Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    точно
    Renault Laguna 1,9 dci 2002

    Коментар


      Дорро утро.Хайде една от мен.Един човек си вървял и видял едно ябълково дърво на което имало ябълки. Качил се на него и нито брал ябълки, нито ял ябълки, но когато слязъл от него на дървото нямало нито една ябълка.

      Коментар


        simeon3000 написа:
        Immortal написа:
        Една не математическа, а по-скоро историческа задачка?Колко километра е дълга Българо-турската граница през 1921 год.?
        Според тази карта 0 км. http://wapedia.mobi/bg/%D0%A4%D0%B0%...281919-1922%29
        Прав си, че е 0, но на тези карти не се вижда добре.По-добре се вижда на тази: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gr...Източна Тракия е дадена на Гърция от мирния договор от Севър през 1920 и е върната на Турция от Лозанския мирен договор през 1923.П.П. Пуснах го като въпросче, защото самия аз бях изумен. Никога не съм и предполагал, че е имало моменти в най-новата ни история, през които България и Турция не са имали обща граница.

        Коментар


          naskobg написа:
          Дорро утро.Хайде една от мен.Един човек си вървял и видял едно ябълково дърво на което имало ябълки. Качил се на него и нито брал ябълки, нито ял ябълки, но когато слязъл от него на дървото нямало нито една ябълка.
          Одрусал е дървото ?
          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

          Коментар


            Осъдили един крадец на смърт, тогава султана вязъл в съда и за да се покаже колко е благороден казал. - Утре сутринта ще напиша на едно листче "Да бъде обесен", а на друго листче "Да живее". Ти ще избереш сам едно от тях и такава ще бъде съдбата ти. Затворили крадеца в килията. През ноща дошъл един от надзирателите и му казал, че султана е много подъл и лукав и ще напише и на двете листчета "Да бъде обесен". Крадеца много се ядосал на лъжливия султан и седнал да мисли как да остане жив. На сутринта той излязъл весел от килията и тръгнал спокойно към жребия. КАКВО Е ИЗМИСЛИЛ КРАДЕЦЪТ
            Renault Laguna 1,9 dci 2002

            Коментар


              Единственото което се сещам :Да си изтегли листчето със смъртната присъда, и след това да помоли да бъде отворено и другото листче ?
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                Или по-точно да бъде отворено само другото листче.
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  горе-долу и двамата познахте Понеже възможностите за пред хората на султана само 2- или да умре, или да живее, то ако си избере листче и го скъса, може да накара султана да отвори другото и така ще се разбере съдбата му-в случая логично като пише да се обеси, значи другото листче е-да живее
                  Renault Laguna 1,9 dci 2002

                  Коментар


                    pr_00f написа:
                    naskobg написа:
                    Дорро утро.Хайде една от мен.Един човек си вървял и видял едно ябълково дърво на което имало ябълки. Качил се на него и нито брал ябълки, нито ял ябълки, но когато слязъл от него на дървото нямало нито една ябълка.
                    Одрусал е дървото ?
                    Не. :D

                    Коментар


                      naskobg написа:
                      pr_00f написа:
                      naskobg написа:
                      Дорро утро.Хайде една от мен.Един човек си вървял и видял едно ябълково дърво на което имало ябълки. Качил се на него и нито брал ябълки, нито ял ябълки, но когато слязъл от него на дървото нямало нито една ябълка.
                      Одрусал е дървото ?
                      Не. :D
                      Е, то тук може да има много верни отговори, като на колегата.Може да се е качил и да си е стоял, а друг да ги е обрал през това време.То е ясно, че и това явно не е отговора ама....
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        trace написа:
                        naskobg написа:
                        pr_00f написа:
                        naskobg написа:
                        Дорро утро.Хайде една от мен.Един човек си вървял и видял едно ябълково дърво на което имало ябълки. Качил се на него и нито брал ябълки, нито ял ябълки, но когато слязъл от него на дървото нямало нито една ябълка.
                        Одрусал е дървото ?
                        Не. :D
                        Е, то тук може да има много верни отговори, като на колегата.Може да се е качил и да си е стоял, а друг да ги е обрал през това време.То е ясно, че и това явно не е отговора ама....
                        Имало е две ябълки - една е изял, една е набрал. Не е ял ябълкИ и не е брал ябълкИ.

                        Коментар


                          Наско - тебе те предизвиквам със това за трактора Стига да не я знаеш де :D
                          Fiat Forum Bulgaria

                          Прекаленият светец и богу не е драг !

                          Коментар


                            Ichkin написа:
                            Наско - тебе те предизвиквам със това за трактора Стига да не я знаеш де :D
                            80 :D :D :D :D

                            Коментар


                              naskobg написа:
                              Ichkin написа:
                              Наско - тебе те предизвиквам със това за трактора Стига да не я знаеш де :D
                              80 :D :D :D :D
                              Опааа ... нека потенето започне сега Не е 80
                              Fiat Forum Bulgaria

                              Прекаленият светец и богу не е драг !

                              Коментар


                                Ichkin написа:
                                naskobg написа:
                                Ichkin написа:
                                Наско - тебе те предизвиквам със това за трактора Стига да не я знаеш де :D
                                80 :D :D :D :D
                                Опааа ... нека потенето започне сега Не е 80
                                Прав си, посмятах малко. 35

                                Коментар

                                Working...
                                X