Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дълг Към глобул

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    забравихд а спомена, че и на мен ми ги писаха простотиите за кредитния регистър, обаче като прочетох няколко пъти се оказа, че не пише кой регистър и се подразбира, че става дума за техен си някакъв регистър, примерно 2 листа с напечатани длъжници. така излезе. принципно мен и военните като ме търсиха не успяха да ме шашнат особенно, камо ли тези смешници, от опит никой нищо няма да успее да направи.за кредитния регистър имаше минимални суми преди време, мисля, че под 1000 лв не влизаха, но не знам, може би да са ги махнали
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      @pakumba: Регистъра за неизрядни длъжници вече е централизиран - единствен. Ако настояваш ще проверя "името" му как е, но със сигурност вече НЯМА минимална сума. Има зададен срок за погасяване на задължението - според кореспондента - от 1 до 3 месеца. Продавам стоки на лизинг и се налага да знам - въвеждам клиента и до 20 минути знам ще му отпуснат ли или не кредит - ако виси с неплатена вноска или закъснява с вноските - дори не му звънят - в системата направо ми светва "неодобрен". Има клиенти, които в момента на въвеждането, пак без да им звъня пише "одобрен" + процент отстъпка за лоялен клиент. В края на краищата това трябваше да се направи от край време...
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #18
        Аз за този кредтен регстър така и не разбрах, и не можах да намеря, ак се излза от него? Давност, няакво друго условие? Все пак колкото да е хбаво и аз да съм съгласен с него, е меко казано малоумно ако си съсипеш живота не може да си изтеглиш жилищен кредит за семейството заради 2-3 забавени (не забравени) сметки от времето на 18-20-те си години...едит: Предлагам темата да се преименува на "Дългове, длъжници събиране на задължения", взе да става интересно

        Коментар


          #19
          Re: Дълг Към глобул

          nasty написа:
          Един приятел имаше сметка около 100+лв направена с техните изпълнения - има лимит , а не са му пратили смс ,че го наближава или да му го спрът - и той си взе друга карта и не я плати сметката.Ама сега нали се регистрират б-кънектите и са го набарали - .
          За кой ли път пак не мога да разбера ,защо все гледаме да минем между капките и ние да сме хитреците. Ами след като има сметка която трябва да се плати ,ми ще се плаща . Независимо каква е и за какво е. Не се ли учим така винаги и навсякъде да гледаме как да изгяволуваме някого отколкото да си платим сметката . Имам собствен телевизионен сервиз и преди доста години ги бях научил сума ти и клиенти да им дам телевизорите пък те като получат пари ще си платят ремонта . Повечето действително идваха след седмица ,след две и си плащаха вересията даже даваха и горница заради услугата , но и доста ме излъгаха . След като се събраха неплатени поръчки за около 700лв престанах да давам апарати отремонтирани бе да се заплати предварително . И сега някои честни хорица не могат да ползват това предимство заради такива тарикати дето ме минаха.Та според мен кой каквото има да си плаща нека си го плаща без да търси начини да се размине. Така се придобива вреден навик винаги първо да видим какво можем да заушим, а после ако мине номера мине .
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #20
            Ми така е не си го е платил уточних го в началото - и причината - всеки има лимит на картата при който 10лв преди да го стигнеш от глобул ти пращат съобщение.Поне при мен е така и си внасях 30лв да ми стане 80лб лимита (това в зората на глобул още - приятеля ми и той го имаше този лимит) сега не знам как е с лимита.И той си говори , а и принципно си говори по-много и изведнъж бам сметка над 70лв ,така един два месеца , разправя се с оператора и накрая реши да не им плаща - 80 и няколко лева му е била.Сега са го намерили покрай адреса на сестра му , че б-кънекта е на нейно име а те са на един адрес - така си го обяснявам.И темата беше ,че той се е шашнал , а и аз преди бях чел , че много не могат да му направят нищо по-сериозно като цяло.
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #21
              jenshen73 написа:
              @pakumba: Регистъра за неизрядни длъжници вече е централизиран - единствен. Ако настояваш ще проверя "името" му как е, но със сигурност вече НЯМА минимална сума. Има зададен срок за погасяване на задължението - според кореспондента - от 1 до 3 месеца. Продавам стоки на лизинг и се налага да знам - въвеждам клиента и до 20 минути знам ще му отпуснат ли или не кредит - ако виси с неплатена вноска или закъснява с вноските - дори не му звънят - в системата направо ми светва "неодобрен". Има клиенти, които в момента на въвеждането, пак без да им звъня пише "одобрен" + процент отстъпка за лоялен клиент. В края на краищата това трябваше да се направи от край време...
              ами със сигурност си прав, защото моето инфо е отпреди 3-4 години, а оттогава съм изряден платец. обаче си мисля, че има оторизирани търговци, който да вписват там-имаш ли представа дали има такива "оторизирани търговци"? обаче като ти чета поста ми се струва, че ти говориш за някакъв регистър основно за лизингови дружества...- нещо ми прилича на различен от този, който ползват банките, защото с това одобрен или отхвърлен на момента може да стане само с лизингова компания, даже си мисля, че само вътре в компанията- т.е. лизингова компания Х си има един електронен регистър, ти работиш с тази компания Х, идвам аз, ти ме проверяваш в системата и компанията Х е решила, че ако имам 2 неплатени вноски директно ме отхвърля, обаче ако в този регистър е и компания У тя може съвсем да не е съгласна да ме отхвърли за 2 неплатени вноски, а за 3 например. Такива бързи и твърди решения могат да бъдат вземани само вътре в компанията.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #22
                nasty написа:
                Е на всеки се случва - ама тва си пак един вид рекет от тия фирми.Аз си мислех ,че се опитват да му въздействат психически да си плати като му звънят през 2 дена.
                Така е както мислиш. Имах приятелка която работеше точно в такъв кол център. Никой нищо няма да му направи. Просто ще му досаждат често.

                Коментар


                  #23
                  Аз имах неплатена сметка към Мобиком, 120лв. някъде беше от 2001-2002г. някъде. Така си и отиде.
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #24
                    Айде сега и аз да ви кажа на мен какво ми се случи и какво ми казаха. Имах задължение към Глобул в размер на 30 и няколко лева. Бях в Англия известно време и като се върнах се беше увеличило малко до към 50 лв някъде. Понеже вече нямах никакъв номер на мое има, на който да ме търсят ми бяха пратили писмо в къщи. В него пишеше, че ако доброволно не си погася задължението, ще ме съдят и 100% ще загубя делото, тогава щяло да се наложи да платя и за разноските по това дело, а като сума това щяло да надхвърли неколкократно сумата на задължението ми. Аз си викам майната им, ще платя когато мога. Да ама не ! Получих второ писмо, в което пишеше, че ще ми пратят съдия изпълнител в нас. Това не ме притесни, защото нямам нищо на мое име и няма какво да ми вземат ... После обаче се сетих, че ПунтиЧко си е на мое име. Изплаших се и бегом да си платя.По-късно същата година 2009 имаше и друго недоразумение, ама след като установих, че е по моя вина си платих и се набих сама, белким ми дойде акъла. :D Забравих да кажа, че писмата не ми ги пращаше Глобул, а фирма с която те имали договор за събиране на задълженията.
                    Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                    AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                    Коментар


                      #25
                      jenshen73 написа:
                      @pakumba: Регистъра за неизрядни длъжници вече е централизиран - единствен. Ако настояваш ще проверя "името" му как е, но със сигурност вече НЯМА минимална сума. Има зададен срок за погасяване на задължението - според кореспондента - от 1 до 3 месеца. Продавам стоки на лизинг и се налага да знам - въвеждам клиента и до 20 минути знам ще му отпуснат ли или не кредит - ако виси с неплатена вноска или закъснява с вноските - дори не му звънят - в системата направо ми светва "неодобрен". Има клиенти, които в момента на въвеждането, пак без да им звъня пише "одобрен" + процент отстъпка за лоялен клиент. В края на краищата това трябваше да се направи от край време...
                      Точно така е. И аз имах "дълг" 9 лв. към Райфайзенбанк . Смятам, че не бяха прави, затова не им ги плащах, просто се заинатих. Бях си изплатил кредита и след една година ме уведомиха, че дължа с лихвите 9 лв. за закриване на разплащателна сметка. Бях абсолютно сигурен, че при подписване на договора бях платил предварително всички такси, включително и тази за закриване на сметката след изплащане на кредита. Даже си го бях записал на договора с химикал: еди колко си лв. за откриване/закриване на разплащателната сметка. А и какво означава такса за закриване-камъни ли ще мъкне някой, за да ми закрие празната сметка?! След 2 г. напомнителни писма, които изхвърлях и чиято стойност за пощенски разходи сигурно надвиши колосалния ми дълг, накрая се принудих да го платя точно заради този регистър. С лихвите и таксите за обслужване дългът ми беше станал 30 лв.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #26
                        Централния кредитен регистър се изготвя от БНБ, като от скоро вече там изнасят информация и всички небанкови организаций като TBI, Jet, Transcard, Icard и всички там подобни. Имах честта да поработя в банка известно време и да имам достъп до този регистър, като до тогава само се говореше, че небанковите фирми ще присъстват а до миналата година така и не видях в този регистър една таква фирма. Няма минимална сума за влизане в регистъра. Лично видях проблемна клиентка с просрочие от 0,01 лв. но след разпечатка на плащанията и проблема беше решен. Просрочията в централния кредитен регистър имат давност 6 м след пълното им погасяване. И последно в свидетелството за съдимост излизат само наказателни дела!
                        Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                        Коментар


                          #27
                          pakumba написа:
                          ами със сигурност си прав, защото моето инфо е отпреди 3-4 години, а оттогава съм изряден платец. обаче си мисля, че има оторизирани търговци, който да вписват там-имаш ли представа дали има такива "оторизирани търговци"? обаче като ти чета поста ми се струва, че ти говориш за някакъв регистър основно за лизингови дружества...- нещо ми прилича на различен от този, който ползват банките, защото с това одобрен или отхвърлен на момента може да стане само с лизингова компания, даже си мисля, че само вътре в компанията- т.е. лизингова компания Х си има един електронен регистър, ти работиш с тази компания Х, идвам аз, ти ме проверяваш в системата и компанията Х е решила, че ако имам 2 неплатени вноски директно ме отхвърля, обаче ако в този регистър е и компания У тя може съвсем да не е съгласна да ме отхвърли за 2 неплатени вноски, а за 3 например. Такива бързи и твърди решения могат да бъдат вземани само вътре в компанията.
                          Централен означава точно това - централен. Общ регистър е за всички лизингови оператори + банките. Въпрос вече на вътрешна политика е дали в някоя банка след подробен преглед ще ти отпуснат кранчето. И да - има "оператор", който е оторизиран да вписва неизрядните - това са точно тия, които тормозят колегата пуснал темата. След като в определеният от тях срок не се извърши плащане, а сумата е под 500лв - лицето се вписва в този регистър и изпадаш от финансовите благини на кредитирането. Не знам или поне не съм запознат с механизъм за изваждане от този регистър. Тъпото е, че дори за сметка от 14.65лв. можеш да стане "неизряден" - само защото фирма "Х" има договор с фирма "У" да и управлява задълженията... Все още обаче този регистър касае физическите лица, но не и юридическите...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар

                          Working...
                          X