Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко наистина струва едно ТИПО!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    S_BANKOV написа:
    Stann написа:
    Извинявам се :д Та не разбрах за какъв юбилей става въпрос,но когато сте умували съм бил на 8 и мечтаех за тамагочи :д
    мда, този пост определено ме деприсира тая сутрин , нищо довечера ще турим едно менгеме и суджук за утеха
    Не се коси, младежа е от друго поколение П.П. Верно пич, защо ги вадиш тия теми на по 10 години И защо даде 1300 за Типо, спокойно за тия пари Браво можеше да вземеш
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #17
      Идеята ми беше да си купя кола, да е на газ и да е евтина :д А в Сливен имаше само раздрънкани голф двойки.. И тази беше единствената, която ми задоволи претенциите. Дори не очаквах да има централно,тонколони и да е толкова запазена. И да-по случайност станах фиатаджия :ДP.S. колата ми дойде бонус с пълна бутилка и половин резервоар :Д
      Drive It Like You Stole It | Гараж
      RIP Fiat Tipo '92 1.6

      Коментар


        #18
        Типото си е готина кола.Ако е и с дигиталното табло, бих я избрал пред браво.Много ме е яд, че не продължиха тази концепция, явно им е дошла скъпичка :/Stann, разбирам ти мерака, но поне се старай да пишеш нещо стойностно, като изравяш подобни теми.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #19
          M5kov написа:
          Колега Стан - В Сливен се продава едно Браво ХГТ, че и форумно даже, за 1500пари
          Свърши тя. Продаде се вече. За 1400 лв. Купиха я чужденци.П.П. Извинявам се, обърках бутоните и поста на Kay замина... Вместо "Цитирай" съм натиснал "Редактирай"...Immortal
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #20
            Малко разнообразие Ръбесто, ма ти показва налягането в гумите, мойто и термометър за водата няма :/
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #21
              Типо-то за годините си беше супер!Като качех някой и като види таблото и ме питаше : Тая кола коя година е ,та свети така? Много се озадачаваха ,като кажех ,че е 89-и набор...
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

              Коментар


                #22
                Аз търсих до 1300 :д с дигитално табло е ^^ оправих си светлината му,освен скоростомера. Неговата светлина не мърда :/Та като цяло съм доволен.
                Drive It Like You Stole It | Гараж
                RIP Fiat Tipo '92 1.6

                Коментар


                  #23
                  Тъи като до лятото карах Типо,смея да твърдя ,че за годините си колата е страхотна.За 10г.вярна служба не съм имал кои знае какви главоболия,само носачи/винаги съм го карал с широки гуми дори с 15ки последните години/гарнитура глава и други дребни и нормални капиталовложения.Смея да твърдя че феислифта има доста добра защита от корозия за разлика от по-старите,за 20год.кола пода му беше бетон за разлика от Либрата.Уви,вече го кара бащата на колега от форума
                  Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                  EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                  EX.Fiar Ritmo 105TC

                  Коментар


                    #24
                    моето Типо няма ръжда също :Д Само е избеляла боята, понеже стояла на открито до сега.
                    Drive It Like You Stole It | Гараж
                    RIP Fiat Tipo '92 1.6

                    Коментар


                      #25
                      Здрави като двигател,обаче,кекаво окачване и скъпа поддръжка в сравнение със същият клас коли,общо взето като всички Фиат-и - хубав двигател и до там ...
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #26
                        Ко речи ?! И аз съм си патил от кекаво окачване, ама това зависи какви носачи и тампони сложиш. Типо-то е с твърди пружини и го треса няколко години по София с тях и не е имало грижи. Скъпите части си струват парите!
                        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                        Коментар


                          #27
                          ТипиЧко на нас си ни служи вярно 8 години почти.Съществени проблеми не сме имали. Освен, че от дългото каране на газ моноинжекциона се беше прецакал. Дюзичката се беше запушила.За годината си - 94 - та си има всичко - АБС, дискови спирачки, хидравлика, еърбег, ел стъкла
                          Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                          AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                          Коментар


                            #28
                            Princo написа:
                            Здрави като двигател,обаче,кекаво окачване и скъпа поддръжка в сравнение със същият клас коли,общо взето като всички Фиат-и - хубав двигател и до там ...
                            Принципно си прав...макар че на моето типо точно блокирал двигател беше причината да го хвърля преди години... И то при положение, че винаги е бил обслужван навреме. А колко неща бях сменил по колата аз си знам. Някои даже по два пъти.
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар


                              #29
                              Аз откакто имам колата си записвам в едно тефтерче всичко,което съм си купил за колата като части,консумативи и аксесоари дори с цени и дати на ремонтите/обслужването.Един вид сервизна книжка.Като цяло е здрава кола,но не и вечна,но все пак са вече на по 20-25 и малко нагоре години.Изскачат разни неща за смяна,но цените на частите са нормални,ремонтите са по-силите на средно технически грамотен човек,което спестява честото ходенето по сервизи.Не виждам кое е скъпото в частите...дори ми се струва,че са по-евтини от на другите марки автомобили от този клас.Единствения недостатък е,че не могат да му се сменят шарнирите отделно или лагерите отзад.Това са нещата,които исикват смяна на цял механизъм ако мога да се изразя и излиза по-скъпо.Иначе ангр. ремък с ролка е около 35лв.,водната помпа 50-тина лв.,термостат 20-25лв,к-т съединител 100-150лв,накладки задни с цилиндърчетата и те 50-тина лв.,предни накладки с 2 нови диска идват 60-70лв...гарнитурите по двигателя са също евтини на картера е 5лв,на колекторите и те толкова Ако човек има и някъде отстъпка става още по-евтино.
                              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                              Коментар


                                #30
                                Не знам колко струва в момента, но много си зависи от конкретната кола и най-вече с кой двигател е. Колко пари съм вкарал в него не знам, но знам със сигурност че и да го продам, никога няма да си върна и 1/3, за това си го държа, паркирал съм го в гаража и само го припалвам от време на време. Намислил съм да забода двигател с турбо в коша, но нещо тука много проверяват и ще ме хванат, че съм с друг двигател... Ето няколко снимчици, имам и оригиналните джанти от Sedicivalvole MK2, но не съм го снимал с тях...
                                Прикачени файлове
                                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                                Коментар

                                Working...
                                X