Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автокаско

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Автокаско

    Макар, че доста пъти се е дискутирала темата за автокаското искам да попитам къде е най-подходящо да си направя каско? Ще го изплащам на вноски, колата е Fiat Bravo 1.8 16V, нямам вина за ПТП-та, гражданската ми е към ДЗИ, колата е оценена на 4500, а и да не забравя набор 95 е! Благодаря ви предварително!п.п. Ползвах пак търсачката за да намеря нещо за каското ама нищо конкретно!
    MB 280 S W108 67' - pickUp
    MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
    ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
    Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
    office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

    #2
    Я виж тук: http://www.lev-ins.com/index.php?m=71&lang=1 и тук: http://www.lev-ins.com/mod_zaqvka/deklaracia.php
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      Интересува ме как се отнасят ако съм участник в ПТП, сравнително реално ли оценяват автомобила? Ако ми надерат колата за пореден път (имам 2 големи на пасажерската врата), а вчера някой си е оставил 5-6-7 резки по задния десен панел с дължина около 40-50 см всяка! След като оправя всичко и колата е без забележки в такива случай ще ми обърнат ли внимание?
      MB 280 S W108 67' - pickUp
      MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
      ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
      Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
      office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

      Коментар


        #4
        принципно за коли над 7 години до колкото си спомням не ги ремонтират в доверени сервизи ,демек далаверя няма защото по експертна оценка ти режат главата .А за 4500 да го застраховаш бравото само фърляш пари на вятъра да не рекламирам компании ,ама си направи каското там където си чул ,че плащат веднага и ти оценяват детайлите на нормални цени ,а именно в армеец :D
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          ДЗИ, ЛевИнс, Булстрад, БулИнс? ВИС,СИК,ТИМ?
          MB 280 S W108 67' - pickUp
          MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
          ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
          Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
          office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

          Коментар


            #6
            tomazo написа:
            принципно за коли над 7 години до колкото си спомням не ги ремонтират в доверени сервизи ,демек далаверя няма защото по експертна оценка ти режат главата .А за 4500 да го застраховаш бравото само фърляш пари на вятъра да не рекламирам компании ,ама си направи каското там където си чул ,че плащат веднага и ти оценяват детайлите на нормални цени ,а именно в армеец :D
            това е най -точния отговор.макар ,че и аз застраховах фиата за 4500

            Коментар


              #7
              gendo написа:
              tomazo написа:
              принципно за коли над 7 години до колкото си спомням не ги ремонтират в доверени сервизи ,демек далаверя няма защото по експертна оценка ти режат главата .А за 4500 да го застраховаш бравото само фърляш пари на вятъра да не рекламирам компании ,ама си направи каското там където си чул ,че плащат веднага и ти оценяват детайлите на нормални цени ,а именно в армеец :D
              това е най -точния отговор.макар ,че и аз застраховах фиата за 4500
              Виж сега ... това за седемте години сигурно е правило на някоя конкретна компания ! Като цяло НЕ е вярно ... В Бул Инс имат нови тарифи и мисля, че ако премията ти беше над 500 лв. или нещо от сорта имаш право да си правиш колата в техен сервиз ... Разбира се твойта премия тряя много да я тътриш да стане толкова, ама може да стане ако толкова искаш ...
              Fiat Forum Bulgaria

              Прекаленият светец и богу не е драг !

              Коментар


                #8
                А да, да допълня имам си сервизи сякакви (мой хора) и не искам доверени сервизи и глупости! Теникиджий, бояджий и всякакъв вид ч*киджий.
                MB 280 S W108 67' - pickUp
                MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                Коментар


                  #9
                  Аз днес си направих каско в Бул Инс. Досега бях в ДЗИ - плащат бързо и не се циганят, за да пишат щети, но заплащането не е толкова добре, ако е по експертна оценка. От Армеец съм що-годе доволна, въпреки че ми изплатиха за Браво оценено на 5500лв. при тотална щета - доста под 3000лв. Ето, че Пунтото ми е оценено за 10 000лв., и за под 9 000лв. не искаха да ми го застраховат, ама при тоталка (не дай си Боже) няма да видя и 5 000лв... най-вероятно и ето ти едни 600лв за каско почти на вятъра...
                  Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                  Коментар


                    #10
                    tomazo написа:
                    принципно за коли над 7 години до колкото си спомням не ги ремонтират в доверени сервизи ,демек далаверя няма защото по експертна оценка ти режат главата .А за 4500 да го застраховаш бравото само фърляш пари на вятъра да не рекламирам компании ,ама си направи каското там където си чул ,че плащат веднага и ти оценяват детайлите на нормални цени ,а именно в армеец :D
                    Моята е застраховах точно поради тази причина в ДЗИ - само там имам право на доверен сервиз...преди това бях в Дженерали и ми плащаха по експертна оценка и то доволно....но тъй като имах изплащани щети през изминалата година искаха да ми отрежат глвата за новата година....та сега съм с дзи и имам право на доверен сервиз Забравих - оценена е на 3500 и плащам 280лв
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар


                      #11
                      Колега,има две фирми,които изплащат на 95-100% от това,което ти излезе за виктория и алианц.Имат опциия дори ако е за една година,да ти поемат и странични разноски,но ако искаш малко по ниски и качествени са армеец.Иначе най-евтино е лев инс,но ако удариш някой нищо няма д аму изплатят и може да имаш проблеми с самия него.извинявам се клавиатурата ми е без букви......
                      "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
                      Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

                      Коментар


                        #12
                        cenitel написа:
                        Иначе най-евтино е лев инс,но ако удариш някой нищо няма д аму изплатят и може да имаш проблеми с самия него.
                        Естествено, че няма. Това е автокаско, а не гражданска отговорност.
                        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                        Коментар


                          #13
                          cenitel написа:
                          Колега,има две фирми,които изплащат на 95-100% от това,което ти излезе за жиктория и алианц.Имат опциия дори ако е за една година,да ти поемат и странични разноски,но ако искаш малко по ниски и качествени са армеец.Иначе най-евтино е лев инс,но ако удариш някой нищо няма д аму изплатят и може да имаш проблеми с самия него.
                          Не лъжи човека - пълна сума за ремонт се изплаща само ако си застрахован по реална (било то каталогова, цена на покупка за нови или средна пазарна) цена и ако се прави ремонт в доверен сервиз и то за коли до 10 (или 7, варира от застрахователя) години или със застрахователна премия обикновено над 5000 лева (сумата варира за различните застрахователи). За останалите се изплаща по експертна оценка с цени по каталог. В този случай сумата може и да ти стигне, но може и да доплащаш, зависи как, къде и кой ще ти прави колата. Има и едно коефициентче, което добавят. Никой застраховател няма да е мине да плати повече, отколкото трябва. Лично за мен пълно автокаско на коли над 10 години си е пълна минавка, особено ако човек има двор или гараж, където да паркира и особено сега, когато застрахователите се правят на клоуни и за 50-100 лева те разкарват с дни за документи. Заслужава си само за определени рискове. Щом ГО ти е в ДЗИ, пробвай там - може да ти направят отстъпка.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            Еле 3 пъти са ме блъскали 3, 2 са били в лев инс на 45 и на 60% са ме обещитявали.3 кола бе на алианц 95% от сумата ми изплатиха.А що се отнася а колата ми бе на 11 и след това на 13 но за алианц, когато питах как ще се процедира така,защото е стара те ми казаха отива се в Официалния представител прави се цената на частите с отстъпката давана от фирмата и се дават 90-95 % на мен ми дадаха 95% нз защо точно.А в лев инс ми казаха,че стара кола след 7 години се поправя.А като ги питах да си поправя счупеното стъкло ми отг-залеписи го.Така,че аиже следващия път като ме наречеш лъжец да си помислиш,че все пак си една голяма ....................бил съм застрахователен инспектор за 5 месеца и съм запознат с някой неща.
                            "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
                            Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

                            Коментар


                              #15
                              cenitel написа:
                              Еле 3 пъти са ме блъскали 3 са били в лев инс на 45 и на 60% са ме обещитявали.3 кола бе на алианц 95% от сумата ми изплатиха.А що се отнася а колата ми бе на 11 и след това на 13 но за алианц, когато питах как ще се процедира така,защото е стара те ми казаха отива се в Официалния представител прави се цената на частите с отстъпката давана от фирмата и се дават 90-95 % на мен ми дадаха 95% нз защо точно.А в лев инс ми казаха,че стара кола след 7 години се поправя.А като ги питах да си поправя счупеното стъкло ми отг-залеписи го.Така,че аиже следващия път като ме наречеш лъжец да си помислиш,че все пак си една голяма ....................бил съм застрахователен инспектор за 5 месеца и съм запознат с някой неща.
                              Честно казано - нищо не се разбира от това, което си написал. Уж 3 пъти са те блъскали, 3-те били в лев инс, после 3-тата била в алианц.... Не се разбрай кой как те е блъснал и що теглиш от каското, защо не от ГО на виновния. Не разбрах и какви са тия проценти и от какво. Те ти дават парите за частите, ами труда? него защо не го смяташ - не всеки сам си поправя колата. Вземи се научи да пишеш, поне запетайки слагай. Иначе си прав. Алианц имат някакво "Ново каско" и колите се поправят в доверен сервиз без значение възрастта. Но нищо не пише за премията - може да е доволно висока, че чак да не си заслужава. В Графата "Каско" не пише такива неща. Сори, ама това, че си бил застрахователен инспектор не значи нищо - като гледам съседката как всеки месец им правят обучение за новите условия и прочие.... махнеш ли се от този бизнес за повече от 2-3 месеца знанията ти вече не са актуални.
                              Така,че аиже следващия път като ме наречеш лъжец да си помислиш,че все пак си една голяма ....................
                              Една голяма какво съм? нямаш смелост да кажеш ли? не те наричам лъжец, но в изказването си подвеждаш човека. Може в алианц да ти поправят колата, но във виктория (предпочагам, че жиктория е Виктория) нямат такава клауза. За всичи коли над 10г. и под 5000 лева е по експертна оценка.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X