Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    naskobg написа:
    Вие сте в студена къща през зимата. Тъмно е, а Вие имате само една кибритена клечка..В къщата има 1 свещ и 1 печка на дърва..ВЪПРОС: Кое ще запалите първо?
    клечката
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      naskobg написа:
      Вие сте в студена къща през зимата. Тъмно е, а Вие имате само една кибритена клечка..В къщата има 1 свещ и 1 печка на дърва..ВЪПРОС: Кое ще запалите първо?
      А какви са възможностите? От печката и свещта ли трябва да си избера нещо ?И ако може някой да ми обясни защо децата на Холмс, които са на 9, 2, и 2, се счита за вярна комбинация, а не моята - 8, 4, 1 ?

      Коментар


        На 12 април 1924 година, един испанец си четял вестника и видял на първа страница с големи букви да пише - "Герой от Първата световна война, умира при неизвестни обстоятелства". Това заглавие го накарало да се почуди. Какво го е усъмнило?
        Renault Laguna 1,9 dci 2002

        Коментар


          ogi28b написа:
          И ако може някой да ми обясни защо децата на Холмс, които са на 9, 2, и 2, се счита за вярна комбинация, а не моята - 8, 4, 1 ?
          Оги, логиката е следната - има много възможни комбинации, които правят 13, но само две от всичките дават едно и също произведение ... Тъй като Уотсън се двоуми, следва, че верният отговор е една от тези две комбинации ! Тъй като другата е 6, 6, 1 - в нея няма най-голямо дете и тя се изключва ... Остава само 9, 2, 2 !Относно това, което видях, че си писал в предните теми ... всичките 3 загадки, които съм постнал от форума на НБУ, са за прочетени от мен 18 страници ... на каква мисъл те води това ... ? Тези, които ми се сториха по-интересни и по-сложни - тях постнах, защото реших, че ще са ви интересни ... Както и някой, ако види някъде нещо интересно, ще съм му благодарен да го постне само него, и без отговор, за да мога да си блъскам главата над него ... все пак е това крайната цел ...
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            Опс....почна да ми светва...Прав си, така е...Ако нямаше възможни варианти, Уотсън щеше да даде отговора веднага... Фактът, че не му достига информация, означава, че има повече от един възможен отговор. При всички останали комбинации има еднозначен отговор. Само при тези двете възможните отговори са повече от един - като единият обаче включва 2 еднакви големи числа. След като е казал "най-големия син", значи е само един, ... да ясно.

            Коментар


              Мен от обяд ме гложди това за трактора с тръбата и любопитния минувач.Да не е 80 метра отговора?

              Коментар


                Отново НИКОЙ от вас не може да каже защо 8, 4, 1 е неправилна комбинация, а 9, 2, 2 е правилна Защо произведението трябва да е точно 36? Кой го казва това ?! Защо да не е 32, или 63? Или корен седми от 355326412491623019724981 ? Просто ми обяснявате нещо , което сте прочели и там - че комбинацията дава произведение 36. Кой е казал че отсрещната къща е номер 36, а не е номер 94 ?Абстрахирайте се от онзи форум , и ето - аз казвам че точният отговор е , че децата са на 6, 4, и 3 години Това е правилен отговор, ако не е , моля обосновете се. Ако е - то излиза че има повече от 1 отговор. Просто го обяснете така, все едно НЕ знаете правилния отговор, а се опитайте да достигнете до него, четейки условието което е по-назад в темата. НЯМА НАЧИН !!!

                Коментар


                  Испания май не е участвала в Първата Световна война.
                  Виж бейби не сме глупаци,
                  ние сме отбор от здравеняци.
                  Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                  така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                  http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                  Коментар


                    Оги, аз бях написал друг пост, в твоя подкрепа, но изведнъж ми светна това, което на теб все още не е Отговор 8,4,1 единствен дава произведение 32. Няма друг такъв. Както и всички останали дават различни произведения, но все еднозначно.Не знаем номерът на къщата, Уотсън обаче го е знаел, защото го е виждал - 36. Но за нас не е толкова важно колко е.Важното е, че не е успял да даде отговора след първата информация. Ако номерът беше 32 например, той веднага щеше да каже, че е 8,4,1. А той казва, че не му достига информация - което означава, че има повече от един възможен отговор.И от всички възможни комбинации, единствено 36 се получава от две от тях.И затова Уотсън не е успял да даде отговор първия път.

                    Коментар


                      fiatmaniak написа:
                      Испания май не е участвала в Първата Световна война.
                      тя не е участвала ама не това е отговорът
                      Renault Laguna 1,9 dci 2002

                      Коментар


                        ogi28b написа:
                        Отново НИКОЙ от вас не може да каже защо 8, 4, 1 е неправилна комбинация, а 9, 2, 2 е правилна Защо произведението трябва да е точно 36? Кой го казва това ?! Защо да не е 32, или 63? Или корен седми от 355326412491623019724981 ? Просто ми обяснявате нещо , което сте прочели и там - че комбинацията дава произведение 36. Кой е казал че отсрещната къща е номер 36, а не е номер 94 ?Абстрахирайте се от онзи форум , и ето - аз казвам че точният отговор е , че децата са на 6, 4, и 3 години Това е правилен отговор, ако не е , моля обосновете се. Ако е - то излиза че има повече от 1 отговор. Просто го обяснете така, все едно НЕ знаете правилния отговор, а се опитайте да достигнете до него, четейки условието което е по-назад в темата. НЯМА НАЧИН !!!
                        Така ... първото, което държа да отбележа е, че не се водя от това, което е написано там ... Започваме елементарната логика ! 3 деца, със сбор 13 - Има няколко варианта ... После ... Уотсън знае какъв е номера отсреща и смята, смята и установява, че не му е достатъчна информацията ! След като не му е достатъчна информацията, отпадат всички еднозначни отговори, в които няма двоумене ... това изключва и избраните от теб 6, 4, 3 както и всички други ... Остават двата варианта със 9, 2, 2 и 6, 6, 1 ... В момента в който му се казва, че има най-голямо дете вариантът със 6, 6, 1 се изключва и остава само 9, 2, 2 ... Не виждам какво повече да му коментирам ... Имортал - тази с трактора и аз не можах да я реша, докато не взех листа и химикалката Отговора не е 80
                        Fiat Forum Bulgaria

                        Прекаленият светец и богу не е драг !

                        Коментар


                          vaskobravo написа:
                          fiatmaniak написа:
                          Испания май не е участвала в Първата Световна война.
                          тя не е участвала ама не това е отговорът
                          Войната не е била Първата Световна война, а само Световна война, щото не е имало Втора Дори са я наричали Голямата война.

                          Коментар


                            Ichkin, срам и позор за мен, но не само лист и химикал, ми и Matcad включих в решаването, и определено някъде бъркам.Прати едно л.с. с решението, че се побърквам вече

                            Коментар


                              ogi28b написа:
                              Абе я чакайте малко - това копи пейст абсолютно нищо не обяснява. Какво значение има дали децата са 9,2, 2 , или са 8, 4, 1 ?Искам точно да свържеш комбинациите "9,2,2" , и "1, 6, 6" , с тази част от текста, в която се казва че номерът на отсрещната къща е 36 ?" Холмс: Сборът на годините им е равен на 13, а произведение им е равен на номерът на отсрещната къща. " Обясни ми какво точно пречи комбинацията 8,4,1 да е вярна? А това че сините очи нищо не показват е ясно, но исках да наблегна на това че възможна комбинация също е и 7, 3, 3 Хайде - аз казва че отговорът е 7, 3, 3 или 8, 4, 1 Как можеш да ми докажеш че това не е вярно ? И двете комбинации отговарят напълно на условията , ПРИ ТАКА НАПИСАНО УСЛОВИЕ !ред.: Не смятате ли че е глупаво да копирате чужди теми? Просто дайте линка към темата в НБУ и който иска да си чете.
                              Не съм го копвал ! А е 9,2,2 , защото трябва да намериш 2 комбинаций,които да правят един и същи сбор и произведение ! А тези комбинаций са 1,6,6 и 9,2,2 ! По-голямо дете - 9,2,2 ! Дадените от теб комбинаций не правят едно и също произведение !
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар


                                Добре , съгласих се, колко лесна била задачата. Хайде една и от мен:Комшията ми има 3 деца. Питах го на колко години са, той каза :Сборът от годините им е 29. Произведение им е номерът на блока, който се намира през 2 светофара , като тръгнеш от нашия блок надясно, после на втория светофар - пак дясно, караш 1 км, и отляво има една дълга кооперация, тя! Сещаш ли се коя?Аз казах - Да, сещам се, ама тази информация изобщо не ми е достатъчна! Той каза - охоо забравих да ти кажа - Най-голямата ми дъщеря си има гадже, средната учи в английската гимназия, най-малката е със сини очи, и светло-кестенява коса. Освен това обича крем-карамел. Сега вече разбрах на колко години са децата му. Е, на колко години са ?!? Хайде да ви видя, Мислители такива. ред.: За съжаление съм сбъркал условието, и ще го поправя, за да е честно, иначе наистина е безсмислено - сборът не е 26, а 29! 6 и 9 са едно до друго, и съм натиснал грешно без да видя. Ichkin - комбинацията 9, 2, 2 не е вярна. Децата са били на 1, 3 и 9 години. Това отговаря напълно на условята. Какви са аргументите ти срещу това твърдение?И друг път като задавате въпрос, първо достигнете до еднозначен отговор, в който няма съмнение, защото иначе е напълно некоректно!

                                Коментар

                                Working...
                                X