Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мисля си че не би трябвало да мръднат
    Renault Laguna 1,9 dci 2002

    Коментар


      vaskobravo написа:
      мисля си че не би трябвало да мръднат
      и аз съм за
      Целта е една,скороста е различна - HGT !

      Коментар


        Като тръгне да полита мухата, везните ще се наклонят малко !! :D
        Тря'а напиша нещо тука, нали

        Коментар


          vaskobravo написа:
          Риба има глава дълга 9 см.Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото.Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
          Кой решава IQ тестове, а ? Относно мухата ... когато кацне, смятам, че везните ще се наклонят към мухата ...
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            trace написа:
            Това пише за отговор на задачата:77. Разсъжденията на шофьора са 6или погрешни. Раз6ира се, гълъ6ът, който пърха с крила, не натоварвадиректно автомо6ила. За да се задържи о6аче например във въздуха на 1м височина над товарната площ,той се нуждае и от поддържаща сила, която да предотврати падането надолу. С размахването на крилете ситой изтласква намиращия се под него въздух. Чрез този въздух цялото тегло на натоварването се предава натоварната площ.
            Абсолютна глупост!Слабото място на това разсъждение е в "например във въздуха на 1 м височина".... ми ако е на 2 м височина?!?Въздухът е флуид, не твърдо тяло, и механиката на твърдите тела не важи за него.Аеродинамиката е доста сложна материя, но съм готов да се обжаложа на каквото си поискате, че това горното НЕ Е вярно.Първо, никъде не е казано, че каросерията на камиона е херметически затворена (а и не би трябвало, щото гълъбите ще изпукат). Ако отпред каросерията пропуска въздух, и вътре се създава някакво течение?Не знам откъде е тази загадка, но който е писал отговорите, очевидно е бягал от часовете по физика Оги, аналогията с водата и рибите не е възможна. В този случай би трябвало да разглеждаме не камион, а подводница, т.е. цялата система да е под водата - т.е.средата в каросерията и извън нея да е еднаква.По този начин налягането на въздуха вътре в камиона е равно на налягането извън камиона и не оказва влияние на теглото на машината (да не повтарям пак "камиона").

            Коментар


              Ichkin написа:
              vaskobravo написа:
              Риба има глава дълга 9 см.Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото.Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
              Кой решава IQ тестове, а ?
              потдържаме форма :Dзащо бялата мечка не яде пингвини?
              Renault Laguna 1,9 dci 2002

              Коментар


                Защото мечките са на Северния ,а пингвините на Южния полюс.
                Виж бейби не сме глупаци,
                ние сме отбор от здравеняци.
                Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                Коментар


                  Моторист кара по тесен селски път. Фаровете му не работят. Няма улични лампи и лунна светлина. И все пак мотористът успял да избегне мъж, облечен целият в черно и ходещ по средата на пътя.Как мотористът е избегнал човека?

                  Коментар


                    Е, айде сега...бялата мечка е в Арктика, пингвините са в Антарктика

                    Коментар


                      naskobg написа:
                      Моторист кара по тесен селски път. Фаровете му не работят. Няма улични лампи и лунна светлина. И все пак мотористът успял да избегне мъж, облечен целият в черно и ходещ по средата на пътя.Как мотористът е избегнал човека?
                      Било е през деня ?
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        Princo написа:
                        naskobg написа:
                        Моторист кара по тесен селски път. Фаровете му не работят. Няма улични лампи и лунна светлина. И все пак мотористът успял да избегне мъж, облечен целият в черно и ходещ по средата на пътя.Как мотористът е избегнал човека?
                        Било е през деня ?

                        Коментар


                          Иван е на 24 години. Той е 2 пъти по-голям отколкото е бил Митко, когато Иван е бил толкова голям, колкото Митко в момента.На колко години е Митко ?

                          Коментар


                            18Разликата им е 6 години.Сега Иван е на 24. 2 пъти повече, отколкото годините на Митко (12), когато Иван е бил на толкова (18 ), колкото сега е Митко (18 ).

                            Коментар


                              8 ->16 -> 24 ред.: Е добре де, не съм прочел правилно въпроса. Чел съм "Той е бил 2 по-голям..."

                              Коментар


                                Immortal написа:
                                trace написа:
                                Това пише за отговор на задачата:77. Разсъжденията на шофьора са 6или погрешни. Раз6ира се, гълъ6ът, който пърха с крила, не натоварвадиректно автомо6ила. За да се задържи о6аче например във въздуха на 1м височина над товарната площ,той се нуждае и от поддържаща сила, която да предотврати падането надолу. С размахването на крилете ситой изтласква намиращия се под него въздух. Чрез този въздух цялото тегло на натоварването се предава натоварната площ.
                                Абсолютна глупост!Слабото място на това разсъждение е в "например във въздуха на 1 м височина".... ми ако е на 2 м височина?!?Въздухът е флуид, не твърдо тяло, и механиката на твърдите тела не важи за него.Аеродинамиката е доста сложна материя, но съм готов да се обжаложа на каквото си поискате, че това горното НЕ Е вярно.Първо, никъде не е казано, че каросерията на камиона е херметически затворена (а и не би трябвало, щото гълъбите ще изпукат). Ако отпред каросерията пропуска въздух, и вътре се създава някакво течение?Не знам откъде е тази загадка, но който е писал отговорите, очевидно е бягал от часовете по физика Оги, аналогията с водата и рибите не е възможна. В този случай би трябвало да разглеждаме не камион, а подводница, т.е. цялата система да е под водата - т.е.средата в каросерията и извън нея да е еднаква.По този начин налягането на въздуха вътре в камиона е равно на налягането извън камиона и не оказва влияние на теглото на машината (да не повтарям пак "камиона").
                                По някакво съвпадение днес в "Ловци на митове" разглеждаха точно този случай и ми станаинтересно до какъв извод ще достигнат. А6солютно същия като от книгата. А за мухата, накратко:Когато лети на постоянна височина, везната е в равновесие.Когато лети нагоре, движенията й са ускорени, за което се нуждае от сила, по-голяма от теглото на тялото си (втори законна Нютон). Тази ускорена сила действа върху дъното на съда и 6людото със съда се наклонява надолу.Когато мухата се движи ускорено надолу, тогава силата, която се упражнява върху пода на съда е по-малка от теглото на мухата. Блюдото със съда се издига.И още една задачка, но по скоро шеговита.
                                Ex Fiat 126P
                                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                                Коментар

                                Working...
                                X