Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отчисляване на кола в даначното?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отчисляване на кола в даначното?

    Продадох една кола на един познат,като му направих генерално пълномощно(защото сега нямал пари за договор).Въпросат ми е,има ли някакъв начин с това пълномощно да си я отчисля в даначното,защото от тогава не мога да се свържа с него.Ако има някой запознат с такъв варянт ще съм много благодарен,че не ми се плащат по 130лв на година.
    Fiat Coupe 2.0 16V turbo

    #2
    Re: Отчисляване на кола в даначното?

    milen4o написа:
    Продадох една кола на един познат,като му направих генерално пълномощно(защото сега нямал пари за договор).Въпросат ми е,има ли някакъв начин с това пълномощно да си я отчисля в даначното,защото от тогава не мога да се свържа с него.Ако има някой запознат с такъв варянт ще съм много благодарен,че не ми се плащат по 130лв на година.
    не, няма. Без договор, колата не е продадена, следователно си е още твоя.Че тоя договор да не струва милиони. На познатия ти му трябват 10-20 лева за нотариус. Прави договора, докато не е духнал, както в други случаи, описани във форума. ООООПС, недочетох, Той вече духнал.... подай жалба в полицията.... иначе има да си плащаш 130, като поп
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      На мен ми излезе 50 лева нотариуса(с там некви общинско-държавни такси) и то при9 положение че обявихме колата на минимума според закона. Но май за текущата година трябва да си платил при сключването на договора,но само май.

      Коментар


        #4
        Не, колега - отчислчването става само с договор за покупко-продажба, доказващ собствеността на друго лице!За съжаление това пълномощно може да ти изиграе крайно лоша шега П.П.Колегите ме изпревариха.

        Коментар


          #5
          То и пълномощното беше 40лв ама.Мерси за отговорите а аз ще продалжавам да го търся и ще се надявам да го намеря скоро.
          Fiat Coupe 2.0 16V turbo

          Коментар


            #6
            Ихаа и то генерално пълномощно.Не е това начина колега следващия път внимавай.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Tornado написа:
              Ихаа и то генерално пълномощно.Не е това начина колега следващия път внимавай.
              Мен това ме притеснява,защото вече може и да е продадена.
              Fiat Coupe 2.0 16V turbo

              Коментар


                #8
                milen4o написа:
                Tornado написа:
                Ихаа и то генерално пълномощно.Не е това начина колега следващия път внимавай.
                Мен това ме притеснява,защото вече може и да е продадена.
                Той платил ли ти е сумата?Отиваш при нотариуса, който ти е заверил пълномощното, и правиш едно нотариално заверено изтегляне на пълномощното+уведомление до пълномощника за изтегляне на пълномощията му, димек - нотариална покана. (в пълномощното си пише данните му)Ако не се появи до някакъв си срок, отиваш в полицията и подаваш жалба. По-добре да свършиш първото възможно най-скоро, за да не може да я продаде, ако не я е продал още.Успех
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  Re: Отчисляване на кола в даначното?

                  milen4o написа:
                  Продадох една кола на един познат,като му направих генерално пълномощно(защото сега нямал пари за договор).Въпросат ми е,има ли някакъв начин с това пълномощно да си я отчисля в даначното,защото от тогава не мога да се свържа с него.Ако има някой запознат с такъв варянт ще съм много благодарен,че не ми се плащат по 130лв на година.
                  Че защо си му правил генерално пълномощно (ако не ме лъже паметта в него се включва и възможността за продажба на автомобила на 3-ти лица или сам на себе си). Аз в момента съм с пълномощно на Темпрата с права да я карам, да и плащам данъци и да представлявам собственика пред необходимите органи. Друго не ти трябва когато колата я управляваш с пълномощно... П.П. Извинявам се за офф топик-а но просто ми беше интересно
                  Fiat Tempra 1.6 Carburator 1991 - 63kW / 86 hp -=> Дамата в Червено

                  Коментар


                    #10
                    Re: Отчисляване на кола в даначното?

                    Mandor написа:
                    milen4o написа:
                    Продадох една кола на един познат,като му направих генерално пълномощно(защото сега нямал пари за договор).Въпросат ми е,има ли някакъв начин с това пълномощно да си я отчисля в даначното,защото от тогава не мога да се свържа с него.Ако има някой запознат с такъв варянт ще съм много благодарен,че не ми се плащат по 130лв на година.
                    Че защо си му правил генерално пълномощно (ако не ме лъже паметта в него се включва и възможността за продажба на автомобила на 3-ти лица или сам на себе си). Аз в момента съм с пълномощно на Темпрата с права да я карам, да и плащам данъци и да представлявам собственика пред необходимите органи. Друго не ти трябва когато колата я управляваш с пълномощно... П.П. Извинявам се за офф топик-а но просто ми беше интересно
                    Точно за това за да може да си я продава.Тогава пропуснах проблема с отчисляването,ама сега като трябва да се плаща...
                    Fiat Coupe 2.0 16V turbo

                    Коментар


                      #11
                      Напоследък имаше няколко теми как не се продава кола, ама не четете!
                      F31 BMW 320d

                      Коментар


                        #12
                        Добре,аз не разбирам,как може човека с пълномощното да я препродаде на 3 лице,без изватка от данъчното за платен данък?

                        Коментар


                          #13
                          SHB написа:
                          Добре,аз не разбирам,как може човека с пълномощното да я препродаде на 3 лице,без изватка от данъчното за платен данък?
                          Като се прави договор и ти дават бележка да се плати данака по банков път за текущата година,нещо такова беше.
                          Fiat Coupe 2.0 16V turbo

                          Коментар

                          Working...
                          X