Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    cveteca написа:
    Ето още една за спорта:В едно село имало само 3 къщи:тухлена,бетонена и дървена.Собствениците на тухлената къща винаги казват истината,собствениците на бетонената винаги лъжат,а собствениците на дървената - ако веднъж са излъгали, следващия път задължително казват истината, а ако са казали истината, следващия път задължително лъжат.В една от къщите избухнал пожар и един от жителите на селото провел следния разговор с оператора на пожарната:- В нашата къща има пожар!- в коя къща е пожарът?- В дървената къща.Към коя от къщите трябвало да се отправи пожарната кола?
    /Ако е разоговарял с тухлената къща, те винаги казват истината, и така двете твърдения - "в нашата" (тухлената), и "в дървената" си противоречат. Не е разговарял с тухлената. Ако е разговарял с Бетонената , те винаги лъжат. Така първото твърдение е лъжа - В нашата (бетонената) има пожар. Следователно в бетонената няма пожар. Второто твърдение също е лъжа -> В дървената къща! - Значи Не е в дървената. А вече знаем че не е в бетонната, остава ТУХЛЕНАТА.Ако е разговарял с дървената: 2 варианта - първо лъже, после не, и обратно. Първи вариант - първо лъже: В нашата (дървената) къща има пожар. Лъжа. Значи не е в дървената. После казва истината: В дървената къща ! Противоречи с първото ! Втори вариант: Първо казва истината, после лъже: В нашата (дървената) има пожар - истина. После лъже - В дървената има пожар - Лъжа. Това противоречи с първите им думи. Следователно не е разговарял и с дървената. Разговарял е с бетонената къща, а пожарът е в тухлената. /Моля, давайте аргументирани отговори. В случая - 1:3, може и да се налучка сравнително лесно.

    Коментар


      Оги, брато ... аз нямам някакви нужди да се доказвам пред някого ... аз си ги решавам за мен си. Ако някой не е разбрал и иска да му обяснявам, ще му обяснявам ... А ако видя, че някой не иска да разбере ... даже няма и повече да му обяснявам ...
      Fiat Forum Bulgaria

      Прекаленият светец и богу не е драг !

      Коментар


        Абе какви тухлени, какви дървени. Щом са само 3 къщи в едно село значи са една до друга и е без значение към коя отиват.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          Моля да не ме наричаш
          Ichkin написа:
          брато ...
          Даването на аргументиран отговор не е с цел да се доказваш пред който и да е, а има за цел да помогне на някой който не може сам да реши дадена задача - да разбере защо точно това е отговора, а не нещо друго. Като искаш да си решаваш за теб - записвай си отговора на листче, и изчаквай да се появи, и просто си свери.

          Коментар


            Ай ся земете са скарайте, после са сбийте, че е по-тихичко.
            Manowar - Татко
            Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
            Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
            Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
            Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

            Коментар


              Искам и аз да участвам... в боя! Че трябва някъде да си избия негативната енергия.
              "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
              Ванга

              Коментар


                fihi написа:
                Ето и една елементарна от мен.Имаме квадратно езеро, на четирите ъгъла на което има по едно дърво.Как да уголемим езерото 2 пъти като дърветата останат непокътнати и езерото да запази формата си.П.С. Задачката е от учебник за трети клас.
                >Вместо на ъглите дърветата остават в средата на всяка страна на квадратното езеро.<

                Коментар


                  Отговарям на химическия въпрос на Оги:>Другият елемент от Менделеевата таблица,който е в течно агрегатно състояние при стайна температура е бромът.Има още 4 елемента,които са течни в диапазона 25-40 градуса,но това не е стайна температура,а и не ги помня всичките.<
                  I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                  Коментар


                    peho написа:
                    fihi написа:
                    Ето и една елементарна от мен.Имаме квадратно езеро, на четирите ъгъла на което има по едно дърво.Как да уголемим езерото 2 пъти като дърветата останат непокътнати и езерото да запази формата си.П.С. Задачката е от учебник за трети клас.
                    >Вместо на ъглите дърветата остават в средата на всяка страна на квадратното езеро.<
                    Виж, който го е минал скоро материала как знае. Yellow_Flash_Colorz_PDT_42
                    Manowar - Татко
                    Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                    Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                    Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                    Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                    Коментар


                      fihi написа:
                      Виж, който го е минал скоро материала как знае. Yellow_Flash_Colorz_PDT_42
                      Ммм дааа, така си е. :D Обаче на оня логическия сайт, на 17-ти въпрос, каква му е логиката? Нещо не мога да зацепя.

                      Коментар


                        peho написа:
                        fihi написа:
                        Виж, който го е минал скоро материала как знае. Yellow_Flash_Colorz_PDT_42
                        Ммм дааа, така си е. :D Обаче на оня логическия сайт, на 17-ти въпрос, каква му е логиката? Нещо не мога да зацепя.
                        Welcome to the club !
                        Fiat Forum Bulgaria

                        Прекаленият светец и богу не е драг !

                        Коментар


                          peho написа:
                          fihi написа:
                          Виж, който го е минал скоро материала как знае. Yellow_Flash_Colorz_PDT_42
                          Ммм дааа, така си е. :D Обаче на оня логическия сайт, на 17-ти въпрос, каква му е логиката? Нещо не мога да зацепя.
                          Погледни номера на страницата -1 и превеждай. Аз първо го преведох на 95 %,а после видях това -1.
                          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                          Коментар


                            peho написа:
                            fihi написа:
                            Ето и една елементарна от мен.Имаме квадратно езеро, на четирите ъгъла на което има по едно дърво.Как да уголемим езерото 2 пъти като дърветата останат непокътнати и езерото да запази формата си.П.С. Задачката е от учебник за трети клас.
                            >Вместо на ъглите дърветата остават в средата на всяка страна на квадратното езеро.<
                            Е, аз и така не мога да схвана. Я някой да нарисува
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              По-нагоре някъде го има нарисувано.Поставяш по един равностранен триъгълник на всяка страна на квадрата и готово.
                              I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                              Коментар


                                А между другото докато се рових в "Енциклопедичен речник на младия химик" да видя брома ли беше течен,ми попадна една статия за скъпоценните камъни и познайте:рубин и сапфир са с един и същ химичен състав.Все корунд,но с различни физични примеси,определящи цвета.Та за какво точно спорихме ...
                                I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                                Коментар

                                Working...
                                X