Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Пералнята живее по-дълго с... "

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз съм с проточен бойлер - къде да му сипвам калгона? )
    F31 BMW 320d

    Коментар


      #17
      Тurbodieselcomby написа:
      Аз съм с проточен бойлер - къде да му сипвам калгона? )
      Говори с оператора ( ВиК ) да ти го осигурят като допълнителна услуга...Ако знаете през какви химийки преминава водичката докато стигне до чешмичките ни...та един калгон ли ще ги обърка :D Шегата на страна, но в много прахове за пране се добавя калгон или нещо подобно. Беше времето, когато праховете бяха "постнички". Според мен нужда от допълнително обслужване с такъв препарат няма. Котлен камък се образува при температури над 70 градуса. Доколкото знам съпругата ми почти не пере с такава температура. Пералнята ни е Зероват ( италианска ) и е вече на 13 години - без грешка е и без калгон.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #18
        такива реклами, които изтъкват неща които, ги има включително във всички други продукти е противозаконно(аз ако го прочета това нищо няма да разбера ама карай.. ) за пример антибактериалкия сапун и "зехтин коста доро" дето нямал незнам си каква съставка, а всъщност нито един зехтин я няма. Сестрами е завършила за маркетингов мениджър и ми ги обясняваше веднъж
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          #19
          Или олио "Без Холестерол"
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #20
            ntodorov написа:
            Тurbodieselcomby написа:
            Аз съм с проточен бойлер - къде да му сипвам калгона? )
            Говори с оператора ( ВиК ) да ти го осигурят като допълнителна услуга...Ако знаете през какви химийки преминава водичката докато стигне до чешмичките ни...та един калгон ли ще ги обърка :D Шегата на страна, но в много прахове за пране се добавя калгон или нещо подобно. Беше времето, когато праховете бяха "постнички". Според мен нужда от допълнително обслужване с такъв препарат няма. Котлен камък се образува при температури над 70 градуса. Доколкото знам съпругата ми почти не пере с такава температура. Пералнята ни е Зероват ( италианска ) и е вече на 13 години - без грешка е и без калгон.
            Не съм съгласна, че котлен камък се образува само над 70 градуса. Във всички панички с вода за кучето и котенцата се отлага котлен камък за около 4-5 дни. Почиствам ги веднъж месечно с гореща вода - пластмасата се разширява и котления камък пада много лесно.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #21
              Старата ни пералня AEG баща ми я е купил преди да се родя (аз съм на 28г.) и никога не сме и слагали каквито и да е препарати против котлен камък.Преди около 2-3 години баща ми купи нова,но не защото старата се счупи а защото им омръзна до безкрай!Старата все още работи перфектно на вилата,като за целия и "пробег" сме и сменявали само маншона два пъти.Като се замисля ако за тези и 28г. сме купували постоянно разни препарати,може би щяхме да сме дали пари за поне 3-4 нови перални на вятъра.P.S. Препаратите против котлен камък обаче вършат перфектна работа в Германия защото тука от чешмата тече течен варовик а не вода :D ...но това е друга тема,все пак говорим за Бг.Поздрави,Жоро
              Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
              Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

              Коментар


                #22
                Ichkin написа:
                Или олио "Без Холестерол"
                Е то това важи за всички растителни мазнини, но някой се е сетил И да го напише на опаковката
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #23
                  ..

                  В къщи използваме индезит от тия с отделен терморегулатор вече 16 години и съм и сменил досега само бубината на входящата вода,но това се е случило една нощ, когато спира водата преди да успее да напълни колкото и е нужно.Останала е под напрежение и просто е прегряла.Относно варовика-интензивно отделяне на варовика от водата се получава при температура над 56-57 градуса.Единствения начин на защита е съобразяването с тази температура.Терморегулатора на бойлера ми е електронен и е настроен на 55 градуса.Миналата година го отварях установих ,че за 7години на дъното му има няколко милиметра тиня.

                  Коментар


                    #24
                    gamma написа:
                    Ichkin написа:
                    Или олио "Без Холестерол"
                    Е то това важи за всички растителни мазнини, но някой се е сетил И да го напише на опаковката
                    Е именно де ... в тва е смеха до здрач
                    _жоро_ написа:
                    Старата ни пералня AEG баща ми я е купил преди да се родя (аз съм на 28г.) и никога не сме и слагали каквито и да е препарати против котлен камък.Преди около 2-3 години баща ми купи нова,но не защото старата се счупи а защото им омръзна до безкрай!Старата все още работи перфектно на вилата,като за целия и "пробег" сме и сменявали само маншона два пъти.Като се замисля ако за тези и 28г. сме купували постоянно разни препарати,може би щяхме да сме дали пари за поне 3-4 нови перални на вятъра.P.S. Препаратите против котлен камък обаче вършат перфектна работа в Германия защото тука от чешмата тече течен варовик а не вода Very Happy ...но това е друга тема,все пак говорим за Бг.Поздрави,Жоро
                    The AEG Power, брат
                    Fiat Forum Bulgaria

                    Прекаленият светец и богу не е драг !

                    Коментар


                      #25
                      Сигурно има смисъл в региони с по-твърда вода.Миналата седмица сменях лагерите на моята -Силтал 94г. нагревателя имаше 2-3 мм котлен камък.
                      Punto 55 SX

                      Коментар


                        #26
                        Въпреки съмненията на Ели твърдя, че котления камък се отделя като наклеп при по-високи температури в "спокойна" вода. Както и един колега писа по-горе същото е и положението с бойлерите. Терморегулатора ми е на 60 градуса и когато съм го отварял е потичало всичко друго, но не и варовик, а аз съм от Бургас и имаме една от най-твърдите води.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #27
                          Котления камък не поврежда нагревателя - предпазва го от корозиране даже ... и сигурно трабват 50 години за да стане толкова много, че чак да опре и да спира барабана ...Кайма - съдържание: соев протеин, сланина, сол ...(а едно време съдържаше и месо)Кренвирша е пълен с косми, нокти, кожи, копита, и всичко от животното, което са успели да смелят.В една хартиена фабрика имат основно клиент месокомбинатите - размекват салфетки с вода и ги мелят за да използват целулозата за пълнеж.
                          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                          Коментар


                            #28
                            Моята пералня е купена през 1996та година. Работи само във враждебното обкръжение на Варненската твърда и силно варовита вода (колко мека е меката вода?). Текущо пералнята ми е на 13 години, работи си все още, а Калгона го "измислиха" преди 4 или 5 години, но не е поставян вътре. От влажният варненски въздух, а и от влагата в помещението, където е ситурирана е вече поизгнила тук-таме, но е от любима италианска марка и все още се справя успешно с прането. Варовик обаче в такива количества като в рекламата няма. Да твърдя, че въобще няма, ще си е лъжа, но ... все ОЩЕ е ефективна и си свършва програмите за фабричното време!
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              Не знам аз... но за нещастие наскоро на майка ми пералнята Индезит от 1994 година (значи вече 15 год.) направи точно това, което онзи пещерски техник казваше - скъса й се гуменото сОединение и напълни къщата с вода. Водата ни е изключително твърда, а никога не се е използвал калгон.Между другото си мисля, че повечето маркови прахове за пране си съдържат в тях определено количество от активната съставка на калгона... не съм сигурен за което, само си го мисля.А водите в чешмите, поне ямболските, не са подложени на почти никаква химия. Запознат съм отблизо с технологията на добиване на водата - от кладенци се изпомпва водата, поема се от тласкателни помпи, които по тласкателен водопровод я качват в един огромен резервоар нависоко, и от там гравитачно се подава към консуматорите в града. Единствената обработка на водата е хлорирането с течен хлор. Нищо друго.Не знам за другите градове.

                              Коментар


                                #30
                                Ами страх ни е да попитаме какво слагат, хехехе . Аз лично вода от крана не пия. Сипвам си тука от една чешмичка в гората.

                                Коментар

                                Working...
                                X