Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на Рено Меган

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    emzo написа:
    Да бе, ФИАТ не чупят ск. кутии щото.Ако по този начин се правят изводи ....
    Познавам много хора с ФИАТи, и никой от тях не е счупвал скоростна кутия.А колкото познавам с Рено, всички са имали проблем.Аз съм си направил за мене изводите, само ги споделям с вас.

    Коментар


      #32
      Лошо няма, че споделяшНо колко души познаваш с Рено, дето са сменяли ?10, 20 ? От 100 000Аз познавам хора от форума, които са чупили скорости.Не трябва да се разсъжава така ....
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #33
        Аз на очите си ли да вярвам, или на реклами? Точно така трябва да се разсъждава, според мен.

        Коментар


          #34
          Добре, аз съм карал Рено, Меган при това.Нямах ядове със ск. кутия.Аз казвам, че са врели некипели тия приказки за ск. кутии и всяка марка чупи ск. кутии.Дори и Фиат.К’во правим ся ?Колкото ти си критерий, толкоз и аз.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #35
            Старите рена са много здрави, като започнеш от рено 5, 9, 11, 19, 21, 25. Баща ми кара рено 11GTX с 1.7 мотор 88г. от 1995г до 2008г . Беше на 110 000км. продаде го на 390 000км. без да сменя съединител и без отваря двигател. Корава машина. Преди две години взе Сценик 2001г. 1.6 16V - комфорта си го има вярно е но като здравина нищо общо със старото. Проблемни скоростни кутии имат подщи всички модели от 1996г. до 2003г. от там нагоре наблюдения нямам и не мога да кажа. Та на въпросния Сценик кутията има шум от както го взехме, в сервиза на рено в Пловдив уж смениха лагерите на диференциала но и сега пак има шум и мисля че се увеличава. Да не говорим че над 120км. става много шумно, двигателя започва да ръмжи все едно караш някаква бегачка а това си е семеен автомобил. На едно служебно канго ми се пръсна скоростната кутия миналата година (1.9D 1999г.) Друг приятел два пъти сменя сменя кутията на Туингото си, така че колегата да си прецени сам. Това от мен, дано размисли...

            Коментар


              #36
              Две Рена съм имал-5 и 19,такова нещо като проблем в скоростна кутия незнам.На първото,5-ката, му спуках главата-забравих да налея антифриза след промивка На 19-та след двугодишно каране,реших да проверя маслото в скоростната кутия и...ядец няма никой ...налях и докато я продам,още близо 1.5 год. без проблем.Когато купих Мареа-та,няколко приятели ми казаха:-Аз мислех,че разбираш от коли!?......та те това е-въпрос на вкус и късмет!Всички коли се чупят рано или късно и ако неса "мъртво родени",карат според поддръжката на собственика си
              MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
              ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

              Коментар


                #37
                Immortal написа:
                Познавам много хора с ФИАТи, и никой от тях не е счупвал скоростна кутия.А колкото познавам с Рено, всички са имали проблем.Аз съм си направил за мене изводите, само ги споделям с вас.
                A аз познавам - един колега сменя скоростна на Пунто. Познавам и хора с Рено - от колегите в сградата където работя са трима - никой не е сменял скоростна.
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #38
                  За пръв път чувам че Рено има проблеми със скоростни кутии.Много съм изненадан.Две Рена минаха през мене и две през жена ми и никакви зачатъци от проблеми.А колко познати имам с Рена,да не ги броя.Знам със сигурност че Рено има проблеми с автоматичните си скоростни кутиии.

                  Коментар


                    #39
                    Да,за проблем в автомата съм чувал и аз но в България автоматичните скорости са "екзотика"
                    MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
                    ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

                    Коментар


                      #40
                      sugarboy написа:
                      Аз се отказах да ходя с този моя човек, щото вчера, при последния опит да му налея акъл, ми каза, че не щял Фиат, щото Фиат купували само хора в безизходица и спрях да се занимавам с него. Сега зарибявам един друг, който наистина ми е много близък приятел, та затова му търсим JTD 100
                      Най-вероятно това е въпросното рено http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...233&f1=details . Но щом ти е казал така - да се оправя Лично аз не бих си взел такова за тези париА 19ките са друг случей , вместо Дачия трябваше да правят 19ки
                      Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                      Коментар


                        #41
                        Ами да, сигурно е това Реното - така ми беше казал - тази автокъща, зелен Меган, но наистина, не съм ходил и не знам какво е направил.
                        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                        Коментар

                        Working...
                        X