Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Израел - Газа / политическа тема /

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Незнам, ма мен много ме подразни кат казаха по новините, че днес на протестите заявили, че ако българската държава не вземела някакво отношение, протестите щели да продължат... Те какво очакват?! Да се събере една бригада и да ги пратят да се бият там? Ами защо тези протестиращите не заминат да си защитават там за каквото протестират? Ай стига вече... А за какво става там... Незнам дали са американците или някоя друга заинтересована велика сила, но определено има някаква игра там. Просто някой няма интерес там да е спокойно и в разбирателство. И незнам дали е даже само зарад петрола... Тактиката "Разделяй и владей" е стара колкото света.Само дано се успокоят нещата, че всеки път като стане напрегнато там изтръпвам... Имам си аз един много добър приятел там от израелска страна. Преди няколко години при предните напрежения бил по фронтовете, а скоро таман излезе от тамошната казарма... та са стискам палци да му се е разминала мобилизацията...

    Коментар


      #17
      Чакам с нетърпение сухопътната им акция на еврейчетата за да видя с колко танка ще се разделят на бързо и ще подвият опашка за втори път. При предното нападение за 20 минути Хамас изкарва от строя над 50 танка на евреите. Все ми се струва че няма да е лесно на пехотата им. Тая вечер щях да падн от смях като слушах посланика на Израел по новините - "ние предупреждаваме мирното население преди нападението" сигурно тия от Хамас са от съюза на глухите и си седят по местата и чакат да ги гръмнат. Случките в Газа в момента са последните напъни на Джорж Буш да запали света да се надяваме, че и той ще е неуспешен.

      Коментар


        #18
        stenli написа:
        Чакам с нетърпение сухопътната им акция на еврейчетата за да видя с колко танка ще се разделят на бързо и ще подвият опашка за втори път. При предното нападение за 20 минути Хамас изкарва от строя над 50 танка на евреите. Все ми се струва че няма да е лесно на пехотата им. Тая вечер щях да падн от смях като слушах посланика на Израел по новините - "ние предупреждаваме мирното население преди нападението" сигурно тия от Хамас са от съюза на глухите и си седят по местата и чакат да ги гръмнат. Случките в Газа в момента са последните напъни на Джорж Буш да запали света да се надяваме, че и той ще е неуспешен.
        Абе 50 години целия арабски свят,почти се бори с/у евреите и въпреки,че са плюнка народ не се дават.Спомнете си 6 дневната война-евреите взеха победа с/у числено и качествено превъзхождащ протичник. Какво да правиш господ е евреин.Мир ще видят,когато петрола свърши и няма с какво да си купуват оръжие и ще станат безинтересни за великите сили.

        Коментар


          #19
          Айде да не забравяме историята. Сега се преподава версията че видите ли след Втората Световна еврейския народ бил толкова изстрадал че добрите победители им дали земя да си направят държава. А факта че израелците преди това години наред са ползвали точно терористични методи (включително взривове на какво ли не) на територията на сегашен Израел се позабравя. Евреите отдавна да се бяха справили с палестинците ако не им трябваше евтина работна ръка.

          Коментар


            #20
            Евтина работна ръка евреите лесно си намират и без арабите - малко ли българи, руснаци, румънци, албанци и какви ли не ходят да работят там?Дали ще е добре, ако циганетата от Факултето вместо камъни по влаковете хвърлят ракети по околните жилищни комплекси?Ако от Столипиново редовно изстрелват ракети по кв.Изток ?Арабите сега си патят от техните глави. Това каза и самия президент на палестинската автономия.Египет позастреля няколко палестинци, решили да избягат в Египет.Май и самите им братя араби не ги харесват... Та те доскоро се биеха помежду си за власт (и пари естесвено)...Да бяха мирни седели, не биха чудо видели, казват старите хора.Не защитавам и евреите, все пак там умират хора. Но там принципът е - или той, или ти. На война като на война.Като те хапе комар, не го хапеш и ти. Плесваш с ръце и го убиваш.

            Коментар


              #21
              най-ми е чудно, дето казаха по новините, че в Газа имало около 10 българки.... българки женени за арабески... за българи женени за чаршафосани булки не се споменава...не моа ги разбера туй жените - да се омъжиш за циганин и да отидеш да живееш там дето се води война... а уж жените имали по-силен инстинкт за самосъхранение.....
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #22
                ls1 написа:
                Айде да не забравяме историята. Сега се преподава версията че видите ли след Втората Световна еврейския народ бил толкова изстрадал че добрите победители им дали земя да си направят държава. А факта че израелците преди това години наред са ползвали точно терористични методи (включително взривове на какво ли не) на територията на сегашен Израел се позабравя. Евреите отдавна да се бяха справили с палестинците ако не им трябваше евтина работна ръка.
                Аз имам едно такова мнение,че идеята за създаване на еврейската държава е именно с цел да ги затрият.Компактно да се съберат евреите от целия свят на едно място и после арабите да ги унищожат. В крайна сметка никой,ама никой не е вярвал,че евреите ще могат да ударжат тези земи,след като са били обградени от всякъде от неприятели.

                Коментар


                  #23
                  Израелтяните са си там от... както свят светува! Палестинците също.., и съответно нетърпимостта им едни към други - също (+- наколкостотин години)!Тук не бива да се прави паралел с която и да е друга ситуация по света, защото друга такава на таз планета - няма! Аз лично съм за евреите (въпреки, че не ги харесвам), но пък и онез неуки малоумници да ми заплашват живота ката ден - не ми се нрави още повече! Абе.., бал съм ги сичките... и на сичките роднините... и на другите и те!
                  Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                  Коментар


                    #24
                    Арабите са от малко по-късно там... изпълзяли са от арабския полуостров и са се разкотили из целия район.Ако не беше Хан Тервел Спасителят на Европа, сега и тука щяхме да сме на същото дередже като в Израел.

                    Коментар


                      #25
                      nikki_sixx написа:
                      Израелтяните са си там от... както свят светува! Палестинците също.., и съответно нетърпимостта им едни към други - също (+- наколкостотин години)!Тук не бива да се прави паралел с която и да е друга ситуация по света, защото друга такава на таз планета - няма! Аз лично съм за евреите (въпреки, че не ги харесвам), но пък и онез неуки малоумници да ми заплашват живота ката ден - не ми се нрави още повече! Абе.., бал съм ги сичките... и на сичките роднините... и на другите и те!
                      батка, обърка темите оная за таковането е съседната
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #26
                        Immortal написа:
                        Арабите са от малко по-късно там... изпълзяли са от арабския полуостров и са се разкотили из целия район.Ако не беше Хан Тервел Спасителят на Европа, сега и тука щяхме да сме на същото дередже като в Израел.
                        Респект батка! Винаги добавяш по нещо, което е и вярно!
                        Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                        Коментар


                          #27
                          Да им се чуди човек за какво се трепят, камънаци и чукари!
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #28
                            spark написа:
                            Да им се чуди човек за какво се трепят, камънаци и чукари!
                            ... и малко петрол, малко наркотици, доста контрабанда на всичко ще се предлага по пазарите... мога и още да изреждам, ама това са основните неща.
                            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                            Коментар


                              #29
                              Аз се чудя, защо в последните дни по National Geographic са започнали да пускат ежедневно филми на тема Холокост и систематично "припомняне" как е постъпил лошият Хитлер с горките евреи, а тя каква била работата..."Представяте ли си Генерале, свят без евреи...свят без цигани...свят без комунисти...без социалисти...без социалдемократи и всякаква подобна сган!? Колко по-чисто и свято място би била Земята!"офицер Адолф Хитлер към ген. Рьом при първата им среща.

                              Коментар


                                #30
                                Моля да бъда разбран правилно - не вземам страна в този конфликт, нито пък арабите са ми много мили, а и наистина преди много хиляди години може би по тези земи евреите са били първи.Но днес не живеем с историята от преди хиляди години. Ето как изглежда на карта съвременността и близкото минало. Това донякъде ми помага да разбера арабите.
                                Прикачени файлове
                                She was only a whisky maker but he loved her still.

                                Коментар

                                Working...
                                X