Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на велосипед

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на велосипед

    Здравейте! Реших да си купя велосипед и от няколко дни се ровя из нета и обикалям магазини, но нещата отиват към отказване. Първо, в нета почти няма информация по въпроса, а сайтовете на българските производители, които хич не са малко, са в плачевно състояние. Посетих и един-два специализирани форума, но там хората са си сектанти и всичко в ценовия диапазон с три цифри автоматично се определя като боклук. Второ, т.нар. продавач-консултанти в магазините или нищо не знаят, или ги мързи да приказват. Обичайната реакция при описание на изискванията ми беше безмълвно посочване към някой велосипед и толкоз. Трето, прочетох тук-там, че не се препоръчва закупуването на велосипед от т.нар. хипермаркети - там били само боклуци. От друга страна, ловешките балкан-чета се предлагат само в хипермаркети и т.н. Та, въпросите са ми следните: Някой виждал ли се е в подобно приключение и как е постъпил? Наистина ли по-евтините модели (до 300 лв.) не струват нищо? Не на последно място, откъде сте си купували велосипед (за Вас или за децата)? Мнение за българските марки и особено за Reactor (Балкан) и Passati? Остана да уточня и за какво ще се ползва - ами, за разходки из парка, за ходене до магазина, никакво екстремно каране, никакви черни пътища или баири, само "градско", така да се каже. Предварително благодаря на отзовалите се!
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    На жената взех колело от Практикер за 159 лева. С предни и заден амортисьори. За сега се държи, но се кара рядко, предимно през уикендите. Тя е доволна. Пък и за 160 лева - толкова. Колелото е българско, фирмата-производител е от Пловдив, идва с 24 месеца гарнция. Все не успявам да настроя правилно обтегачите и не всички скорости могат да се изберат. Това е.

    Коментар


      #3
      Виж и тази тема: www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?t=16067

      Коментар


        #4
        Аз съм малко от "сектантите" и действително трудно може да попаднеш на хубаво колело под "ненормалната" цена от 500 лева.Иначе за изискванията като твоите (рядко каране, бордюри и магазинчета) каквото ти стане на ръста и джоба...купувай. Ако си постоянен във въртенето на педалите сам ще стигнеш до идеята за ъпгрейд към нещо по-добро.

        Коментар


          #5
          За 300 лева ще си купиш добро колело.Аз имах leader doberman който си купих от специален магазин за колела за 200 лева.1 година и се изпочупи всичко.След това дадох 150 лева за крос от метро и 3 години не е мръднало.Тва за хипермаркетите е същото дето приказват за фиатите че се чупят много.Иначе според мен passati е по-добрия избор
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Никога не съм мислил, че на света съществуват такива велосипеди на такива цени...но пък защо не, след, като има и кой да ги оценя и купува. Аз ще вървя пеш - за здраве.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #7
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=37655 още една оферта
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                аз така се чудих какво колело да си купя навремето и си купих мотор :D като гледам на хубавите колелета цените ,сега ако трябваше да избирам един скутер няма алтернатива особено за в София и в очертаващите се все по-големи и още по-големи задръствания
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #9
                  Re: Избор на велосипед

                  ivjordan написа:
                  ...Второ, т.нар. продавач-консултанти в магазините или нищо не знаят, или ги мързи да приказват. Обичайната реакция при описание на изискванията ми беше безмълвно посочване към някой велосипед и толкоз.......Не на последно място, откъде сте си купували велосипед (за Вас или за децата)? ...
                  През дългите началото на май тази година купих на сина ми Drag Grizzly. Живеем в Борово и първоначално се бяхме ориентирали към големия и лъскав магазин на бул. България - Drag Zone май че се казва. Очаквах, тъй като магазина наистина е голям и хубав, че ще получа обслужване на ниво. Обаче когато отидохме за да осъщестим покупката, момченцата в магазина страшно ми вдигнаха кръвното с елементарно незачитане на клиента. Този велосипед (Grizzly) се доставя в няколко размера на рамката ( S-XXL) и (поне) 4 цвята. Синът ми искаше червен. Обаче в магазина имаше само един (!) от този размер и то син. Отворковците продавачи в прав текст ми казаха - това е, ако искаш взимай. Кипнах и се опитах да ги навра в кучи гъз та чак жена ми се засрами от мен; предполагам че те са го преместили в другия крачол. Оттам се взехме и отидохме на бул. Левски 28, едно малко магазинче за велосипеди. Когато бях малък, това магазинче се казваше "Червения екип" и в моите очи беше велик магазин за колела... Сега го стопанисват двама братя и незнам как точно се нарича. Та отидохме при тях, в този момент човека сглобяваше едно черно (много тъмно сиво) Grizzly и синът ми коато го видя забрави за червеното. Питахме дали ще се намери още едно черно L размер - собственика отиде до склада да провери. Имаше! На всичкото отгоре цената на това колело във всички магазини, в които съм питал беше 430 лева, а от тези хора го взехме за 400 лв. (!!!) Значи в големия и прехвален магазин на България имает един L размер велосипед от този размер, а малкото (сигурно по-малко от кухнята ми) магазинче може да поддържа наличности. При това със 7.5% по-ниска цена. Затова ти го препоръчвам това магазинче: ЕТ
                  ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
                  ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
                  ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

                  Коментар


                    #10
                    ntodorov написа:
                    Immortal написа:
                    Никога не съм мислил, че на света съществуват такива велосипеди на такива цени...но пък защо не, след, като има и кой да ги оценя и купува. Аз ще вървя пеш - за здраве.
                    Ако говориш за тея, чиято цена е ооколо 2500, то виж модела на ДРАГ - Izoard, и тогава се чуди... 7 бона... Аз ще си напазарувам ето това, с рамка 58 C/C. Иначе се повозих на един скот - ето този :... ама нещо гроздето май ще е кисело....

                    Коментар


                      #11
                      Ето го , още е топъл:
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Къде му е стикера Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                        Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                        Lancia Lybra 1.8 131Hp

                        Коментар


                          #13
                          Пробвай в гаражите за 2-ра употреба коли или пазарите.Там можеш да си намериш свясно колелце на хубава цена.Тия джамбази мъкнат какво ли не със колите.
                          Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                          Коментар


                            #14
                            За тези http://veloservice.3dwebdesign.org/drag-m-6.html родно производство се чуват добри думи.
                            Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                            Коментар


                              #15
                              Оги, ами, че те нашите коли са без пари бе човек... :D Сега дишам по-леко.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар

                              Working...
                              X