Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купуване на дизел 2ра ръка - мит ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Купуване на дизел 2ра ръка - мит ?

    Колеги от край време ме мъчи нещо и немога да си го обесня предполагам далеч по - опитните от мен ще могат да ме светнат какво , защо и как Става въпрос именно за митовете които се носят "Да не се купува дизел 2ра ръка" . Моля ви дайте си мнението и се обосновете понеже сериозно се замислям за 1ва лично моя кола след някой друг месец / месеци и силно ме вълнува тази тема ( насочил съм се към Стило 2001-2-3 година ) ако може и конкретно за този модел някой да даде мнение. П.П За Стилото изчетох много мнения и теми , но така и немога да наклоня везните в едната от двете посоки Моля Ви без агресия в темата

    #2
    Що па да не се купува втора ръка,преди имах дедра 1.9 турбо с кулер ,купих я на 420 000км и я продадх на 460 000км,нямаше грам яд,пали отма зимата и харчеше преко сили 9 градско.Ако е запазена колицата и потдържана няма да има яд.

    Коментар


      #3
      Живко, а ще ни осветлиш ли поне, кой, кога и къде е казал такава глупост?!

      Коментар


        #4
        Няма такова нещо.Прочети темата от подписа ми ( Цък на Стило ) ако не си прочел, и ще разбереш абсолютно всичко. В темата имаме представителна извадка от Стило собственици, и то дизели.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Kuku написа:
          Живко, а ще ни осветлиш ли поне, кой, кога и къде е казал такава глупост?!
          Много хора колега много.... се приятели , познати друго трето... а за стилото какво ще кажете - Имайте на предвид , че аз газ в колата си няма да сложа П.П Темата която ми показа съм я започнал предполагам ще я довърша вечерта , че сега съм уморен от лекций

          Коментар


            #6
            Jivko Georgiev написа:
            Имайте на предвид , че аз газ в колата си няма да сложа
            Ум царува, ум робува, ум патки пасе...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Дизел или бензин няма значение коя ръка за, ако са поддържани.Преглеждаш си колата в сервиз, където си сигурен в хората, знаеш че разбират и са съвестни.Градките легенди от сорта - не си купувай дизел втора ръка и не си слагай газ на колата отдавна са отживелица и за мен вече са смешни
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                kiro_of_the_day написа:
                Jivko Georgiev написа:
                Имайте на предвид , че аз газ в колата си няма да сложа
                Ум царува, ум робува, ум патки пасе...
                Защо така ? Нямам ли право на избор За мене не е проблем , че ще харчи повече ако е на бензин мисля , че щом темпрата не сме се замисляли с бащата за газ да слагаме едно Стило ако е бензин едва ли ще ми се види по - солено от към пари . Въпросът е друг - аз искам от колата която ще взема да има здрав мотор , защото това са най - здравите харчове при ремонти по мотора нали ? Пък това , че не искам газ си е лично мое мнение.П.П Не ме разбирайте погрешно - Уважавам както дизела така и бензина , но винаги би било по добре колата ти да върви и да е малко по икономична Останах очарован от мненията на Kuku за модификацийте на дизелката Да си призная това не съм го знаел

                Коментар


                  #9
                  Колега ще си позволя един съвет към теб.Купувай колата която ти е на сърцето /като потърсиш ще я намериш/,независимо Дизел ли е или Бензин.Аз когато си търсих кола ,също се държах като удавник за сламка за дизела и накрая си взех бензин/просто си казах тази е/ за което въобще не съжалявам.Успех!

                  Коментар


                    #10
                    Ако взимаш дизел ... някъде ... не знам къде ... някога ... не знам кога ... имаше едно много готини мнение ... Как да купуваме дизел, къде бяха казани елементарни начини да провериш, в какво състояние е мотора на колата ... Ако го намериш - ти си Иначе .... дизела си е дизел ... бензина си е бензин ... докато не започна да карам на писта, не мисля да се качвам на бензин Всеки с мнението си ... а това е темата, по която всеки си има различно мнение
                    Fiat Forum Bulgaria

                    Прекаленият светец и богу не е драг !

                    Коментар


                      #11
                      VesMil написа:
                      Колега ще си позволя един съвет към теб.Купувай колата която ти е на сърцето /като потърсиш ще я намериш/,независимо Дизел ли е или Бензин.Аз когато си търсих кола ,също се държах като удавник за сламка за дизела и накрая си взех бензин/просто си казах тази е/ за което въобще не съжалявам.Успех!
                      Ама разбира се Съвети , критики няма проблем не съм от хората които се засягат лесно ! Стига да е в рамките на нормалното няма да се псуваме сега я ... :D@Ichkin темата ще я потърся Мерси !

                      Коментар


                        #12
                        Взимай смело.Още повече,че ЖТД са си корави двигатели,а като гледам си се насочил и към стило.
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #13
                          Princo написа:
                          Взимай смело.Още повече,че ЖТД са си корави двигатели,а като гледам си се насочил и към стило.
                          Много ми харесва .... нещо ми се обръща като я видя тая кола

                          Коментар


                            #14
                            Няма да бързаш, гледай, избирай, сравнявай и събирай опит покрай всичко това. Аз бих те съветвал да избираш между житиди или 1.8 бензин. Ако попаднеш на 131 коньовото със 6 скорости не се и замисляй ( виждам, че е водеща цената за теб ). Една приятелка преди време ми беше казала нещо, или: "Купи си утре кола, но да е твоята кола". Ти сам ще усетиш кое повече те влече като сравниш няколко от тях, покараш ги, закарша ги в сервиз да ги проверят и т.н....
                            www.CarProfi-BG.com
                            Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                            Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                            Най-атрактивните цени в София!

                            Коментар


                              #15
                              crush написа:
                              Няма да бързаш, гледай, избирай, сравнявай и събирай опит покрай всичко това. Аз бих те съветвал да избираш между житиди или 1.8 бензин. Ако попаднеш на 131 коньовото със 6 скорости не се и замисляй ( виждам, че е водеща цената за теб ). Една приятелка преди време ми беше казала нещо, или: "Купи си утре кола, но да е твоята кола". Ти сам ще усетиш кое повече те влече като сравниш няколко от тях, покараш ги, закарша ги в сервиз да ги проверят и т.н....
                              То има време докато почна да гледам - Сега съм в процес на събиране на кеш и информацияП.П Точно между тези 2та модела е колебанието ама то и зависи на какво ще попадна живи и здрави като му дойде времето ще се разбере .... ако попадна на някоя здрава бензинка много ясно , че ще я купя същото се отнася и за дизела Приятелката ти добре го е казала :D

                              Коментар

                              Working...
                              X