Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Справедливо ли е глобите до 50 лв вкл да не се обжалват?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: В Кат София са Тарикати

    emillio написа:
    :D Не зная как е по другите градове но в София се тарикатят... Спряха ме защото съм минал на "Жълто" контрольора се представи и Ме попита: - Не видяхте ли че светна жълто преди да минете? - Видях на отстещния светофар след като вече се намирах под входния и бях влязъл в кръстовището. (Движа се в колона от МПС с поне 47 км/ч на телевизионната кула става. Там минавам по 4 пъти седмично зная кога и къде седят ... Ама никога за 2 години не са се заяждали.)- Еми сега ще ви напишеме едно актче... - Ами не виждам за какво - Спазил съм закона както е написано - Максимално бързо съм освободил кръстовището и не съм създал опасност за НИКОЙ участик в движението! Спиране от 50 - 0 км. За 2 метра + време за реакция означава да ме удари задния автомобил или ако това не стане да спра във кръстовището - и двата варианта били по-правилни сподер Полицайчето... особено да ме ударят - нямало аз да съм виновен Пише ми акта и го чета: Навлязъл и преминал на червен сигнал на светофарната уредба работеща в режим. Писах възражение по акта, подадох жалба почти 2 страници на 2рия ден. цитирайки закон точки и прочие. И след 2 неуспешни опита да си получа талона поради безумните опашки на третия ми връчват наказателното. Вече съм подготвил обжалване за Съд и го чета: - След проведено допълнително разследване! (Глупости) Отхвърлям жалбата като неоснователна... Обаче хитро ми наложена глоба 50лв която не мога да обжалвам А на подобен случай На колега Наложена 100лв глоба (той не е подал жалба) и ми взимат 8 Контролни точки... След заплаха за 10 от автоконтрольора. Аз нещата ги виждам така: Понеже имах и свидетел, преценили са че в съда няма да издържи акта и са ме наклецали така че да съберат парички без право на обжалване За 50 лв ще го преживея(трудно все едно са ме обрали на пътя бандюги), Адвокат за дело излиза 200лв ама 8те точки няма как да си върна а са напълно жертва на статистиката. Случката става в момета когато съм направил година и 10 месеца от последния акт т.е. още 2 месеца и ми се възстановяват пълния брой точки !
    Моят случай е същият като твоя 1:1 Правят си каквото искат, това е !!!

    Коментар


      #17
      Re: В Кат София са Тарикати

      emillio написа:
      ... на третия ми връчват наказателното. Вече съм подготвил обжалване за Съд и го чета: - След проведено допълнително разследване! (Глупости) Отхвърлям жалбата като неоснователна... Обаче хитро ми наложена глоба 50лв която не мога да обжалвам
      Към теб и към автора на поста над този.Можете да обжалвате. Както глобата, така и основанията за съставянето на Акта.И двамата имате Актове, а не фишове, поне така сте написали.Не може да се обжалва фиш до 50 лева [ако е подписан], ако ви е съставен акт и следващо наказателно постановление могат да се обжалват, ако ще и за 5 лева да са.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #18
        Malone написа:
        ......
        И какво казваш - ние да мълчим само, ти като най-велик, учен и образован ще ни четеш лекции, а? Добре е, че се взимаш прекалено на сериозно, или не чак толкова хубаво, но остави ни и нас простите хорица да си разсъждаваме на глас. А, пред един "Ушев" мога да си говоря каквото си искам, тъй като едва ли ще ме разбере ако му кажа каквото и да е сложно-съставно изречение.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #19
          Ама разсъждавайте си style34, нямам нищо против, "на глас", "писмено", както те влече повече, но си разсъждавайте за себе си.Четете и тълкувайте Закона както ви харесва, но не убеждавайте другите в неща, които не са верни.Както вече посочих, точно по тази тема правилата са ясни."Справедливо ли е глобите до 50 лв вкл да не се обжалват?".Не, не е справедливо и ако искате можете да ги обжалвате. Посочил съм как. Пише го в Закона.Никой никакви права не е нарушил, както твърди колежката, автор на темата.Пък на "Ушев" също нямам претенции какво ще говориш, желанието ми беше да не излезеш смешен дори и пред него. А ти ако искаш и му танцувай.Съвета ми е да използвате правата си и да се защитите при всеки случай когато можете, но по устав, като използвате правата си дадени ви от Закона, а не с празни приказки от 1001 нощ, прочетени, чути-недочути и пре-пре-предадени и украсени по форумите.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #20
            Не знам защо от това изказване направихте тема за обсъждане? Принципно този въпрос е решен по много лесен начин в държавите с нормална съдебна система, в България обаче такава няма и следователно не може да бъде решен. Съгласна съм да има минимална граница, която да не може да бъде обжалвана, но съгласете се, че 20% от миималната заплата не е тази граница! Освен това не мисля, че КАТ е узрял достатъчно, че да започне да се вярва на това, което казват и пишат. Неведнъж съм засичала коли на КАТ, паркирани в храстите, обаче едва ли шофьорите знаят, че това не е закононно и следователно, ако знаят правата си, всички актове, фишове и подобни (нека колегата Malone да разясни че ние сме паднали от небето и нищо не разбираме) биха били невалидни. Мисля, че въпросът би трябвало да бъде поставен по друг начин - защо КАТ не иска да ни разясни правата ни, а само задълженията ни, нито иска да ни разясни задълженията на полицаите, а само ни засипва с правата им. В БЪлгария масово се сблъсквам с погазване на елементарните права на хората, което е в резултата на недостатъчната информираност, изкривяване на закона и липсата на каквото и да е желание за подпомагане на хората. Мога да дам много примери за това, най-пресният е една табелка в Бриколаж във Варна, в която най-нагло ти казват какви са правата ти по ЗЗП, и най-нагло са изкилифенчили и дописали закона в тяхна полза. Да, според мен 50 лева трябва да се обжалват, защото в някои случаи те правят на маймуна и ти лепват нарушения, които не си направил. Ето и един пример: Паркирам в центъра на Варна, на улица с единствен знак еднопосочно движение. Свъщам се след 30 минути - колата я няма. Паркинга близо - отивам - тя там. Отивам при полицая и викам: Що сте ми вдигнали колата - той: Спряла си на автобусна спирка. На ти снимка: Викам - къде е знака за автобусна спирка (там има едно кошче и нищо друго), той сочи с пръст по фотоапарата и вика - тука. Викам, дай да се разходим, на 100 метра е, да видите какъв знак има. Полицаят продължава да упорства, но се съгласи - отидохме, питах го какво според него пише в закона за този знак, той взе да мига на парцали. На следващия ден сложиха знак за спирка и за забрана на спиране/паркиране. Malone: На теория нещата са много лесни, на практика са невъзможни. В другите страни има специални комисии, към които може да се обърне човек ако има проблем (по принцип в нормалните страни не те глобяват, щото им е кеф). В България, обаче няма, има някави, които абдикират бързо, и както в едно предаване (не си спомням кое) наскоро за правата на потребителите, адвокат на една такава разумно посъветва гражданите да си търсят правата в съда. Това означава, че дори и да си прав, няма как да се защитиш, защото стотици мастити адвокати, повечето от тях абсолючно некадърни, чакат такъв клиент, да му разяснят правата, да му обяснят, че може да не спечели, да си вземат хонорара и да забравят за тои клиент, защото има други, които плащат по-добре. Ако нямаш пари - пак не можш да се защитиш. ДЕМЕК: духаш супата. Това, че държавата не предоставя възможност на всички нейни граждани да се защитят, а само на тези, които имат пари за съдебни спорове (говоря по принцип), а останалите - кой както се уреди, е нарушаване на правото на човека да докаже, че е невинен, излъган или подобно. Затова много хора прибягват до телевизиите.П.П. Не съм аз автор на темата, авторът е модераторския екип
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #21
              Malone, както Immortal цитира закона, че нак. постановления до 50 лева не могат да се обжалват, аз и повечето от хората, които не сме влизали в съда 650 пъти, откъде да знаем, че има и друг начин? Защо навсякъде пише, че не може да се обжалва, а никъде не се споменава, че все пак може и има начин? Ама както ele каза, в тая държава на какво да разчиташ? На ПРАВОсъдие ли?
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #22
                И да допълня - в България имаш пари - имаш права. Нямаш пари - нямаш права.Писнало ми е от адвокати, които разясняват закона, без да вмъкват какво е практическото му приложение. Писнало ми е и да ми казват, че за елементарните ми права на гражданин и данъкоплатец трябва да се боря в съда с години, при условие, че те са ми дадени по подразбиране. България повече прилича на африканска държава, отколкото на държава-членка на ЕС. Затова Malone, ако няма какво да кажеш относно практическо прилагане на закона, по-добре нищо не казвай. Това човек да се бори за правото си, че е невинен за 50 лева глоба, в съда срещу организация, която може да си позволи да наеме най-добрите адвокати, не е нормално. Въпросът е принципен - защо да те пишат виновен, ако не си, а не за 10,50 или 100 лева.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #23
                  Радвам се ele, че смекчи малко тона и можем да проведем нормална дискусия, като интелигентни хора.Роза от мен.
                  ele написа:
                  Не знам защо от това изказване направихте тема за обсъждане? Принципно този въпрос е решен по много лесен начин в държавите с нормална съдебна система, в България обаче такава няма и следователно не може да бъде решен.
                  Как точно е решен?Имаш ли преки впечатления или така си чувала?Защото аз имам, не от една или две държави, прочути с работещата си съдебна система и разлика в механизма няма.Имам предвид конкретния казус.
                  ele написа:
                  Съгласна съм да има минимална граница, която да не може да бъде обжалвана, но съгласете се, че 20% от миималната заплата не е тази граница!
                  С това съм съгласен, но то не е проблем на съдебната система, а на тези за които гласуваме.
                  ele написа:
                  Освен това не мисля, че КАТ е узрял достатъчно, че да започне да се вярва на това, което казват и пишат.
                  А кое те кара да мислиш, че ти си "узряла достатъчно", че да се вярва на всичко, което казваш и пишеш. "Ушев" и той има права като теб. Мнението ви е с еднаква тежест.
                  ele написа:
                  Неведнъж съм засичала коли на КАТ, паркирани в храстите, обаче едва ли шофьорите знаят, че това не е закононно и следователно, ако знаят правата си, всички актове, фишове и подобни (нека колегата Malone да разясни че ние сме паднали от небето и нищо не разбираме) биха били невалидни.
                  Кое точно е незаконно в стоенето зад храстите на КАТ?Не е приятно, подло е, но ще се радвам да ми посочиш кой точно член от кой Закон, Наредба или Правилник нарушават МВР, като избират място на което колата им и оборудването им не се виждат от 200 метра.И кое те кара да мислиш, че фишовете или актовете им при такава ситуация са невалидни.
                  ele написа:
                  Мисля, че въпросът би трябвало да бъде поставен по друг начин - защо КАТ не иска да ни разясни правата ни, а само задълженията ни, нито иска да ни разясни задълженията на полицаите, а само ни засипва с правата им.
                  Защото всеки сам трябва да си знае правата, ако желае да ги ползва. Не може целия народ да мине през курсове за елементарна гражданска юридическа грамотност, след като всички нормативни актове са на български език, достъпни за всички и се предполага, че всеки който носи административна или наказателна отговорност може да чете.Задълженията на полицаите също са обществено достъпни. Има Закон и Правилник и при малко желание можеш да ги направиш на Хари Белафонте, но е нужно малко усилие да прочетеш Закона, а не да си правиш "разказ по картинка".Често ми се случва да ги изкарам от кожата от нерви и честно казано, доставя ми удоволствие.
                  ele написа:
                  Malone: На теория нещата са много лесни, на практика са невъзможни. В другите страни има специални комисии, към които може да се обърне човек ако има проблем
                  Коя страна и каква комисия имаш предвид? Би ли ми посочила?
                  ele написа:
                  (по принцип в нормалните страни не те глобяват, щото им е кеф).
                  В България също. Имам доста актове и фишове и нито един път не са ме глобили "щото им е кеф". Винаги съм бил виновен, ако държа да бъда честен. Обжалвал съм повечето от актовете и някои от тях са ми били отменени. Но не защото не съм виновен, а защото "ушев" не е бил достатъчно подготвен.
                  ele написа:
                  Ако нямаш пари - пак не можш да се защитиш. ДЕМЕК: духаш супата. Това, че държавата не предоставя възможност на всички нейни граждани да се защитят, а само на тези, които имат пари за съдебни спорове (говоря по принцип), а останалите - кой както се уреди, е нарушаване на правото на човека да докаже, че е невинен, излъган или подобно.
                  Това не е вярно.Държавата не ти отнела никакво право.Държавата ти дава възможност да се защитиш, тъй като не си длъжна да наемеш довереник [адвокат], който да защити правата ти, имаш право да се защитаваш и сама, ако смяташ, че си достатъчно убедителна.Не знам дали и по административни дела имаш право на служебен защитник, да кажат юристите.По наказателни със сигурност ще ти бъде назначен ако искаш. Безплатно.
                  style34 написа:
                  Malone, както Immortal цитира закона, че нак. постановления до 50 лева не могат да се обжалват, аз и повечето от хората, които не сме влизали в съда 650 пъти, откъде да знаем, че има и друг начин? Защо навсякъде пише, че не може да се обжалва, а никъде не се споменава, че все пак може и има начин? Ама както ele каза, в тая държава на какво да разчиташ? На ПРАВОсъдие ли?
                  Ами защото четеш "навсякъде", а не където трябва.Когато нещо те интересува, няма какво да слушаш Malone, ele или който да е друг. Отваряш си Закона или конкретния документ и научаваш каквото ти е нужно. Журналистите обикновено са последните, които би трябвало да те ориентират. В повечето случаи там се цели "жълтичкото", а не самата истина.Ако имаш доверие на някой по определен въпрос, можеш да си спестиш четенето, но ако останеш подведен не е виновна държавата, а ти самия, че си се доверил.
                  ele написа:
                  Писнало ми е и да ми казват, че за елементарните ми права на гражданин и данъкоплатец трябва да се боря в съда с години, при условие, че те са ми дадени по подразбиране. Затова Malone, ако няма какво да кажеш относно практическо прилагане на закона, по-добре нищо не казвай. Това човек да се бори за правото си, че е невинен за 50 лева глоба, в съда срещу организация, която може да си позволи да наеме най-добрите адвокати, не е нормално. Въпросът е принципен - защо да те пишат виновен, ако не си, а не за 10,50 или 100 лева.
                  Както казах, имаш по подразбиране право да се бориш за правата си. Но държавата не може, а и не трябва да ти гарантира, че ти винаги си права, че си безгрешна, а другите са грешни.Недей така, наивно е, ele. Юрисконсултите на КАТ са много далеч от най-добрите адвокати, уверявам те. И те работят там, не ги наемат. И работят там, защото ако са на свободна практика като адвокати ще умрат от глад.Написах по горе, когато са ме санкционирали КАТ, винаги, ама ВИНАГИ съм бил оакан до ушите, никога не е било да не съм нарушил конкретен член от Закона или Правилника.Пари никога не са ми искали, нещо повече, често са ми прощавали, когато съм се опитвал да разсея обстановката, като съм се опитвал да остроумнича или с някоя позитивна шега на тема КАТ - граждани.И когато са имали възможност за компромис разбира се.Но не е било никога с фразата: "И ко прайм ся?"
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар


                    #24
                    Лелелелелееееее...
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #25
                      сори, нямам нито време, нито желание да отговарям на въпросите ти. Който е живял в нормални държави много добре знае кое, как и защо. Нямам и желание да се впускам в нескончаеми дебати без смисъл. Все пак радостно е, че има айляк хора, които, освен да се заяждат, друго не правят
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #26
                        Жалко ... щеше да ми е много интересно да докажеш твърденията си, като ми отговориш на въпросите.И ... "айляк" казваш, нека да е така. Дано модераторския екип не реши, че ме квалифицираш, като безделник. Иначе, започнах да работя от 16 годишен и оттогава вече 25 години все така съм "айляк".Добре че намерих време и да се образовам, докато хайлазувам [безделнича, производна от айляк].Успех на всички в битките с "Ушеви", извинения ако съм обидил някой от читателите или писалите в темата.
                        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                        www.cyxap.com

                        Коментар


                          #27
                          Malone написа:
                          Жалко ... щеше да ми е много интересно да докажеш твърденията си, като ми отговориш на въпросите.И ... "айляк" казваш, нека да е така. Дано модераторския екип не реши, че ме квалифицираш, като безделник. Иначе, започнах да работя от 16 годишен и оттогава вече 25 години все така съм "айляк".Добре че намерих време и да се образовам, докато хайлазувам [безделнича, производна от айляк].Успех на всички в битките с "Ушеви", извинения ако съм обидил някой от читателите или писалите в темата.
                          беше полезен но излишно подробен ,не можеше ли само думи 1,2,3 прости да и обясниш на еле ,че и на мен да ми стане ясно
                          фиатче Браво 2.0

                          Коментар


                            #28
                            Malone написа:
                            Жалко ... щеше да ми е много интересно да докажеш твърденията си, като ми отговориш на въпросите.И ... "айляк" казваш, нека да е така. Дано модераторския екип не реши, че ме квалифицираш, като безделник. Иначе, започнах да работя от 16 годишен и оттогава вече 25 години все така съм "айляк".Добре че намерих време и да се образовам, докато хайлазувам [безделнича, производна от айляк].Успех на всички в битките с "Ушеви", извинения ако съм обидил някой от читателите или писалите в темата.
                            Като имам време, ще отговоря, няма обаче да е в близките 1-2 дни. че лошо ли е да си айляк, аз искам да съм, ама няма. Що се обиждаш никой като не те обижда? Голям мъж си!!!Аз не се боря с КАТ, те се борят с мен да ме глобят, ама не става. Даже не се и борят, откакто имам книжка, ме са ме спирали 3 пъти, веднъж да ме предупредят да карам внимателно заради мъгла, втория защото водих колегата в 2 часа на летището и третия не си спомням, беше много отдавна. Все пак изводът е един - всеки се спасява поединично в тази държава и печели този, който може да наддума съперника си.Ай стига толкова - почивката за кафе свърши.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #29
                              Колега Malone, абсолютно и безрезервно подкрепям всичко, което си написал до тук /с изключение може би на малко по-грубия тон в първия ти пост/. Вярвам, че дори и в нашата държавица човек е длъжен да търси и съм сигурен, че може да устои правата си. Просто трябва воля, за съжаление доста свободно време, здрави нерви и преди да се довери на юрист /адвокат/, да попрочете това-онова. Няма как юриста да познава съвършено всички закони в страната. Винаги можеш да си едни гърди напред.
                              Peugeot 301
                              Punto 1.9 JTD - на жената

                              Коментар


                                #30
                                Приемам критиката venco67, възможно е и да съм прозвучал по грубо в първия си пост, но ... "Хартата за правата на човека" или както наистина се нарича този документ "Всеобща декларация за правата на човека" ми дойде малко в повече.Документ създаден през 1948 г. в резултат на зверствата и геноцида през Втората световна война да се използва за един пиклив фиш, дори и да е за 50 лева, е несериозно ...Иначе нищо против Ele.Дори имайки предвид, че съм морално пропаднал тип, може би щях да се опитам да я впечатля с някое романтично остроумие, ако не ме беше нарязала като кисела краставица.Поздрави на всички и весел уикенд, аз тогава съм на работа да го èба ...Каруцарския език не тук! Модераторски екип на forum.fiat-bg.org
                                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                                www.cyxap.com

                                Коментар

                                Working...
                                X