Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хайде отново - и питане за добър автосервиз - тенеко-бояджия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Humppa написа:
    Точно. Нещо "Джеки Чан" беше името!Ето ти телефонът на брат ми 0888 485 532, казва се Чавдар.По някога работят и събота.П.П. Сервиза се казва Джоки.
    Днес говорих с брат ти.В понеделник ще наминем от там да я видят и оценят щетата, като пари и време.п.п. Днес разгледах добре поражението. Не изглежда нищо страшно на пръв поглед.Самата броня от вън е пластмаса. По огледа ми излиза, че самата пластмаса се държи на 3 планки от горе и две планки от долу. Най вероятно самите планки са поддали леко и за това пластмасата е в неестествено състояние.Предположение, че само след сваляне на пластмасата и след това изправяне на държачите, всичко ще си дойде на място.Само където има следи по боята от удара.п.п. Вече има навъртени 150км и за сега е доволно.п.п.-2 Ето визуално как наместиха бронята...
    Прикачени файлове
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #32
      От долу няма ли панти? Те в какво състояние са?Нали целият този долен капак се сваля надолу за по-лесно товарене на багажи?

      Коментар


        #33
        Humppa написа:
        От долу няма ли панти? Те в какво състояние са?Нали целият този долен капак се сваля надолу за по-лесно товарене на багажи?
        Е точно.Като разгледах пантите са си здрави.Просто от долната страна на самата врата има планки, върху които с два винта от ляво и от дясно се завива пластмасата. От горната страна по същия начин са 3 винта, не съм ги свалял да видя дали и от горе е с планка.Просто долните планки на пластмасата, където се завива са поддали леко надолу и навътре.Предполагам от горе е също така.Самата основа, върху която се завива външната пластмаса (боядисаното), е с около 15см навътре и е по цялата дължина - тя ляга върху уплътнението по цялата задна част.Ето и как се маха пластмасата.Самата врата е точно където са горните стрелки отвесно надолу.Всичко останало (от върха на горните стрелки) назад е куха пластмаса - дефакто назад цялата броня (всичкото от пластмаса).За това си мисля, че може би поражението е само в планките, които държат самата пластмаса за вратата.Дано е така, че ще се размина с по-малко пари
        Прикачени файлове
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #34
          Така...Днес колата е оставена в сервиз "Джоки" в Овча Купел за правене.Теоретично около петък трябва да стане готова.Ще пиша оценка след като колата отново е като нова п.п. Някой ако има десния светлоотразител на бронята да дава
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            А някакви пари от ГО ще вземеш ли?Като от каското не може
            И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

            Коментар


              #36
              MartoModev написа:
              А някакви пари от ГО ще вземеш ли?Като от каското не може
              Очертава се да взема.Когато колата стане готова ще пиша цялата сума, която съм платил.Като платят и от ГО ще напиша и ще видим каква е разликата.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #37
                Малко развитие.Трябва от застрахователите да дойдат на втори оглед в сервиза, след като се разглоби колата.Така до тук добре. Оставяме колата в сервиза, разглобява се и се определя дата за оглед - 21.07 (вчера).Никой не еб..а да дойде вчера.След току що проведения ми разговор с ДЗИ се установява:Тъй като сме били заявили щета по гражданска, най-ранната дата за оглед в сервиза била ЕВЕНТУАЛНО след 31-ви. Ако сме искали да сме отидели разглобени при тях да направят и втори оглед.Честито.Познайте сега.Колата веднъж разглобена и чакаща застрахователите - те не идват.Колата обратно сглобена и изкарана да не пречи в сервиза.Колата трябва да се разглоби отново, за да се откара при тях разбираш ли, големите, които не могат да се разкарат и то екип, на който му се плаща за това.Нищо.Надявам се, че утре с разглобена кола ще се отиде до ДЗИ да я гледат, за да почне най-накрая оправянето и.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #38
                  Само 1 дума описва гореспоменатата случка:БЪЛГАРИЯ!

                  Коментар


                    #39
                    Сагата приключи.Днес си взехме колата и да се надяваме, че ще и върви повече за в бъдеще.В крайна сметка направеното по нея е:1. Изправени конзоли на задната долна врата/броня/2. Боядисани:- задна броня/врата/- задна лява броня- заден капак- заден ляв калник/панел/3. Нов светлоотразител в бронята.Обща платена сума - 350лвБоядисването е направено много добре. Няма забележки по него.Единствено където са залепили надписите на задния капак не на оригиналните си места, но това се компенсира с автомивката, която са направили на колата - дадоха я измита!Искам да изкажа благодарности на колегата Humppa, че ме изпрати там!п.п. Като дойдат парите по Гражданска отговорност ще напиша, да видим каква ще бъде разликата.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #40
                      BO, сега вече ЧЕСТИТО. Живи и здрави да сте. Вярвам, че всичко лошо е минало. Пожелавам ти много и безаварийни километри.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #41
                        Моля, моля, няма за какво!Между другото брат ми работи там от доста години, а аз все така си карам бравото с огънат калник.А вчера един дядка с червена лада не спира на стоп, блъска леко служебното поло на колегата и си заминава като пич. Колегата спира за да види пораженичта, очаквайки дядката също да спре, но не! Скача колата и го догонва след 200-300 метра. Сече му пътя и го спира. Пита го защо не спря след като ме удари, а дядката казва "аз въобще не съм разбрал, че съ те ударил" :DПораженията на полото са козметично-ламаринени по предния калник, но с доста червена боя, а на ладата - нищо. Полото днес трябва да са го боядисали в Свищов :D

                        Коментар


                          #42
                          BO написа:
                          ....Обща платена сума - 350лв.....
                          Както обещах да напиша за парите.Току що дойде превода на щетата.Общо преведени пари от ДЗИ: 426.68лв
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #43
                            Честитка! Изстудявай бира за разликата, или ги вложи по нещо дребно в колата

                            Коментар


                              #44
                              Humppa написа:
                              ...или ги вложи по нещо дребно в колата
                              Като в машинка за чистачката на задното стъкло, защото само това остана да направя и количката да е на 100% функционираща без проблемчета :P
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #45
                                Имам една Трябва да я пробвам дали работи...

                                Коментар

                                Working...
                                X