Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да обичам катаджиите?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    И двамата подчертавате, че става въпрос за подобни на мъглата, снеговалежа и дъжда, но и двамата не давате и един пример
    Style34, Забелязал съм все обичаш примери да ти се дават. Не че е лошо де. Ето го и примера: Други подобни на дъжда, снега и мъглата са например : суграшица, градушка.Така че няма недомислица вслучая.

    Коментар


      #92
      ele написа:
      Не знам какво толкова сте се впрегнали - в акта пише едно, в наказателното постановление - друго.
      ele,Акта се пише за осъществяването или неизпълнението на определен член от Закона.С Наказателното постановление се наказва нарушителя за осъществяването или неизпълнението на определен член от Закона.В конкретния случай, по думите на Immortal, в акта пише:
      Immortal написа:
      В акта пише: "Използва допълнителни светлини за мъгла, без наличие на основание за използването им, с което виновно е нарушил чл.74, ал.1"
      В Наказателното постановление, по думите на Immortal, пише:
      Immortal написа:
      В НП пише: "Използва допълнителни светлини самостоятелно, при което е нарушил чл.74, ал.1"
      Къде виждаш "в акта пише едно, в наказателното постановление - друго".Не четеш или си правиш гимнастика на езика?!Актосъставителя и Наказващия орган не цитират, а и не са длъжни да цитират закона в Акта и в Наказателното. Длъжни са да посочат правилното правно основание за съставяне на Акта и издаване на Наказателното.В случая са го направили и той е нарушение на чл.74, ал.1 от Закона.Съдията [се предполага, че] е достатъчно грамотен да отвори Закона и да прочете за какво става дума дори и без обяснителните думи на актосъставителя и наказващия орган.@Immortal, сега ще поразровя за непосредствената опасност.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #93
        не липсвам. Пиша от телефона.Забравете 1вата точка. Да, в нарушение бяхме.Съсредоточете се върху останалите две. Коментирайте предния ми пост.

        Коментар


          #94
          Immortal, някъде в НП, след обстоятелствената част, би трябвало да пише" ... поради което и на основание чл. ХХХХХ от ЗДП [или друг нормативен акт] му налагам глоба от 20 лева."Моля те виж и ми кажи кой член от кой нормативен акт е посочен там.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #95
            mitakkk написа:
            И двамата подчертавате, че става въпрос за подобни на мъглата, снеговалежа и дъжда, но и двамата не давате и един пример
            Style34, Забелязал съм все обичаш примери да ти се дават. Не че е лошо де. Ето го и примера: Други подобни на дъжда, снега и мъглата са например : суграшица, градушка.Така че няма недомислица вслучая.
            Брех, че си наблюдателен Иначе си прав - държа на примерите, защото изказвания от рода чух от някъде, познатия на брата на жената на братовчедката, не могат да ме убедят.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #96
              тая тема край няма,да направите предлагам една важна изобщо за срещите ви с мвр и да се пише там,има поне още две активни,в които се получава подобна манджа с грозде-един вид говорилня безкрай в която на никой не пука какво казва другия,важното е той самия да е правпредложението ми е сериозно-направете една такава тема и пишете в нея за всичко свързано с кат ,моля ви!!!
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #97
                paralesa написа:
                тая тема край няма,да направите предлагам една важна изобщо за срещите ви с мвр и да се пише там,има поне още две активни,в които се получава подобна манджа с грозде-един вид говорилня безкрай в която на никой не пука какво казва другия,важното е той самия да е правпредложението ми е сериозно-направете една такава тема и пишете в нея за всичко свързано с кат ,моля ви!!!
                Е къв е проблема? На който не му се чете дадена тема, просто да не я чете.
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #98
                  проблем няма,казах,че има още 3 идентчни поне теми,да се направи една обща и да се пише там,това имах предвид...не че и да се направи,следващия път някой няма пак да си пусне наново своя проблем,защото видиш,моят най-важен и трябва да е отделно. Мисълта ми,че няма как да не стане говорилня в подобна тема,затова никому не са нужни няколко такива "говорилни" ,една е достатъчна и вярвам,ще е достатъчно всеобхватна!
                  ex.Мареа ТД100

                  Коментар


                    #99
                    mitakkk написа:
                    И двамата подчертавате, че става въпрос за подобни на мъглата, снеговалежа и дъжда, но и двамата не давате и един пример
                    Style34, Забелязал съм все обичаш примери да ти се дават. Не че е лошо де. Ето го и примера: Други подобни на дъжда, снега и мъглата са например : суграшица, градушка.Така че няма недомислица вслучая.
                    И на мен ми се прииска да дам няколко примера за т.нар. други подобни причини (на мъглата, снеговалежа и дъжда) за намалена видимост. И те са: задименост поради запалени стърнища или (да не дава Господ) пожар; запрашеност от силен вятър в суха местност; за подобие на снеговалеж се сещам за валеж на вулканична пепел, но това се надявам в България да не се случва никога.Успех на всички!
                    FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
                    LPG System BRC Just

                    Коментар


                      Malone написа:
                      Immortal, някъде в НП, след обстоятелствената част, би трябвало да пише" ... поради което и на основание чл. ХХХХХ от ЗДП [или друг нормативен акт] му налагам глоба от 20 лева."Моля те виж и ми кажи кой член от кой нормативен акт е посочен там.
                      Malone, откри ключа от пещерата....на основание чл.185 от ЗДвП ....Чл185. За нарушение на този закон и на издадените въз основа на него нормативни актове, за което не е предвидено друго наказание, виновните се наказват с глоба до 20 лв.. Значи все пак гадовете са се измъкнали. Въпреки, че предния акт също го съборих заради точно този член.Не беше посочено какво е това аджеба "друго нарушение"...Майната му, както вече казах.

                      Коментар


                        Така е, измъкват се с така посоченото основание.Иначе ... малко е "тука има, тука няма" положението, ако се стигне до съд.Имам предвид с тази разпоредба, която ти си посочил. Ама явно им се е случвало вече да ядат бой в съда и са се съобразили.Само ми е интересно, защо след като има конкретна разпоредба за наказание при това нарушение, защо са използвали общата разпоредба.Да се изкажат юристите, това не е ли порок на конкретното административно-наказателно производство.Дано обяснявам ясно де, надявам се да се разбира какво имам предвид. Общата норма пред конкретната, мисля, че не е много законосъобразно.
                        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                        www.cyxap.com

                        Коментар

                        Working...
                        X