Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся програма за клониране може би..?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    LiGuru написа:
    rymbym написа:
    По-точно...... ми купих си лаптоп.На компютъра вкъщи имам програма за попълване на митнически документи и я искам и на лаптопа!Е това ми е болката общо казано!Питам тук защото съм намирал отговори на всякакви въпроси тук, без значение, че е автофорум!Мерси все пак!Ако има ще идеи моля заповядайте!
    Е и аз искам, но не бива! Има си разработчици обърни се към тях, ако това което искаш ти се струва нормално. Предполатгам лиценза не е повече от 200 лв. на година?!? За копие на лиценз 30% не повече.
    .... да беше 200 нямаше дори и да питам ...... но карай!Акъл не - но блика от остроумие?

    Коментар


      #17
      rymbym написа:
      LiGuru написа:
      Е и аз искам, но не бива! Има си разработчици обърни се към тях, ако това което искаш ти се струва нормално. Предполатгам лиценза не е повече от 200 лв. на година?!? За копие на лиценз 30% не повече.
      .... да беше 200 нямаше дори и да питам ...... но карай!Акъл не - но блика от остроумие?
      Едно е да купиш софт, друго е да ползваш лиценз към него! Ако всека година даваш пари за един и същ продукт само заради "ъпдейти" по-добре смени планетата! Аз също ползвам подобен продукт на Микроинвест специално адаптиран за мен. Това ми струваше малко повече от 1900 лв. и всяка година плащам за лиценз 180лв. което включва и ъпдейта на тарифата! Акъл море, главата кофа!?!

      Коментар


        #18
        iuly_vn написа:
        Ами, предлагам на колегата да пробва с вградената в самия Уиндоус- пренасяне на файлове и нстройки от един компютър на друг. Тя прави точно това-имидж на избрани програми или цял партишън, който се пренася после на дръг компютър. Лично аз не мога да кажа за успеваемост, защото не знам каква защита са използвали разработчиците, но може да се опита. Ако не стане, то ще трябва и да се копират в регистрите стойностите които тая програма е въвела при регистрирането си. Но това не мисля че е добра идея за него, да пипа там. Нека помоли някой негов приятел, който е наясно по въпроса.
        Верно ли пренася избрани програми? Или пак говориш леееко наизуст? Та дори името е "Files and Settings transfer wizzard". Понеже явно не си я тествал - пренася всички Microsoft настройки, без дравйерите и всички файлове от профила на потребителя. Не и инсталирани програми. 10 лв. за урока, като за "колега"... П.П. Хайде да си пишеш само по темите за дизеловите двигатели и да не се излагаш в компютърните?P.S. Колегата дето пита - с компютрите може всичко, мога да ти дам съвет на лични как да ползваш единственото си копие напълно законно.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #19
          LiGuru написа:
          rymbym написа:
          LiGuru написа:
          Е и аз искам, но не бива! Има си разработчици обърни се към тях, ако това което искаш ти се струва нормално. Предполатгам лиценза не е повече от 200 лв. на година?!? За копие на лиценз 30% не повече.
          .... да беше 200 нямаше дори и да питам ...... но карай!Акъл не - но блика от остроумие?
          Едно е да купиш софт, друго е да ползваш лиценз към него! Ако всека година даваш пари за един и същ продукт само заради "ъпдейти" по-добре смени планетата! Аз също ползвам подобен продукт на Микроинвест специално адаптиран за мен. Това ми струваше малко повече от 1900 лв. и всяка година плащам за лиценз 180лв. което включва и ъпдейта на тарифата! Акъл море, главата кофа!?!
          Пич.....питах за съвет който да ми помогне а не да получа отговори които не могат да ми помогнат.....по добре да не беше писал ... от твойте отговори нищо дори и идея макар и неработеща...... и след като ползваш специализиран софуер значи би трябвало да правиш ралика между самостоятелен офис и лизенз с годишен ъпдейт...... нали?????За вторият компютър не е нужен ъпдейт или лиценз а ново самостоятелно работно място, нали?????

          Коментар


            #20
            Такава универсална програма за прехвърляне е малко вероятно да намериш. Добре е някой който е запознат със защита да огледа как е инсталиран софтуера и да потърси ключа. Може да е по регистрите, може по диска, може в системните директории. Може по интернет всеки път да се сверява. Напоследък такива програми се навъдиха за смартфоните.Виж колко ти искат за втора инсталация на лаптоп. Може да не е много. Другият вариант - сменяш диска със някой изгорял и им казваш че ти се е скапал компютъра и програмата се прехвърля на лаптопа. Ако искат да видят - виждат изгорял диск който не се чете.Другият вариант е да си потърсиш подобна програма, ако не се лъжа за митнически декларации която е безплатна или със поносима цена. Надявам се че програмата която ползваш не е единствена и уникална и супер-най-най.
            Bravo 1.6 / 16

            Коментар


              #21
              jenshen73 написа:
              iuly_vn написа:
              Ами, предлагам на колегата да пробва с вградената в самия Уиндоус- пренасяне на файлове и нстройки от един компютър на друг. Тя прави точно това-имидж на избрани програми или цял партишън, който се пренася после на дръг компютър. Лично аз не мога да кажа за успеваемост, защото не знам каква защита са използвали разработчиците, но може да се опита. Ако не стане, то ще трябва и да се копират в регистрите стойностите които тая програма е въвела при регистрирането си. Но това не мисля че е добра идея за него, да пипа там. Нека помоли някой негов приятел, който е наясно по въпроса.
              Верно ли пренася избрани програми? Или пак говориш леееко наизуст? Та дори името е "Files and Settings transfer wizzard". Понеже явно не си я тествал - пренася всички Microsoft настройки, без дравйерите и всички файлове от профила на потребителя. Не и инсталирани програми. 10 лв. за урока, като за "колега"... П.П. Хайде да си пишеш само по темите за дизеловите двигатели и да не се излагаш в компютърните?P.S. Колегата дето пита - с компютрите може всичко, мога да ти дам съвет на лични как да ползваш единственото си копие напълно законно.
              Уффф. Ти пак ли са заяждаш бре? Какво искаш? Как да обясня на колегата, който иска помощ. На професионален език ли? Опитвам се да го насоча само, защото сам няма да се справи. Нито ти или аз можем да му помогнем от разстояние! Да взема да му обясня как да подкара лицензиран и защитен софтуер ли? Престани да се заяждаш и да пишеш глупости. С нещо помогна ли му в поста си? Не! Но видя че съм писал и те засегна професионалната ти гордост? Наглост бих я нарекъл аз! Я вземи си препрочети постовете досега из целия форум! Един няма, където да не отговаряш със сарказъм, примесен с голяма доза предизвикателство за спор. Правиш го доста добре това! И колегите във Варна са на същото мнение! Навсякъде само себедоказване и увличане в спор. Комай единственото което правиш добре! Ми те колегите, ти се смеят във Варна. Хайде да те видя как ще му обясниш, например факта, че предстои въвеждане на още по голяма защита на тоя софтуер. Вече се работи с донгъл кей. Почти всяка себеуважаваща се фирма, която разработва софтуер за над 200 долара, го прави. Така че е по добре да си закупи правото за ползване на втори компютър, отколкото да се вкарва във разходи, които след месец ще си останат без покритие. Или ще му покажеш как да си направи копие на флашката чрез емулация?! Неща, които обзалагам се, на теб съвсем не са ти ясни! Когато аз съм започнал да се занимавам с тия неща, ти знаеш ли че си бил точно, ама точно на 13 години и си чупил моторизираните си багерчета и влакчета. Защото ако двигателите ми са хоби, то компютрите професия. Бях те попитал в един предишен пост, къде си завършил, но комай имаш само средно.
              Fiat Marea TD100

              Коментар


                #22
                До автора. Колега, ако ползваш софтуер на Унисофт, а именно WinMag, или пък подобен то по добре си закупи правото за втора машина. Още повече че подобен софтуер е немислим, без да си получава обновленията от производителя, съгласно промените на законите в БГ и ако нямаш лиценз ще е повече от безполезен. В момента точно това правя за една фирма и ще видиш че съм прав.
                Fiat Marea TD100

                Коментар


                  #23
                  rymbym написа:
                  За вторият компютър не е нужен ъпдейт или лиценз а ново самостоятелно работно място, нали?????
                  Извинявай колега, ако съм те възмУтил. Това което си написъл с самата истина. Ако се обърнеш към разработчиците или търговеца на този продукт, ща разбереш дали е възможно да имаш това което искаш. Ако питаш за крак (лекарство), това вече е не е мой проблем и няма как да ти помогна, за това си чешам клавишити .....

                  Коментар


                    #24
                    iuly_vn написа:
                    До автора. Колега, ако ползваш софтуер на Унисофт, а именно WinMag, или пък подобен то по добре си закупи правото за втора машина. Още повече че подобен софтуер е немислим, без да си получава обновленията от производителя, съгласно промените на законите в БГ и ако нямаш лиценз ще е повече от безполезен. В момента точно това правя за една фирма и ще видиш че съм прав.
                    Не не ползвам Унисофт.Второто - допълнителното място може да се ползва когато двата компютъра са в мрежа!Единият да се води самостоятелен офис а другият допълнително работно място.Когато съм си вкъщи аз мога да си ползвам основният компютър.Идеята ми беше като не съм в нас и ми се налага, да мога да свърша работа!

                    Коментар


                      #25
                      rymbym написа:
                      iuly_vn написа:
                      До автора. Колега, ако ползваш софтуер на Унисофт, а именно WinMag, или пък подобен то по добре си закупи правото за втора машина. Още повече че подобен софтуер е немислим, без да си получава обновленията от производителя, съгласно промените на законите в БГ и ако нямаш лиценз ще е повече от безполезен. В момента точно това правя за една фирма и ще видиш че съм прав.
                      Не не ползвам Унисофт.Второто - допълнителното място може да се ползва когато двата компютъра са в мрежа!Единият да се води самостоятелен офис а другият допълнително работно място.Когато съм си вкъщи аз мога да си ползвам основният компютър.Идеята ми беше като не съм в нас и ми се налага, да мога да свърша работа!
                      Ами те това, хората са го измислили отдавна. Ползва се SQL сървър/клиент. Например, базата е на сървър Уиндоус базирана машина, а на двете има само софтуер с който работиш. Така и двете, а и повече компютри работят с една база и промените която всяка машина въвежда в даден документ, остават актуални и частично или напълно достъпни от клиентските. Едновременно по един документ, може да се работи от неограничен брой комп. Още не ми е напълно ясно, точно какви са ти изискванията, но това е начина. За всяка клиентска машина се плаща малък процент (обикновенно е минимално), а за сървъра годишния лиценз. Друг лесен и непретенциозен, но безплатен начин е: Създаваш си на единия компютър, примерно с който в момента работиш- Briefcase - куфарче. Като приключиш местиш или копираш документите в него и си го прехвърляш на някакъв носител-флашка, диск, дискета. После като седнеш пред другия комп, отваряш куфарчето и си работиш по нещата. После си ги взимаш пак с теб и като се върнеш на първия комп, отваряш куфарчето и с десен клавиш даваш update на документа и оригиналния документ се обновява с промените които си направил на копието, в къщи. Но това е само за по минимални изисквания. Най добрия вариант е именно SQL сървър.
                      Fiat Marea TD100

                      Коментар

                      Working...
                      X