Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автокаско

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Така си е за стара кола над 10 години няма особено голям смисъл от Каско.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #32
      ele написа:
      ...със застрахователна премия обикновено над 5000 лева...
      Тая кола с премия 5000 лева трябва да е застрахована за 100 000 поне. Премия е това, което ти плащаш на застрахователя.Другото се нарича застрахователна сума.

      Коментар


        #33
        jamesdavidso написа:
        ele написа:
        ...със застрахователна премия обикновено над 5000 лева...
        Тая кола с премия 5000 лева трябва да е застрахована за 100 000 поне. Премия е това, което ти плащаш на застрахователя.Другото се нарича застрахователна сума.
        грешката е моя става въпрос за застрахователна стойност
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #34
          Май наистина излиза така, че за кола с оценка под 5000 лв., няма смисъл от каско. Миналата година колата ми е застрахована за 5700 лв, за които еднократно съм платил в брой 300 лв. Тази година по "Шваке" колата ми я оценяват за 4800 лв, за които ще трябва да платя 346 лв еднократно или 4*101 лв. на вноски. И това с всичките им отстъпки на "Български имоти", при които застраховам вече от 5 години. Причината за този парадокс била, че когато стойността на колата падне под 5000 лв., се увеличава тарифното число и то цели 2.5 пъти, което оскъпява застраховката. При това положение със сигурност ще сменя ЗК, а може и изобщо да не правя каско. Макар че вече 5 години имам различни коли с каско и чувствах някаква може би измамна, но все пак сигурност.Разбирам да ми падне застрахователната стойност, но пък да плащам повече за това, не виждам логика. Замислям се да я шитна мареата, но пък точно сега след много премеждия и ремонти е супер стегната и никак не ми се разделя с нея. А така без каско, все едно съм я оставил на случайността, което хич не ми е по вкуса. Знаем колко бързо, за секунди хубавата кола се превръща в купчина желязо дори и при леки произшествия.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #35
            То и да смениш компанията, няма да има особена разлика. Тарифното ти число сега е 7,2, което за 12 годишна кола си е добре. И увеличението спрямо миналата година не е 2,5 пъти, а 20%.

            Коментар


              #36
              tomny написа:
              То и да смениш компанията, няма да има особена разлика. Тарифното ти число сега е 7,2, което за 12 годишна кола си е добре. И увеличението спямо миналата година не е 2,5 пъти, а 20%.
              Така ми каза застрахователният агент, че тарифното число се е увеличило 2,5 пъти. Не ми е показвал сметки, нито знам как това число участва в определяне на сумата, нито пък ме интересува. Интересува ме крайния резултат, който в случая не ме устройва. Да платя повече пари за по-ниска стойност на застраховката, просто няма да стане. Бай-бай, "Български имоти". Има компании, които не оценяват по "Шваке", а по други критерии, включително и по цена в "Мобиле". Ще проуча, ще видим какво ще излезе. Ако не успея да застраховам колата за поне 5 000 лв. и да платя не повече от 300 лв., няма да има каско.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #37
                И аз мисля, че тази година ще ми е последна с каско. Миналата нищо не направиха със смяната на предното ми стъкло, като ме лашнаха с някакви турски ментаци за 150 лева. Сега ще видя какво ще измислят за счупената ми броня от сблъсъка с кучето. Последното ми каско е в Булстрад, оцениха я за 7200 и платих на четири равни вноски по 96 лева, но май ще е дотук.
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #38
                  snake написа:
                  Така ми каза застрахователният агент, че тарифното число се е увеличило 2,5 пъти. Не ми е показвал сметки, нито знам как това число участва в определяне на сумата, нито пък ме интересува. Интересува ме крайния резултат, който в случая не ме устройва. Да платя повече пари за по-ниска стойност на застраховката, просто няма да стане. Бай-бай, "Български имоти". Има компании, които не оценяват по "Шваке", а по други критерии, включително и по цена в "Мобиле". Ще проуча, ще видим какво ще излезе. Ако не успея да застраховам колата за поне 5 000 лв. и да платя не повече от 300 лв., няма да има каско.
                  Според мен, на много места ще може да я застраховаш на 5 000 лв., но да платиш 300 лв. (което е 6%), е малко вероятно, и е свързано със сериозни "позиции" във въпросната компания. В "сериозните" такива, числото за твоята кола е около и над 8% (5000*8%=400лв). В няколко компании има опцията да ти направят остъпка към 30-тина % при сключването на застраховката, и ако след това има щета, да ги доплатиш. Ако няма - минаваш тънко. Това, според мен, е тъпо, но може да провериш дали няма да те устрои в твоя случай.

                  Коментар


                    #39
                    Не знам кои според теб са сериозни и кои не. От "Виктория" вече ми направиха съвсем приемлива оферта и вероятно ще я приема. А 5 г. в една и съща ЗК са достатъчно "сериозни позиции". Това са 5 г. автокаско и ГО на няколко коли + застраховка "Живот". Щом компанията не оценява това, се разделяме. Проста работа.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #40
                      За коли над 12 години в момента най-доброто каско е в Алианц.Клиената може да избира какво точно да му покрива каското.Има една основна клауза и две допълнителни.Може да се спести и % от премията която се въстановява само при събитие.И ремонтите се извършват в доверени сервизи.
                      Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                      Коментар


                        #41
                        snake написа:
                        ....
                        Чудесно, значи си решил проблема

                        Коментар

                        Working...
                        X