Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ЧЧ

    ogi28b написа:
    Защо тогава не стават на втория път ? Значи 5 пъти не са медиуми, на шестия вече са медиуми?Ще си задам въпроса с други думи - как това, че ги пита за пореден път им помага да разберат нещо, и какво разбират с всяко следващо питане?
    Именно - със всяко питане разбират нещо Още в първия пост съм обяснил какво. ВСИЧКИ тръгват от логиката какво би се случило ако има 1,2,3 и т.н. рубина, за да могат да стигнат до отговора. На всички разсъжденията тръгват от там какво би станало ако има само един рубин, като вариант без нито един рубин НЯМА, защото всички виждат минимум 5. Тези, които са видяли, че слагат 6 рубина, разбират, че имат сапфири едва, когато другите стават на шестото повикване. Аз спирам. Нека всеки си мисли задачата и търси решение.
    Allergic To The Counterfeit

    Коментар


      avvasilev написа:
      Ichkin написа:
      avvasilev написа:
      С думи прости:Как аджеба,тези везири за един час са стигнали до извода,че камъните са 6/6.И на мен не ми звучи чисто.Проблема,според мен е следният:в условието би трябвало да е посочено,че не може всички камъни да са еднакви.Тогава всички горни разсъждения са верни,но без това условие нъц...
      Виж са брато ... ти това го знаеш - всеки от тях е видял минимум 5 рубина ... разсъжденията са примерни, за да се разбере логиката ! Как ти ще си видял 5 рубина и ми допускаш, че няма нито 1 ?!?!?!?
      Не го знам,защото го нямя в условието:"Ще слагам или рубин или сапфир"Никъде не пише,че камъните няма да са 12 рубина или 12 сапфира.
      Е не, това не е истина.
      Allergic To The Counterfeit

      Коментар


        avvasilev написа:
        На 5 април стартира Лоджикфайт.Отборно ли ще играем или всеки срещу всички?
        ко т’ва ???
        Fiat Forum Bulgaria

        Прекаленият светец и богу не е драг !

        Коментар


          ogi28b написа:
          Учителката питала децата - колко е 7 по 7. Петърчо вдигнал ръка, и казал - 49. - Как го реши?- Ами умножих 10 по 7, защото е лесно - добавям една нула, и от резултата извадих 3 по 7, което е 21, и получих 70-21=49. - Вярно! - казала учителката. - Друг?Иванчо вдигнал ръка и казал:- Знам и по-лесен начин - 7 по 7 е 49, защото 5 по 10 е равно на 50, минус 1 - равно на 49 !
          то, че е виц ОК но май има грешка ако разбирма правилно. като умножим 7х10 и ДОБАВИМ нула е 700 или бъркам изхождам от това ,е на знака + се казва ПРИБАВЯМ, а добавянето е просто слагаш ощеедна цифра отзад иначе ако водата се брои за елемент да не би другия елемент който търси Оги да е вода който е течен при 25 градуса.а по въпроса с везира и камънаците:според мен в условието трябва да се добави, че мъдреца ще вика докато не получи верен отговор. защото ако аз съм мъдрец и след 10 мин извикам "който има рубин да стане" и никой не стане ще приема че всички си мислят че никой няма рубин и ще броя за грешка. не е ли така.
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            Ewing написа:
            според мен в условието трябва да се добави, че мъдреца ще вика докато не получи верен отговор. защото ако аз съм мъдрец и след 10 мин извикам "който има рубин да стане" и никой не стане ще приема че всички си мислят че никой няма рубин и ще броя за грешка. не е ли така.
            Не е така, защото мъдрецът е измислил задачата, а не я чете от лист примерно ... Той пределно добре знае как трябва да мислят те, за да успеят, и знае, че при първо, второ и т.н. викане няма как да разберат какво има при тях !
            Fiat Forum Bulgaria

            Прекаленият светец и богу не е драг !

            Коментар


              Ichkin написа:
              avvasilev написа:
              На 5 април стартира Лоджикфайт.Отборно ли ще играем или всеки срещу всички?
              ко т’ва ???
              http://www.logicfight.com/Оги беше писал преди стотина страници...
              I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

              Коментар


                За да играем от името на форума - трябва да сме някъде заедно в момента на излизане на задачата, или да имаме жива линия.Предлагам КРАЙ на спора със задачата с рубините. Тя ще бъде зададена към МЕНСА България, чието име беше споменато по-напред в темата. Засега мисля че има ДВЕ нерешени задачи по-назад в страниците. "Къщите", и онова моето което дори не е задача, а е въпрос на някакви знания.

                Коментар


                  ogi28b написа:
                  За да играем от името на форума - трябва да сме някъде заедно в момента на излизане на задачата, или да имаме жива линия.Предлагам КРАЙ на спора със задачата с рубините. Тя ще бъде зададена към МЕНСА България, чието име беше споменато по-напред в темата. Засега мисля че има ДВЕ нерешени задачи по-назад в страниците. "Къщите", и онова моето което дори не е задача, а е въпрос на някакви знания.
                  Браво,време беше
                  Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                  Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                  Коментар


                    Ichkin написа:
                    Ewing написа:
                    според мен в условието трябва да се добави, че мъдреца ще вика докато не получи верен отговор. защото ако аз съм мъдрец и след 10 мин извикам "който има рубин да стане" и никой не стане ще приема че всички си мислят че никой няма рубин и ще броя за грешка. не е ли така.
                    Не е така, защото мъдрецът е измислил задачата, а не я чете от лист примерно ... Той пределно добре знае как трябва да мислят те, за да успеят, и знае, че при първо, второ и т.н. викане няма как да разберат какво има при тях !
                    мда има нещо вярно.
                    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                    182A4.000 IAW49F
                    LPG - Lovato EasyFast
                    ----------------------------
                    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                    Коментар


                      ogi28b написа:
                      За да играем от името на форума - трябва да сме някъде заедно в момента на излизане на задачата, или да имаме жива линия.Предлагам КРАЙ на спора със задачата с рубините. Тя ще бъде зададена към МЕНСА България, чието име беше споменато по-напред в темата. Засега мисля че има ДВЕ нерешени задачи по-назад в страниците. "Къщите", и онова моето което дори не е задача, а е въпрос на някакви знания.
                      Къщите ги реших бре ... А я кажи за тоя лоджик файт ... пише 5 април ... ама кога точно ?
                      Fiat Forum Bulgaria

                      Прекаленият светец и богу не е драг !

                      Коментар


                        Ichkin написа:
                        Ewing написа:
                        според мен в условието трябва да се добави, че мъдреца ще вика докато не получи верен отговор. защото ако аз съм мъдрец и след 10 мин извикам "който има рубин да стане" и никой не стане ще приема че всички си мислят че никой няма рубин и ще броя за грешка. не е ли така.
                        Не е така, защото мъдрецът е измислил задачата, а не я чете от лист примерно ... Той пределно добре знае как трябва да мислят те, за да успеят, и знае, че при първо, второ и т.н. викане няма как да разберат какво има при тях !
                        Той знае как трябва да мислят те, ама те са много големи мъдреци, и знаят как той мисли че те трябва да мислят, и фактически те нямат нужда от нищо, защото са много мъдри, и мислят еднакво, и е елементарно за ввсеки мъдрец, че другият мъдрец ще ги финтира, като им сложи 6:6, но понеже са мъдри, го знаят този номер, и ще си поседят 1 час, а оня ще си ги вика, вика... Щото той ги знае как мислят, а те пък знаят как той мисли, че мислят... АПРОПО.... А всъщност е супер лесно - петима от шестимата, без значение кои, който са видели 5 рубина - стават още на първото викане. Един от шестимата , които са видели 6 рубина - става също, като така им показва че трябва да има 6. Така така последният които е видял 5 - се сеща, защото и той е много мъдър като другите, и става. Така вече има шестима прави, и то те са тези с рубини, а онзи които е станал да подскаже - той си сяда. Това става за по-малко от 1 час - за 10 секунди. В задачата се казва че никой не е станал. Това е грешка в условието, защото те вече добре знаят кой има, и кой няма рубин, и е безсмислено да киснат 1 час. Лека вечер!Ewing - за вица - в смисъл че всяко число умножено по десет - все едно да му добавим една нула. А не че е 7 по 10, и още една нула после За лоджик файт - на сайта си пише колко време остава до пускането на първата задача - обратно броене има на дни, часове, минути...

                        Коментар


                          Ichkin написа:
                          ogi28b написа:
                          За да играем от името на форума - трябва да сме някъде заедно в момента на излизане на задачата, или да имаме жива линия.Предлагам КРАЙ на спора със задачата с рубините. Тя ще бъде зададена към МЕНСА България, чието име беше споменато по-напред в темата. Засега мисля че има ДВЕ нерешени задачи по-назад в страниците. "Къщите", и онова моето което дори не е задача, а е въпрос на някакви знания.
                          Къщите ги реших бре ... А я кажи за тоя лоджик файт ... пише 5 април ... ама кога точно ?
                          Кога пък реши къщите,че не видях
                          Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                          Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                          Коментар


                            Ichkin написа:
                            Ernom написа:
                            snake написа:
                            Сетих се: двата започват да текат едновременно. Минават 4 минути и обръщаме малкия. Минават още 3 минути, докато изтече големият, и обръщаме и двата. След една минута изтича малкия. Пак обръщаме големия, в който ще има пясък за 1 минута. И се получава: 4+3+1+1=9
                            аха, точно, вж картинката ...
                            fihi написа:
                            Как да уголемим езерото 2 пъти ...П.С. Задачката е от учебник за трети клас.
                            тия побъркват децата; а казва ли се какво да уголемим - площа или обема?а тая знаете ли я (не е толкова лесна):1. Има 5 къщи с различен цвят2. Във всяка от къщите живее човек с различна националност3. Всеки от тях предпочита определено питие, пуши определена марка цигари и гледа едно домашно животно4. Никой от 5-те човека не пие същото питие, не пуши същите цигари и не гледа същото животно като останалитеВЪПРОС: Кой гледа рибката?Данни:- Англичанинът живее в червената къща- Шведът гледа куче- Датчанинът пие чай- Зелената къща е отляво на бялата- Собственикът на зелената къща пие кафе- Човекът, който пуши Pall Mall, гледа птичка- Мъжът в средната къща пие мляко- Собственикът на жълтата къща пуши Dunhill- Норвежецът живее в първата къща- Пушачът на Marlboro живее до този, който гледа котка- Пушачът на Winfield пие с удоволствие бира- Пушачът на Marlboro има съсед, който пие вода- Норвежецът живее до синята къща- Немецът пуши Rothmans- Мъжът, който гледа кон, живее до този, който пуши Dunhill
                            Рибката гледа немеца ... 34 мин. с лист и химикалка !Евала за задачата !
                            Fiat Forum Bulgaria

                            Прекаленият светец и богу не е драг !

                            Коментар


                              Ichkin с теб говорим за различни къщи .Виж постовете по назад.Има други къщи.....
                              Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                              Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                              Коментар


                                cveteca написа:
                                Ето още една за спорта:В едно село имало само 3 къщи:тухлена,бетонена и дървена.Собствениците на тухлената къща винаги казват истината,собствениците на бетонената винаги лъжат,а собствениците на дървената - ако веднъж са излъгали, следващия път задължително казват истината, а ако са казали истината, следващия път задължително лъжат.В една от къщите избухнал пожар и един от жителите на селото провел следния разговор с оператора на пожарната:- В нашата къща има пожар!- в коя къща е пожарът?- В дървената къща.Към коя от къщите трябвало да се отправи пожарната кола?
                                Към тухлената ?!
                                Fiat Forum Bulgaria

                                Прекаленият светец и богу не е драг !

                                Коментар

                                Working...
                                X