Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колега, обясних ти много точно къде си сгрешил. Ако си пропуснал, върни се, и прочети отново.
    fiat_fan написа:
    За загадката с рубините. Измислих следното, не знам дали ще го обясня както трябва, но ще опитам. Понеже общия брой повиквания са 6, а рубините се оказва, че са 6 според мен има някаква връзка. 6 пъти обаче никой не става, все едно всички мъдреци си смятат нещо на ум и броят, т.е. има значение това, че не стават при първите 5 повиквания. И така нека започнем от там - ако е имало само 1 рубин и 11 сапфира. Какво би станало - ако да кажем аз съм един от тях и гледам какво слагат в купичките на другите и видя, че на всички слагат сапфири и нито един рубин, то още на пъвото повикване бих станал.
    ТИ САМ решаваш че има един рубин и 11 сапфира. Откъде накъде ще ставаш още при първото повикване? Ще станеш защото ТИ си решил че има 1 рубин. А ти не си видял нито един, факт. Ами ако са нула ?! Ти приемаш това твое ГРЕШНО заключение за вярно, и от там нататък навързваш някаква логика.
    fiat_fan написа:
    Продължаваме нататък. Ако има два рубина. Виждам, че слагат в купичката на един от колегите рубин. Ако аз нямах, то той би станал след първото повикване, обясних вече защо. Но на първото повикване никой не става. Това означава, че той е видял, също като мен, че слагат рубин на някой друг и си мисли, че и той би могъл да има. И след като никой от нас не се обажда на първото повикване, воден от горните разсъждения, то това означава, че и двамата имаме рубини и на второто викане ще станем. Нататък ......
    Подчертаното в червеното е ГРЕШНОТО разсъждение на което се основаваш още в началото. Нтатаък.... всичко се обърква. Важно е да кажем, че нататък наистина всички разсъждения са напълно верни, и логични, но след като началото ти куца - какво правим? Ако нещо не съм разбрал - моля да го обясниш по-просто? Не ми се вярва да не можеш да обясниш нещо, което си разбрал. Изобщо ако някой го е разбрал - моля да ми го обясни. Очевидно е че тия задачи не са за мен, както каза някой, но искам да се науча.

    Коментар


      [quote="Ichkin"]
      ogi28b написа:
      Ето една, която разбира се я има и на друго място, но с други числа. Един шофьор карал по пътя, и карайки, забелязал че на километража му пише 27972. Той си казал - "Я, какво интересно число, чете се еднакво и напред, и назад. Я да си го снимам, че едва ли скоро ще видя подобно нещо. " Снимал го, и продължил да кара. След 2 часа без да иска забелязал че отново числото на километража му е от такъв вид - чете се еднакво и напред и назад. Колко е показвал километражът му? С каква средна скорост се е движил шофьорът? Какъв хляб обича да яде ?
      "Такам ... стигнахте до там, че отговорът е 28082 и е карал 55 км/ч. "A както каза някой преди това и Оги отрече - защо да не е 28182?Какви са тия задачи с по 5 възможни отговора?И тази:"Ето и една елементарна от мен.Имаме квадратно езеро, на четирите ъгъла на което има по едно дърво.Как да уголемим езерото 2 пъти като дърветата останат непокътнати и езерото да запази формата си.П.С. Задачката е от учебник за трети клас."Да уголемим кое? Площа или о6ема, не се раз6ира.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        ogi28b написа:
        Колега, обясних ти много точно къде си сгрешил. Ако си пропуснал, върни се, и прочети отново.
        fiat_fan написа:
        За загадката с рубините. Измислих следното, не знам дали ще го обясня както трябва, но ще опитам. Понеже общия брой повиквания са 6, а рубините се оказва, че са 6 според мен има някаква връзка. 6 пъти обаче никой не става, все едно всички мъдреци си смятат нещо на ум и броят, т.е. има значение това, че не стават при първите 5 повиквания. И така нека започнем от там - ако е имало само 1 рубин и 11 сапфира. Какво би станало - ако да кажем аз съм един от тях и гледам какво слагат в купичките на другите и видя, че на всички слагат сапфири и нито един рубин, то още на пъвото повикване бих станал.
        ТИ САМ решаваш че има един рубин и 11 сапфира. Откъде накъде ще ставаш още при първото повикване? Ще станеш защото ТИ си решил че има 1 рубин. А ти не си видял нито един, факт. Ами ако са нула ?! Ти приемаш това твое ГРЕШНО заключение за вярно, и от там нататък навързваш някаква логика.
        Виж, казах, че разглеждам случая, когато със сигурност приемаме, че имаме поне един рубин, защото в нашия случай, вариант без нито един рубин е НЕВЪЗМОЖЕН, тъй като всеки е видял ПОНЕ 5 рубина и е НЕвъзможно да няма нито един. А започвам от един рубин, за да се проследи логиката, логика, на която разчитат всички мъдреци. Нека обаче приемем, че аз греша. Кажи, отговори защо тогава на 5 повиквания никой не става, а го правят точно на шестото? Нали разбираш, че точно тук е ключа към палатката, всички мъдреци разчитат един на друг, че ще разсъждават по начина, който обясних и ще станат на съответното повикване.
        Allergic To The Counterfeit

        Коментар


          Колега, не разбирам защо ме питаш "Защо на 5 повиквания никой не става, а го правят точно на шестото? ". Та нали и аз това се опитвам да разбера, с думи прости...Ама ти сам си го казал, прочети си думите: Какво би станало - ако да кажем аз съм един от тях и гледам какво слагат в купичките на другите и видя, че на всички слагат сапфири и нито един рубин, то още на пъвото повикване бих станал.Какво би станало ако видиш че на всички слагат сапфири, и нито един рубин ?

          Коментар


            Айде стига с това езеро...
            Прикачени файлове

            Коментар


              С думи прости:Как аджеба,тези везири за един час са стигнали до извода,че камъните са 6/6.И на мен не ми звучи чисто.Проблема,според мен е следният:в условието би трябвало да е посочено,че не може всички камъни да са еднакви.Тогава всички горни разсъждения са верни,но без това условие нъц...
              I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

              Коментар


                avvasilev написа:
                С думи прости:Как аджеба,тези везири за един час са стигнали до извода,че камъните са 6/6.И на мен не ми звучи чисто.Проблема,според мен е следният:в условието би трябвало да е посочено,че не може всички камъни да са еднакви.Тогава всички горни разсъждения са верни,но без това условие нъц...
                Виж са брато ... ти това го знаеш - всеки от тях е видял минимум 5 рубина ... разсъжденията са примерни, за да се разбере логиката ! Как ти ще си видял 5 рубина и ми допускаш, че няма нито 1 ?!?!?!?
                Fiat Forum Bulgaria

                Прекаленият светец и богу не е драг !

                Коментар


                  Ichkin написа:
                  avvasilev написа:
                  С думи прости:Как аджеба,тези везири за един час са стигнали до извода,че камъните са 6/6.И на мен не ми звучи чисто.Проблема,според мен е следният:в условието би трябвало да е посочено,че не може всички камъни да са еднакви.Тогава всички горни разсъждения са верни,но без това условие нъц...
                  Виж са брато ... ти това го знаеш - всеки от тях е видял минимум 5 рубина ... разсъжденията са примерни, за да се разбере логиката ! Как ти ще си видял 5 рубина и ми допускаш, че няма нито 1 ?!?!?!?
                  Колега и аз това се опитвам да обясня, ама не знам поради каква причина не го разбират. И от последните ми постове и сега от твоя ако не го разберат, не знам вече.
                  Allergic To The Counterfeit

                  Коментар


                    Защо не стават тогава още първия път ?

                    Коментар


                      ogi28b написа:
                      Защо не стават тогава още първия път ?
                      Защото са мъдреци, не медиуми
                      Allergic To The Counterfeit

                      Коментар


                        Защото не знаят какво има в купичката им !
                        Fiat Forum Bulgaria

                        Прекаленият светец и богу не е драг !

                        Коментар


                          Защо тогава не стават на втория път ? Значи 5 пъти не са медиуми, на шестия вече са медиуми?Ще си задам въпроса с други думи - как това, че ги пита за пореден път им помага да разберат нещо, и какво разбират с всяко следващо питане?

                          Коментар


                            Не че искам да ви преча но последните няколко страници кометирате само тези везири и мъдреци.Дайте да се абстрахираме вече от нея и да пишем по темата...... не че кометирането на задача не е по нея,ама чак пък 5-6 (може би и повече)страници,май е малко в повече
                            Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                            Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                            Коментар


                              Ichkin написа:
                              avvasilev написа:
                              С думи прости:Как аджеба,тези везири за един час са стигнали до извода,че камъните са 6/6.И на мен не ми звучи чисто.Проблема,според мен е следният:в условието би трябвало да е посочено,че не може всички камъни да са еднакви.Тогава всички горни разсъждения са верни,но без това условие нъц...
                              Виж са брато ... ти това го знаеш - всеки от тях е видял минимум 5 рубина ... разсъжденията са примерни, за да се разбере логиката ! Как ти ще си видял 5 рубина и ми допускаш, че няма нито 1 ?!?!?!?
                              Не го знам,защото го нямя в условието:"Ще слагам или рубин или сапфир"Никъде не пише,че камъните няма да са 12 рубина или 12 сапфира.
                              I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                              Коментар


                                На 5 април стартира Лоджикфайт.Отборно ли ще играем или всеки срещу всички?
                                I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                                Коментар

                                Working...
                                X