Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    dikanio написа:
    Аз не разбрах следното - забранено ли е на съветниците да говорят помежду си?
    Ако им беше разрешено, щяха да станат още на първата минута.
    Manowar - Татко
    Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
    Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
    Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
    Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

    Коментар


      и аз вече втори ден мислч как аджеба са разбрали че камъните са 6 на 6 а не 7 на 5 като броика. щото разберът ли го тожа е лесно. а и не мога да го навържа със ставането точно на 6тото повикване.и кжо толко може да е станало в последните 10 мин.
      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
      182A4.000 IAW49F
      LPG - Lovato EasyFast
      ----------------------------
      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

      Коментар


        Аз знам къде ще е Ichkin утре вечер към 19-00 часа, предлагам да го причакаме и да го отвлечем, да каже отговора

        Коментар


          fihi написа:
          dikanio написа:
          Аз не разбрах следното - забранено ли е на съветниците да говорят помежду си?
          Ако им беше разрешено, щяха да станат още на първата минута.
          Ами, не е посочено в условието. Всичко, което не е забранено, е разрешено по подразбиране.
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            ogi28b написа:
            Аз знам къде ще е Ichkin утре вечер към 19-00 часа, предлагам да го причакаме и да го отвлечем, да каже отговора
            Май ще е по-лесно да го примамим с биричка и мезе. Даваме ги само за верен отговор Ако предположим, че сапфирите и рубините са 6 на 6 (както даде жокер @Ichkin), то излиза че съветниците са чакали до последно да видят дали ще стане някой. Т.е. имали са съмнения, че рубините са 7 и като са разбрали, че са 6 са станали без притеснение.Въпросът за мен по-скоро е в това как всеки един от тях е убеден в това, че точно в неговата купичка е рубина? Нали не е имало последователност, а е на произволен принцип? Идеята ми е в това, че за да не стават и при шестте повиквания сред тях е имало хора, които са убедени, че имат сапфир в паничката си....ай да спирам, защото се омотах :P
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              Написано е че не са разговаряли помежду си:
              След като сложил на всичките 12 съветници по някакъв камък, той мълчал. Съветниците седели на столовете и те мълчали .
              Ако са могли да разговарят са щели да станат веднага, както беше казано вече. Слав - въпросът за теб, а и не само за теб е - как са разбрали ? Това се пита в условието.
              Т.е. имали са съмнения, че рубините са 7 и като са разбрали, че са 6 са станали без притеснение.
              Шестима са знаели че са най-малко 5 рубина и най-много шест. Шестима са знаели че са най-малко шест, и най-много 7Колкото пъти да чета условието, както и да го интерпретирам - стгам до извода че ПО ВРЕМЕ на поставянето на камъните, и полседния, включително - никой не е могъл да знае какво има в собствената си паничка, и ВСЕКИ е знаел какво има в паничките на другите. Има нещо, което трябва да се знае, може би от обща култура, свързано с рубините, сапфирите, 1-я час, поканата за ставането през 10 минути, 12-те съветника, а не примерно 14-те, или 18-те....Отговорът е супер-дебилен, най-вероятно - нещо от сорта на - посочили са се със ръка кой има и кой няма. Което не обяснява защо не са станали още първия път, а чак на шестия. Върти ми се нещо в главата - не е много ясно , или поне аз не съм разбрал - дали този, който е излязъл първи, останалите са видели какво има в паничката му, а той дали се е върнал да гледа после на другите? Може да се окаже че първо 11 човека са видели рубина на първия, после са останали 10 човека, и са видели сапфира на втория, после третия е излязъл, останали са 9 човека, видели са че третият получава пак рубин.....

              Коментар


                Оги,в условието е посочено,че всеки вижда,какво има в купичките на другите.От два дена съм със затормозено мислене.Снощи сънувах рубини и сапфири. Ключа към тази задача,е да отговориш на въпроса:Как за 60 мин. всички съветници са стигнали до извода,че камъните са 6/6?
                I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                Коментар


                  Едно бяло пунто дизел кара този младеж... Утре вечер към 19-00 сигурно ще е в студентски град, аз знам къде .....Една за разпускане, в почивката от рубините и сапфирите - С помощта на пет нечетни цифри да се напишат числа, чиято сума е равна на 14

                  Коментар


                    Така ... няма значение реда в който са сложени, не са разговаряли, не са с розови чорапи, бельото им е синьо и очите черни .Температурата в стаята е 22 градуса, с влажност удобно за развитие на мозъчния капацитет ... Отговора не е тъп, Оги ... И на живо няма да ти кажа отговора ... и всички трябваше да се запътите към отговора на Безсмъртния и да го доизкосурите ... Утре вечер, ако дойда ще събирам просия, че дадох 180 лева за носачи и други боклуци и трябва да събера пари да ги сложат ... :D
                    Fiat Forum Bulgaria

                    Прекаленият светец и богу не е драг !

                    Коментар


                      Е добре, ама доколкото разбрах са станали шестима, а не са ставали и сядали докато се консолидират: На шестия път са станали 5 човека, които са били сигурни, че трябва да станат поне 5 човека!Един от останалите седем също е станал, като така е показал че той знае, че със сигурност трябва да станат 6 човека. Обаче сега един от станалите които са видели че последният станал е имал сапфир, е трябвало да седне! В този момент един от не-станалите е видял че сяда човек който има рубин, и за да запази равновесието - е станал той. Обаче той също е бил без рубин, и съответно пък един от ония е седнал. Така са ставали и сядали, докато е дошъл ред на един от първоначално не-станалите, като след неговото ставане никой не си е променил статуса, което показало на този човек, че той със сигурност има рубин. Сега от тези които са видели поставяне на рубин, и тези които не са видели - от виделите вече има един станал. От останалите петима - 4 със сигурност са видели рубин. Процедурата се повторила, докато изолират още един с рубин. После още един...Нещо общо имам ли ? Може би на първия път не са ставали , а само са вдигали ръце. Така с вдигане на ръце първия път са изолирали първия човек. И така докато изолират 6 човека, на всяско повикване по един.

                      Коментар


                        ogi28b написа:
                        Едно бяло пунто дизел кара този младеж... Утре вечер към 19-00 сигурно ще е в студентски град, аз знам къде .....Една за разпускане, в почивката от рубините и сапфирите - С помощта на пет нечетни цифри да се напишат числа, чиято сума е равна на 14
                        111 + (-97)П.С. Ник’ви вдигнати ръце, крака ... други крайници Ник’во подскачане на столовете, щото са били дебели и ще ги счупят. Не са яли сладолед и не са имали мустаци .Други въпроси ? :D
                        Fiat Forum Bulgaria

                        Прекаленият светец и богу не е драг !

                        Коментар


                          Като Николай Вучков - Аз приемам вашият отговор за верен, въпреки че не е, защото в условието е казано че се използват само цифри, а не знаци + и -Можеш ли да предложиш друг вариант? Много си близо.

                          Коментар


                            Добре де ... числата са 111 и -97 ... сумата им е 14 ...
                            Fiat Forum Bulgaria

                            Прекаленият светец и богу не е драг !

                            Коментар


                              Е казах ти че нямаш право да използваш знаци, ти пак.... 5 нечетни цифри. Нечетни цифри са 1, 3, 5, 7, 9. А не -9 Ама си близо. Помисли много малко още, и ми кажи какво получавам за отговора на предишната?ред.: Видях какво си написал. Добре, в такъв случай не мога да предложа друг отговор. Да речем че са вдигали очи нагоре или по друг начин са си подсказвали, и са изолирали шестимата един по един. Ама така не се вписваме в условието, защото първият изолиран е трябвало да стане още на второто повикване.....

                              Коментар


                                9,9; 1,1 ; 3Получаваш отговора на твоята :D
                                Fiat Forum Bulgaria

                                Прекаленият светец и богу не е драг !

                                Коментар

                                Working...
                                X