Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой как пали колата си през зимата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кой как пали колата си през зимата?

    дайте да разсъждаваме - чакате ли да позагрее или първа и газ!
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Паля,10-20 сек зачаквам и после на обороти 400-500м докато стигне 50 градуса и после нормално каране.Дизела го чакам да позагрее,че по бавно загрява.

    Коментар


      #3
      Чакам естествено, стига да не съм се успал преди това Yellow_Flash_Colorz_PDT_22
      Impossible is nothing !

      Коментар


        #4
        Ами, мой, по принцип паля, първа, газ и с превъртане на гумите. Ама напоследък съм принуден да я подгрявам за да се размразява половинсантиметровия слой лед по стъклата.

        Коментар


          #5
          ако е много студено като сега, чакам известно времеособено ако има лед по стъклата - чакам да го размекнеако е по-поносимо - паля, чакам 20-30 сек и тръгвамвсъщност и като е топло при първо палене чакам да повърти малко и тогава тръгвам
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Паля и веднага в "лютеницата"...нема ко да го чакам... да не е дизел все пак 1.6 е издържлив мотор Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 Някой път ,ако имам време го глезя 2-3минути работа на място
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              От работа на двигателя на място повече от 10-15 секунди нужда няма. Целта е мотора да достигне оптимална температура възможно най-бързо. На място това става по-бавно отколкото , когата автомобила е в движение.За това паля и след 10-тина секунди потеглям и без много газ докато не достигне 90 градуса.
              SEAT Leon Cupra 300
              Triumph Street Triple 765 R

              Коментар


                #8
                В топлото я чаках до минута на място,сега обаче и по 20 мин изкарвам на място,докато хубаво не разледи
                ex.Мареа ТД100

                Коментар


                  #9
                  VooDoo написа:
                  От работа на двигателя на място повече от 10-15 секунди нужда няма. Целта е мотора да достигне оптимална температура възможно най-бързо. ...
                  Разни хора - разни цели На мен целта ми е да стопля първо колата, преди да се качат жената и детето. Затова в студовете си чакам 5-10 мин.
                  Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                  Коментар


                    #10
                    Поне 3-4минути Докато си затворя гаража, наместя якето, настроя музиката. А и отначало я карам на ниски обороти, а не високи - бъркам ли ?

                    Коментар


                      #11
                      Паля и оставям да поработят поне минутка на празен ход.След това си карам съвсем нормално без да ходя в лютеници и кетчупи !
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар


                        #12
                        Като я запаля чакам поне 5-6 минути и след това тръгвам с пилажи. :D
                        Виж бейби не сме глупаци,
                        ние сме отбор от здравеняци.
                        Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                        така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                        http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                        Коментар


                          #13
                          Аз мойта я паля с ключа.

                          Коментар


                            #14
                            Абе и аз моята я паля с ключа...Ама като запаля чакам да загрее задължително, преди това не тръгвам

                            --------------------

                            Коментар


                              #15
                              Тези дни поработва доста на място преди да тръгна. Има много лед за разтопяване по нея. После се чудя що разхода ми отива към 20 Пък Типото ми е мноооого икономично, щото не съм го карал таз седмица
                              Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                              Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                              Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                              BMW X3 3.0D Aut

                              Коментар

                              Working...
                              X