Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приятели или познати с общи интереси?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Приятели или познати с общи интереси?!?

    Съжалявам за глуповатата тема, но ми писна вечеИмам чувстото, че приятелите или познатите, не знам как да ги нарека ме търсят когато имат евентуално нужда от мен или да им запълвам свободното време, през останалото време не си правят труда и да ми свирнат когато се разминем с колите!Писна ми да бия път от центъра до п*тка му майна, защото пича със Ес-класата не може да си хване такси, а аз трябва да го вземам от платения паркинг и да го закарам до тях!Писна ми да имам 5 лева в джоба, а индивида отсреща пълен джоб с мангизи и да ми пуши от цигарите! Или пушиш и си купуваш цигари или не пушиш и не си купуваш цигари!Писна ми да слушам, че таткото си поръчал Ес-ка за 320к. и че наследява Х6-цата.Писна ми да се сещат когато имат нужда от мен или когато някой трябва да ги развеселява.Писна ми когато нямам кола, нямат възможност да ме вземат в тяхната!Писна ми да ме питат, тоя Фиат вдига ли 120км/ч.Писна ми да живея с мисълта, че "той" открадна най-добрата ми приятелка и я направи свое гадже!Писна ми, че тя забрави за мен и за приятелската ни обич!Аз ли съм кофти елемент или компанията в която евентуално "членувам" не е за мен? А?!?

    #2
    Не знам дали си кофти елемент ,ама май според мен е второто
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

    Коментар


      #3
      Нали знаеш ,че приятели(познати и непознати) за маса най-лесно се намират.Ако искаш истински приятели трябва доста да търсиш и много добре.Истинския приятел и в 2 посред нощ да му звъннеш ще дойде ,докато тези които описваш май само те ползват.Така ,че ти си прецени.
      MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
      "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
      R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

      Коментар


        #4
        На мен ми се струва, че много лесно хората кръщават този и онзи като "приятел", като по този начин обезценяват значението на тази дума. В живота си действително човек има 2-3 истински приятели, другите в даден период са му били по-добри, или по-лоши познати. И не е най-важното да можеш посред нощ да му се обадиш да ти свърши работа, а да знаеш, че по всяко време и при всякакви обстоятелства можеш да разчиташ на него. Може така да са се стекли нещата, че да не сте се виждали 15 години, но като се видите, все едно е бил вчера последният път и пак да разчитате един на друг. Другият случай е като при теб, колега - може и всеки ден да се виждате и дори в една компания да сте, но пак не сте нищо повече от едни познати. Така че, съветът ми е, за да няма после разочарования, по-трудно давайте признанието "приятел" на познатите си от по-близкото или по-далечно обкръжение.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Аз съм сагрегирал приятели и познати. Преди да свърша някоя услуга или прищявка на "свой" Човек в последно време си задавам въпроса: Той би ли се жертвал така за мен. Приятелите съм ги отсял във времето и в момента имам 2-3 - ма на които мога да разчитам безрезервно...Но истината е, че с повечето познати се отчуждихме заради възгледи, начин на живот и убеждения наложени ни в последните години.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #6
            "....Господи, пази ме от приятели, от враговете си аз сам ще се опазя..."
            ''Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят.''

            Коментар


              #7
              Re: Приятели или познати с общи интереси?!?

              coolboby написа:
              Съжалявам за глуповатата тема, но ми писна вечеИмам чувстото, че приятелите или познатите, не знам как да ги нарека ме търсят когато имат евентуално нужда от мен или да им запълвам свободното време, през останалото време не си правят труда и да ми свирнат когато се разминем с колите!Писна ми да бия път от центъра до п*тка му майна, защото пича със Ес-класата не може да си хване такси, а аз трябва да го вземам от платения паркинг и да го закарам до тях!Писна ми да имам 5 лева в джоба, а индивида отсреща пълен джоб с мангизи и да ми пуши от цигарите! Или пушиш и си купуваш цигари или не пушиш и не си купуваш цигари!Писна ми да слушам, че таткото си поръчал Ес-ка за 320к. и че наследява Х6-цата.Писна ми да се сещат когато имат нужда от мен или когато някой трябва да ги развеселява.Писна ми когато нямам кола, нямат възможност да ме вземат в тяхната!Писна ми да ме питат, тоя Фиат вдига ли 120км/ч.Писна ми да живея с мисълта, че "той" открадна най-добрата ми приятелка и я направи свое гадже!Писна ми, че тя забрави за мен и за приятелската ни обич!Аз ли съм кофти елемент или компанията в която евентуално "членувам" не е за мен? А?!?
              Ех, колега, колега...много ти се е насъбрало май. А защо се събираш с такива хора? И аз едно време бях в една подобна компания, търпях търпях и накрая я смених, с никой от тези хора не съм се карал, просто почнах да се събирам с други, по-свестни. И все ми викаха после "Айде бе, що не идваш/не се обаждаш" Еми да ви е.а майката що и измекяри...От мен да знаеш - човек има по няколко приятели, 2-3-4, останалото са просто повече или по-малко познати...и те така :D
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                Как реши, че описаните индивиди са ти приятели?
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Re: Приятели или познати с общи интереси?!?

                  coolboby написа:
                  Съжалявам за глуповатата тема, но ми писна вечеИмам чувстото, че приятелите или познатите, не знам как да ги нарека ме търсят когато имат евентуално нужда от мен или да им запълвам свободното време, през останалото време не си правят труда и да ми свирнат когато се разминем с колите!Писна ми да бия път от центъра до п*тка му майна, защото пича със Ес-класата не може да си хване такси, а аз трябва да го вземам от платения паркинг и да го закарам до тях!Писна ми да имам 5 лева в джоба, а индивида отсреща пълен джоб с мангизи и да ми пуши от цигарите! Или пушиш и си купуваш цигари или не пушиш и не си купуваш цигари!Писна ми да слушам, че таткото си поръчал Ес-ка за 320к. и че наследява Х6-цата.Писна ми да се сещат когато имат нужда от мен или когато някой трябва да ги развеселява.Писна ми когато нямам кола, нямат възможност да ме вземат в тяхната!Писна ми да ме питат, тоя Фиат вдига ли 120км/ч.Писна ми да живея с мисълта, че "той" открадна най-добрата ми приятелка и я направи свое гадже!Писна ми, че тя забрави за мен и за приятелската ни обич!Аз ли съм кофти елемент или компанията в която евентуално "членувам" не е за мен? А?!?
                  Колега,и аз съм имал почти съшите преживявяния като тебе. Кофти е наистина но човек трябва да бъде оптимист. До сега съм сменил доста компании точно поради тази пречина която изтъкваш ти. Значи тези неща дето ти ги говоря не са да те съжалявам или пък ти да се самосъжаляваш а просто да ти вдъхна кураж и да знаеш че с течение на времето човек сам се изгражда като характер. Всичко с течение на времето ще отшуми и няма да ти пука какво е станало защото ти самият малко или много ще се промениш от случилите се събития при тебе. Всяко едно нещо рано или късно си идва на мястото. Нека ти пожелая успех и късмет в живота и бъди малко повече непукист. П.П. Истинските приятели са тези на които можеш да разчиташ и които няма да предадат приятелството ви !
                  Уважавам тези,които ме уважават!
                  Clube do Marea!

                  Коментар


                    #10
                    Във трудни моменти разбираш кой ти е приятел и кой не,когато ме удари тока и лежах във болницата псевдо приятелите ми не дойдоха нито веднъж.Тогава разбрах че не са ми истински приятели а просто познати

                    Коментар


                      #11
                      Колега, защо наистина се събираш с тези хора? От поста ти личи някаква ескалация, т.е. тези неща не са нещо ново. Или пък ти си искал да имаш "приятели" с "Ес-ки" и Х6-ци? Да, тези хора, с многото пари са най-големите измекяри, в общия случай. Не знам защо така се получава, но и аз познавам такива. Първия пример, за който се сещам е с една позната с доста пари. На заведение аз винаги оставям бакшиш, ако съм доволен от обслужването, разбира се. Тя разполага с много повече пари от мен, но не оставя и 5 стотинки. Никога. Примерите са много. Та така, като ти е писнало и си осъзнал що за приятел си им ти, заеби ги и толкова. Не позволявай да те правят на балък.И има една мисъл "Няма вечни приятели или врагове, има само вечни интереси". За съжаление аз съм се убеждавал много, много пъти в достоверността й.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Приятели или познати с общи интереси?!?

                        coolboby написа:
                        Аз ли съм кофти елемент или компанията в която евентуално "членувам" не е за мен? А?!?
                        Сам си си отговорил на въпроса. А дали да се събираш или не с въпросните хора е твой избор и решение. Колата не прави човека, но има гадния навик да дава манията за величие, особено ако не си я купил със собствени пари, а тате или някой друг ти я е подарил.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Приятели "мриятели" няма такива животни както е казал колегата по горе има само интереси,но сега и аз съм доста афектиран тъй като това което ти се случва на теб от тези твои така наречени "приятели" при мен идва от "любимия"ми човек(което повече боли) ама и това ще мине така че гледаи напред и така
                          Толкова е лесно да поправяш другите. Толкова е трудно да поправяш себе си

                          Коментар


                            #14
                            Re: Приятели или познати с общи интереси?!?

                            coolboby написа:
                            Съжалявам за глуповатата тема, но ми писна вечеИмам чувстото, че приятелите или познатите, не знам как да ги нарека ме търсят когато имат евентуално нужда от мен или да им запълвам свободното време, през останалото време не си правят труда и да ми свирнат когато се разминем с колите!Писна ми да бия път от центъра до п*тка му майна, защото пича със Ес-класата не може да си хване такси, а аз трябва да го вземам от платения паркинг и да го закарам до тях!Писна ми да имам 5 лева в джоба, а индивида отсреща пълен джоб с мангизи и да ми пуши от цигарите! Или пушиш и си купуваш цигари или не пушиш и не си купуваш цигари!Писна ми да слушам, че таткото си поръчал Ес-ка за 320к. и че наследява Х6-цата.Писна ми да се сещат когато имат нужда от мен или когато някой трябва да ги развеселява.Писна ми когато нямам кола, нямат възможност да ме вземат в тяхната!Писна ми да ме питат, тоя Фиат вдига ли 120км/ч.Писна ми да живея с мисълта, че "той" открадна най-добрата ми приятелка и я направи свое гадже!Писна ми, че тя забрави за мен и за приятелската ни обич!Аз ли съм кофти елемент или компанията в която евентуално "членувам" не е за мен? А?!?
                            Макар, че с тебе сме изпадали в конфликти тук в форума, напълно те разбирам и подкрепям. На 20 години съм, от 15 годишен някъде създадох доста познанства. Имам познати и "познати". За приятели считах до скоро 3 човека, но явно съм грешал и сега мога да разчитам и знам, че никога няма да ме оставят само 2. Парите играят много голяма роля в едно приятелство. Имах познат, с който само лафче, бръмчане и т.н. , но се оказа, че мога да разчитам на него повече от колкото предполагах и знам, че няма да ме предаде. Пак да вмъкна, че въпросното момче разполага с доста пари, кара колата на тати за 400 000лв. и хич не му пука дали днес ще се вози в моето дръгливо браво, с мене на рейс или където и да е било. Това е много важно в един човек - възпитанието. От друга страна друг приятел, с който се виждаме по-рядко защото учи в София ми се оказа по-голяма упора от човека когото мислех за най-близък. Ей това е живота срещи и раздели, но винаги бъди готов да останеш сам и най-вече да се чустваш по-силен от всякога! P.S. Това, че той се хвали че баща му имал Х6, щял да купува еди ква си кола, припомни си една от божите заповеди!
                            MB 280 S W108 67' - pickUp
                            MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                            ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                            Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                            office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                            Коментар


                              #15
                              Смени си компанията...
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар

                              Working...
                              X