Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    dabadaba написа:
    u_bo написа:
    fihi написа:
    6,20,42,72,?
    Така си е.
    Да, ама не! Я замести с числа, че нещо ми се губи.
    Това е задача за 4-ти клас - само за 1 точка.Има и за 5 точки задачи 6,20,42,72,110,?.....

    Коментар


      u_bo написа:
      dabadaba написа:
      u_bo написа:
      fihi написа:
      6,20,42,72,?
      Така си е.
      Да, ама не! Я замести с числа, че нещо ми се губи.
      Това е задача за 4-ти клас - само за 1 точка.Има и за 5 точки задачи 6,20,42,72,110,?.....
      Аз пък бих казал:6,20,42,72,90, Х ?
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        BO написа:
        u_bo написа:
        dabadaba написа:
        u_bo написа:
        fihi написа:
        6,20,42,72,?
        Така си е.
        Да, ама не! Я замести с числа, че нещо ми се губи.
        Това е задача за 4-ти клас - само за 1 точка.Има и за 5 точки задачи 6,20,42,72,110,?.....
        Аз пък бих казал:6,20,42,72,90, Х ?
        А аз бих казал, че ти липсват 2, 12 и т.н.. Иначе си всезнаещ, ЕВАЛА! Поклон!
        Manowar - Татко
        Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
        Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
        Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
        Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

        Коментар


          Условия на задачата1. Имаме 5 къщи, всяка с различен цвят.2. Във всяка къща живее по един човек от различна националност.3. Всеки от тях предпочита определено питие, пуши определен вид цигари и гледа едно домашно животно.4. НИКOЙ от петимата не пие същото питие, не пуши същите цигари и не гледа същото животно като някой друг.Въпрос: Кой гледа рибката?Указания:1. Англичанинът живее в червената къща.2. Шведът гледа куче.3. Датчанинът пие чай.4. Зелената къща е веднага отляво на бялата.5. Норвежецът живее в първата къща.6. Собственикът на зелената къща пие кафе.7. Човекът които пуши Пал Мал, гледа птичка.8. Мъжът в средната къща пие мляко.9. Собственикът на жълтата къща пуши Дънхил.10. Пушачът на Марлборо живее до този, който гледа котка.11. Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Дънхил.12. Пушачът на Уинфилд пие с удоволствие бира.13. Норвежецът живее до синята къща.14. Немецът пуши Ротманс.15. Пушачът на Марлборо има съсед, които пие вода.(Националностите, животните и марката на цигарите варират в различните варианти на задачата)
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            излиза ми норвежеца.

            Коментар


              немеца е
              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

              Коментар


                Не знам отговора, но и при мен излезе Дойчето.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  Иванчо получил за задача от учителката да номерира страниците на една книга. Започнал, но решил да номерира само нечетните страници. Номерирал всички страници и се оказало, че е използвал 143 цифри за номерирането. 1. Колко страници е имала книгата?2. Колко пъти е използвана цифрата 3? Задачата е зададена на деца в 3 клас, първия срок.

                  Коментар


                    ogi28b написа:
                    Иванчо получил за задача от учителката да номерира страниците на една книга. Започнал, но решил да номерира само нечетните страници. Номерирал всички страници и се оказало, че е използвал 143 цифри за номерирането. 1. Колко страници е имала книгата?2. Колко пъти е използвана цифрата 3? Задачата е зададена на деца в 3 клас, първия срок.
                    1*9 + 2*х = 143х = 143 - 9 / 2 = 134/2 = 67У = 67 + 9 = 76 страници.Цифрата 3 е използвана 16 пъти.

                    Коментар


                      Чакай сега, 67 са числата, които е използвал, за да номерира нечетните страници. Значи трябва да има още толкова и за четните. Аз предлагам книгата да има 143 страници. За 3-ките, на точно 3 ракии нямам мнение Сега като се замисля, задачата е некоректно зададена (за кой ли път бе, бахти и учебниците!). Освен противоречието в две последователни изречения - "само нечетните" и "всички страници", не казва коректно ли са номерирани нечетните страници или ги е бичил поред. Аз приемам второто - писал е 1,2,3,4... само на нечетните.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        Упс, това за нечетните страници ми беше убягнало.Да, прав си.

                        Коментар


                          131/19
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            tambuhtaneca написа:
                            131/19
                            6,8947368421052631578947368421053 :D
                            Manowar - Татко
                            Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                            Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                            Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                            Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                            Коментар


                              fihi написа:
                              tambuhtaneca написа:
                              131/19
                              6,8947368421052631578947368421053 :D
                              това беше относно задачата на @ogi28b131 по т.119 по т.2не знам какво не разбра
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар


                                Важното е, че ние знаем какво ти не си разбрал :D
                                браво 1,6/90 - 09 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X