Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Aegean yacht racing cup 2010

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Aegean yacht racing cup 2010

    Здравейте колеги,тъй като до колкото разбирам раздела Автотуризъм е само за пътешествия с коли, пускам тази тема тук, а ако модераторите преценят могат да я преместят.Както вече бях споменал от 28-ми Април до 2 Май участвах в регатата за Егейската купа. Беше доста вълуващо изживяване, което искам да споделя.Ден едно - първи етап. От Кавала до Самотраки. Моята яхта - 52 футова, Ocean Racer Class, 20 тона, производство на Ocean Star. За сравнение - другите яхти са 7-8 тона.Сега малко обяснение как протича едно съзтезание с яхти. Има начална и финална линии. 5 минути преди старта се дава сигнал и лодката с комитета по съзтезанието застава успоредно на стартовата линия.Всички все още използват и двигатели и платна. Борбата е да се заеме най-добрата позиция. На 4-та минута се вдига Papa флаг и се дава сигнал. Тогава всички трябва да изгасят двигателите. Когато има една минута до старта се дава още един сигнал. И последния е за началото. Целта на всички е да преминат стартовата линия на скорост но не преди сигнала (яхтата не може просто да спре и да чака). Ако преминеш преди сигнала трябва да се върнеш и да преминеш отново.Стартираме първи етап - около 100 мили до Самотраки. Започваме добре. Изведнъй вятъра се увеличава до 30 възела а вълните се увеличават до 2 м.http://www.youtube.com/watch?v=gVL024sYyBkПроблема ми е, че вятъра е точно по курса ми. Трябва да плавам с много малък ъгъл - 10 - 15 градуса. А яхтата не може да се справи с по-малък от 40. Всеки опит да увелича ъгъла усилва ефекта на вълните и от екипажа започват да повръщат. За това решихме да се влачим с 4-5 възела но да не подлагаме бордовете на вълните. Освен това плавайки толкова близо до вятъра е опасно - лекия нос може лесно да смени посока при което да направим Так и платната рязко да сменят борда при което най-малко ще се скъсат, а най-много бума ще удари някой и направо ще го убие.След 12 часа в морето привечер пристанахме.Следващият етап беше до Фанари, а последния до Тасос. Навсякъде ни посрещаха кметове и делегации.Пускам и малко снимки отдолу. След още 2-3 участия на малко съзтезания, един ден се надявам да участвам в това:http://www.youtube.com/watch?v=3-yQpwht1bYThe Volvo Cup.А който е фен, може да пише лично съобщение и следващия път като излизам на плаване, може да се организираме.
    Прикачени файлове
    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
    ----------------------------
    Ignorance is a bliss

    #2
    Със линк към темата за кучетата - Ето въпросните делфини
    Прикачени файлове
    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
    ----------------------------
    Ignorance is a bliss

    Коментар


      #3
      За завиждане си Тръпка е било Евала !
      Fiat Forum Bulgaria

      Прекаленият светец и богу не е драг !

      Коментар


        #4
        Колега това картер 30 ли е или греша.Голяма тръпка бих се присъединил ама времето ми е малко ,и ако не е тайна във Варна или Бургас е яхтата

        Коментар


          #5
          Привет - другите яхти са Bavaria 38, 40, 42 и т.н. Всички домуват в Кавала. Тук в Бг има само частни марини които свалят по 10 кожи. Диневи например е 30 Eur до 00:00 часа (тарикати - така ако отидеш в 23 и стоиш до 6 пак плащаш 60). За сравнение в Кавала е 3 Eur на ден, както и във всички обществени пристанища.
          Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
          ----------------------------
          Ignorance is a bliss

          Коментар


            #6
            и аз бях се замислил навремето ама тези цени за марина дет ми обявиха направо ме отказаха. Браво че сте му намерили цаката

            Коментар


              #7
              п.п.Защо си под гръцки флаг?
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                BO написа:
                п.п.Защо си под гръцки флаг?
                Хм, и аз това исках да попитам.Сигурно е за икономия... Или заради данъци...’Богатите също плачат’
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  Yavor написа:
                  BO написа:
                  п.п.Защо си под гръцки флаг?
                  Хм, и аз това исках да попитам.Сигурно е за икономия... Или заради данъци...’Богатите също плачат’
                  ’’Като знам разликата в данъците на колите в БГ и ГР - предполагам, че няма да е заради данъците...Но пък кой знае, Гърция е морска страна.

                  Коментар


                    #10
                    Дълга история, но да - там застраховките и данъците са по-малки.
                    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                    ----------------------------
                    Ignorance is a bliss

                    Коментар

                    Working...
                    X