Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на Рено Меган

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на Рено Меган

    Въпросът по-скоро е за оглед, защото един приятел иска да ида с него да огледаме едно конкретно Рено. Колко ли не го убеждавах да търси някой от нашите дизелаци, ама на - Фиат не му харесвал. Та, става дума за Рено Меган, 1998 година, дизел. Аз даже не им знам разновидностите на двигателите, но ще взема и един друг приятел, който има Пежо 406 дизел, че да сме повече кибиците. Въпросът е, какво да му гледаме, има ли някакви особености, на които трябва да обърнем внимание по двигателя. Някакви известни хронични заболявания да има и изобщо, приемаме всякакви съвети, защото Рено никога не е било обект на моето внимание, ама човекът като си го е харесал, а и май баща му ще дава парите, та може би и той настоява за тази марка.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    #2
    Щом ще е дизелово, важът основните принципи за проверка на дизелов двигател. Пусни в GOOGLE търсене за статията "Съвет при покупка на дизелов автомобил" . Има я почти във всеки форум.Друго нещо което да проверите задължително, е таблото. При превъртане на километража, джамбазите почти винаги си оставят ръцете. Аз лично знам две Рена с блокиращи табла. Покарайте колата, студена около 20 минути. Ако не блокира таблото, добре, обаче пак не е гаранция. Проблема се оправя, с откачане на клемите на акумулатора. Да не ви лъжат, че е заради хлабави клеми на акумулатора, или подобно! Проблема остава! В рено форума, също има доста оплаквания от този проблем. Друго си знаете, диагностика двигател, електроника, окачване, следи от удари, стъклата да са всички от една година и т.н.УСПЕХ.
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Слабо място на френските коли са скоростите!Също така течове от хидравликата.Двигателя като цяло е здрав, но е възможно да има скъсани тампони на двигателя - често срещано е!

      Коментар


        #4
        Прочети тук:http://www.renault-bg.com/smf/index.php?board=12.0и тук:http://www.renault-bg.com/smf/index....0;Избора на Меган не е лоша идеа Успех!
        MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
        ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

        Коментар


          #5
          Меган наистина е добра кола ,возията е чудесна,има добри двигатели... Търсете DCI ако може да отдели малко повече пари,инъче и ДТИ са нелоши,макар и малко по-шумни! Инъче 1,9 дти попада в малкия данък-98к.с и е идеален вариант,ако е в добро състояние.Всъщност какъв меган ще гледате? Седан,хеч или комби? Ето ти интересно четиво,малко за опознаване на моделаRenault Megane Renault заслужава похвала за подобрение на качеството, но повечето купувачи на употребявани автомобили ще усетят ефекта от тази офанзива едва през следващите години.прочети целия текстОценкатихи и спокойни двигатели икономични дизели подходящо подреждане на предавките добро серийно оборудване и мерки за безопасност удобни седалки добри и стабилни качества при движение голям багажникограничен простор непрецизно управление, поява на вибрации немарлива изработка отчасти неудобно обслужване посредствен комфорт на окачванетоТипични повредипроблеми с уплътненията на вратите проблеми с електрониката скърцащи спирачкиПрепоръчвани двигателиДвулитров бензинов със 135 к. с. Еластичен четирицилиндров агрегат с добри динамични показатели. Разход около 10 л/100 км. 1,9-литров dCi със 130 к. с. Тих, равномерно работещ и мощен турбодизел с филтър за твърди частици. Разход около 7 л/100 км.История на модела2002 Смяна на модела - версия хечбек. 2003 Версия седан и комби (Grandtour), както и купе-кабриолет със стоманен сгъваем покрив.2004 Megane RS с 224 к.с.2005 1,9-литров турбодизел (130 к.с.) с филтър за твърди частици.2006 Фейслифт.2008 Дебют на третата генерация.
          ex.Мареа ТД100

          Коментар


            #6
            извинявам се,но предния пост стана прекалено дълъг и не ми позволява да го редактирам(не знам бъг ли е на форума или е от браузера ми) затова пускам ново мнение...Колега ето линк към руския каталог,да видиш разновидностите на РЕНО Меган http://catalog.auto.ru/catalog/cars/...ane_classic_la
            ex.Мареа ТД100

            Коментар


              #7
              Само не знам как ще си го диагностицира сам ?
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Мисля, че това конкретно Рено, което е избрал, е хечбек. Е, ако му хареса и ни хареса на пръв поглед, нищо не пречи да го закараме в сервиза на колегата Stenli. Ако пък джамбазинът не дава, ще го зарежем и това е. За колегите от околността уточнявам, че за автокъщата срещу хлебозавода става дума.
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  Там не е ли много скъпо, то като цяло колите във ВТ са скъпи, има ли смисъл да се набутва с кола от тук.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    Ами не знам, май са му казали цена от 3500 и той е много доволен. Аз му предлагах да огледа и нашите форумски обяви, ама не ще.
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар


                      #11
                      paralesa написа:
                      Меган наистина е добра кола ...
                      Сравнена с какво?Рено като цяло е една от най-бъгавите марки на нашия пазар. Лични наблюдения.Трудна за ремонтиране - невероятни инженерни решения, само и само да закараш колата на сервиз.Моят съвет е, да помисли твоя приятел още веднъж за друга марка, дори и немска.Примерът ми е с мой комшия на село. Цялата махала, включително и брат му караме италианки.Като тръгна да купува кола, му изкарахме десетина много свестни обяви - Ланчи и ФИАТи.Не, та не! Рено Лагуна!ОК!Купи я... тръгна за Сърбия, счупи му се скоростна кутия там... 500 евро назад. В момента колата му пак е в бокса със свален двигател, шлайфане на глава, смяна на гарнитура (заради сериозен теч на масло от гарнитурата и крива глава - вероятно прегрявана)...100 пъти съжалява комшията, че не ни послуша, ама...Не познавам човек с Рено, който да не съжалява за избора си. (а познавам доста хора) И от други Рендета имам наблюдение - вкл. и чисто ново (Рено Символ)... Това е марката, която аз лично НИКОГА не бих си купил. По-добре Голф пред Рено Щом си я е харесал - да я взима, изборът все пак си е негов. Аз само споделям личното си мнение за марката, без да твърдя че е обективно.Успех!

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        paralesa написа:
                        Меган наистина е добра кола ...
                        Сравнена с какво?Рено като цяло е една от най-бъгавите марки на нашия пазар. Лични наблюдения.Трудна за ремонтиране - невероятни инженерни решения, само и само да закараш колата на сервиз.Моят съвет е, да помисли твоя приятел още веднъж за друга марка, дори и немска.Примерът ми е с мой комшия на село. Цялата махала, включително и брат му караме италианки.Като тръгна да купува кола, му изкарахме десетина много свестни обяви - Ланчи и ФИАТи.Не, та не! Рено Лагуна!ОК!Купи я... тръгна за Сърбия, счупи му се скоростна кутия там... 500 евро назад. В момента колата му пак е в бокса със свален двигател, шлайфане на глава, смяна на гарнитура (заради сериозен теч на масло от гарнитурата и крива глава - вероятно прегрявана)...100 пъти съжалява комшията, че не ни послуша, ама...Не познавам човек с Рено, който да не съжалява за избора си. (а познавам доста хора) И от други Рендета имам наблюдение - вкл. и чисто ново (Рено Символ)... Това е марката, която аз лично НИКОГА не бих си купил. По-добре Голф пред Рено Щом си я е харесал - да я взима, изборът все пак си е негов. Аз само споделям личното си мнение за марката, без да твърдя че е обективно.Успех!
                        Да се запознаем Аз не съжалявам.
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Lane Staley написа:
                          Immortal написа:
                          paralesa написа:
                          Меган наистина е добра кола ...
                          Сравнена с какво?Рено като цяло е една от най-бъгавите марки на нашия пазар. Лични наблюдения.Трудна за ремонтиране - невероятни инженерни решения, само и само да закараш колата на сервиз.Моят съвет е, да помисли твоя приятел още веднъж за друга марка, дори и немска.Примерът ми е с мой комшия на село. Цялата махала, включително и брат му караме италианки.Като тръгна да купува кола, му изкарахме десетина много свестни обяви - Ланчи и ФИАТи.Не, та не! Рено Лагуна!ОК!Купи я... тръгна за Сърбия, счупи му се скоростна кутия там... 500 евро назад. В момента колата му пак е в бокса със свален двигател, шлайфане на глава, смяна на гарнитура (заради сериозен теч на масло от гарнитурата и крива глава - вероятно прегрявана)...100 пъти съжалява комшията, че не ни послуша, ама...Не познавам човек с Рено, който да не съжалява за избора си. (а познавам доста хора) И от други Рендета имам наблюдение - вкл. и чисто ново (Рено Символ)... Това е марката, която аз лично НИКОГА не бих си купил. По-добре Голф пред Рено Щом си я е харесал - да я взима, изборът все пак си е негов. Аз само споделям личното си мнение за марката, без да твърдя че е обективно.Успех!
                          Да се запознаем Аз не съжалявам.
                          И аз!
                          MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
                          ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

                          Коментар


                            #14
                            ти с твойто рено не се бутай ,те тия 19-ки са вечни и нямат чупене Иначе напълно подкрепям негативните мнение на колегите ,къв съм го ял с лагуни и еспейси тръпки ме побиват
                            фиатче Браво 2.0

                            Коментар


                              #15
                              Ако беше за мен, никога нямаше и да го погледна - нали ви казвам, никога не ми е представлявала интерес тази марка. А вчера, като погледнах в мобилето - то много грозно туй нещо, особено хечбекът - отзад заоблен много недодялано. Но ще му ударя една последна кандърма, та ще видим. А, в крайна сметка, да видим първо и какво си е избрал.
                              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X