Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Линукс бекъп софтуер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Линукс бекъп софтуер

    Колеги по професия, кажете някой хубав софтуер за бекъп, който ползвате.В момента имам проблем с бекъпа на единия ми сървър и се блъскам вече 2-3 седмици и не мога да намеря решение, което да работи стабилно, бързо и ефикасно.Тези 2-3 дни отделих доста време на Amanda ама и тя се издъни, макар и доста прехвалена.Та за какво става въпрос.Трябва ми един сървър "бекъп сървър" да може да минава и събира информация от други (Линукс и Уиндоус) сървъри.До тук добре, но стигам до проблемния дял.Имам около 2.5 терабайта информация събрана на около 2.5 милиона файла, която се намира на един масив върху линукс сървър. Точно тук гърмят всички софтуери, които съм пробвал. Най-честия проблем, че не могат да си билднат индекса, за да тръгне архива.В момента отделих това време на Амандата, защото тя тръгна и продължи най-обнадеждаващо. Но след около 2 часа даде някаква грешка "time out" и пак разочарование.Та някой, който има наистина идея, нека сподели.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Data Protector-а на HP. Лиценза му е платен, но мисля, че може да се ползва свободно няколко седмици.

    Fiat Bravo T-Jet 120

    Коментар


      #3
      BolgAryan написа:
      Data Protector-а на HP. Лиценза му е платен, но мисля, че може да се ползва свободно няколко седмици.
      Хвърлих сега едно бързо око.Виждам от всички презентации, че трябва да се инсталира на Уиндоус. На мен ми трябва софтуера да е за линукс.Плюс това платена и то на голям производител (HP, FS, IBM). Ходил съм на доста семинари, рекламиращи продуктите си, като общо взето искат мноооого пари. Да не говорим, че повечето платени като им кажеш за вируализация и има поддръжка само за VMware. Ако е друг софтуера за виртуализация и започват едни проблеми. За това ми трябва да е за "чист" Линукс.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Ако мислиш, че ще ти трябва еднократно само и можеш да си свършиш работата за няколкото седмици безплатно ползване, утре на драго сърце ще разпитам в подробности до каква степен Data Protectora би ти свършил работа. Със сигурност може да се инсталира под UNIX, но повече информация по конкретните въпроси ще мога да ти дам утре.

        Fiat Bravo T-Jet 120

        Коментар


          #5
          Може би някоя стара версийка на Norton Ghost ще свърши работа, тя нали не работи под самата ОС, а просто прави image на даден дял, предполагам, че ако "види" линуксиките дялове ще стане, ама може и да греша ...
          Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

          Коментар


            #6
            scrolllock написа:
            Може би някоя стара версийка на Norton Ghost ще свърши работа, тя нали не работи под самата ОС, а просто прави image на даден дял, предполагам, че ако "види" линуксиките дялове ще стане, ама може и да греша ...
            Грешиш яко. Нортън Гост изобщо не се вписва в заданието. Офтопик ми е мнението, но просто нямам НИКАКВА идея за кадърен онлайн бекъп софтуер
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              jenshen73 написа:
              scrolllock написа:
              Може би някоя стара версийка на Norton Ghost ще свърши работа, тя нали не работи под самата ОС, а просто прави image на даден дял, предполагам, че ако "види" линуксиките дялове ще стане, ама може и да греша ...
              Грешиш яко. Нортън Гост изобщо не се вписва в заданието. Офтопик ми е мнението, но просто нямам НИКАКВА идея за кадърен онлайн бекъп софтуер
              Разбира се просто ми дойде на ум, че може би би свършило работа успех в търсенето на колегата
              Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

              Коментар


                #8

                Коментар


                  #9
                  Може да погледнеш Bacula евентуално.
                  Lancia Y, 1.2, 60

                  Коментар

                  Working...
                  X