за какво си използват техните яйцеклетки и не биха се отказали от дарение?4.много от вас не са запознати по принцип с репродуктивните проблеми / и дай Боже никога да не са запознават/, но от известно време организации се бореха за това законът да бъде променен и да се разреши да провят инвитро жени над 43 години / в момента това е разрешената възраст - говорим за недонорско инвитро/ , а след този случай се говори за намаляване на възрастта, което лишава много семейства от възможност за имат деца.Темата е много обширна, но на първо време това е обобщено.Личното ми мнение е ,че раждане на 62 години не е нормално нещо.
                            Точно това искам да обясня. Написал съм го . Бях свидетел на това как млади семейства и хора оставаха разочаровани, други разпродаваха имущества. И аз това питам. Ако тази жена не беше ЕКСПЕРИМЕНТ щяха ли ей така бързо и безвъзмездно да намерят донорска яйцеклетка. Не ми се спускаше в други подробности, но тук явно сме разделени на две. Тези, които оправдават желанието на тази жена, не знаят, ( повечето от тях) за абсурдния биологичен момент жена на 62 г. да има дете и то без рискове за плода в утробното и извънутрбното му развитие или казано другояче, ако жена на 43 години забременее ( само заради годините и спецификата на детеродните функции ), вероятността да роди здрав плод е 80% по-голям от 55 годишна жена. Знаят го и докторите. Какво остава за тази 62 годишна жена. И пак във връзка с цитирания пост. 30 - 35 годишни жени в репродуктивна възраст с години не могат да си намерят такава донорска яйцеклетка, да не говорим за финансовата несъстоятелност в, която изпадат стотици здрави семейства и прекъсват лечението си...Този биологичен материал можеше да попадне на правилното място. Утробата на 62 год. жена не е това място. ПС: Не отричам естественото желание на тази женица да роди, отричам лекарския морал в този случай. Разберете ме правилно.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #89
                              Immortal написа:
                              Мисля, че разбрах - повечето от вас са против да се ползват "вашите" пари, дето държавата ви ги е прибрала, за такива цели.Аз доколкото разбрах, процедурата е изцяло платена с лични средства. Не виждам тук замесени "вашите" пари.А и 62 годишната жена, доколкото разбрах, все още не е пенсионерка. И като вдигнат възрастта за пенсиониране, както планират - скоро няма и да бъде.Щом може да работи и да дава на тази държава, защо да не може да си роди дете?@Ravi : Съгласен съм, че не е нормално да се ражда на такава възраст.Не е нормално да се ражда и на 11-12. Ако това обаче е единичен случай, случаите на раждания от непълнолетни са много. Мисля, че на това трябва да се обърне много повече внимание. А ние тук изписахме нам-колко си страници, за нещо, което не ни касае. Все едно някой ще иска от вас да се грижите за децата...Годишно в България се раждат стотици деца с увреждания. Умират десетки новородени. Ако тези деца имат късмет - ще живеят. Ако не - вас какво ви засяга?На мой приятел детето му се роди със сериозни увреждания (Пази Боже!) и след няколко месеца почина (лека му пръст). Жена му пушеше като комин през цялата бременност. Всички й казваха да не пуши, но тя отговаряше "ще правя каквото си искам". Е? Каква е разликата? Кой е по-безотговорен? Защо никой не съди хилядите безотговорни родители, а сте скочили срещу тая жена?!?
                              Тази жена е почти толкова безотговорна. Що се касае за родените деца с увреждания. Има ги и ще ги има. За съжаление. Репродуктивното здраве също е на зле в БГ. Само, че и доктори и тази жена по презумпция знаят за нищожните 5-6% вероятност това дете да се роди здраво...Тук не става въпрос и само за пари. И аз и Рави го написаха. И милиони да имаш - донорски яйцеклетки не може да получи всяка жена в БГ. Това е проблема. Тези яйцеклетки, можеха да се използват от жена в детеродна възраст без рискове за плода... Това е нещото с, което аз лично не се съгласявам.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                #90
                                Добре, Immortal, приемам, че е платила всичко сама, макар да се съмнявам. Обаче безценния биологичен материал - донорска яйцеклетка? (Признавам си, че не знаех, че е толкова труден за намиране и съм щастлив, че наистина не съм запознат с проблематиката). Колегата Тодоров вече съвсем правилно отбеляза - що щат тези безценни яйцеклетки в нейната утроба Не знаех и колко са нищожни шансовете за пълноценно износване и разжане на здраво детенце! (макар да си представях).И след като е такъв минимален шансът а вероятността тя да не може да гледа дечицата е толкова голяма, нали пак с нашите пари ще се гледат горкичките! То не стига дето хрантутим всички мангали, ами и самите ние да създаваме нещастни дечица и после да ги гледа държавата с нашите пари! Ами не мога да го приема за разумно това Стискам им палци на тези две бебчета и много се надявам да нямат малформации
                                She was only a whisky maker but he loved her still.

                                Коментар

                                Working...
                                X