Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    trace написа:
    Малко от мен - всичко е от "200 главо6лъсканици - До6ре замисленото е наполовина решено".15. Лед и водаЗаливаме килограм лед с температура 0 С, намиращ се в термос, с един килограм кипяща вода с температура 100 С. Каква температура ще има водата непосредствено след окончателното разтопяванена леда?
    50

    Коментар


      naskobg написа:
      trace написа:
      Малко от мен - всичко е от "200 главо6лъсканици - До6ре замисленото е наполовина решено".15. Лед и водаЗаливаме килограм лед с температура 0 С, намиращ се в термос, с един килограм кипяща вода с температура 100 С. Каква температура ще има водата непосредствено след окончателното разтопяванена леда?
      50
      Не знам за колко време ще се разтопи леда, но ако процесът трае повече от няколко минути, то верният отговор е 0 градуса.
      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

      Коментар


        simeon3000 написа:
        naskobg написа:
        trace написа:
        Малко от мен - всичко е от "200 главо6лъсканици - До6ре замисленото е наполовина решено".15. Лед и водаЗаливаме килограм лед с температура 0 С, намиращ се в термос, с един килограм кипяща вода с температура 100 С. Каква температура ще има водата непосредствено след окончателното разтопяванена леда?
        50
        Не знам за колко време ще се разтопи леда, но ако процесът трае повече от няколко минути, то верният отговор е 0 градуса.
        Няма как според мен. При 0 градуса, водата минава в твърдо агрегатно състояние. А и топлоотдаването е в двете посоки. Не, че аз съм прав, защото пропуснах термуса и го сметнах по просто тройно правило.

        Коментар


          naskobg написа:
          ... При 0 градуса, водата минава в твърдо агрегатно състояние. ....
          И обратното - при 0 градуса ледът става на вода.
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            simeon3000 написа:
            naskobg написа:
            ... При 0 градуса, водата минава в твърдо агрегатно състояние. ....
            И обратното - при 0 градуса ледът става на вода.
            Така е, но не може едното да отдаде 100% от температурата си, а другото 0%.

            Коментар


              Температурата на водата, непосредствено след разтапянето на последното парченце лед ще е приблизително 10 градуса, ако процеса е адиабатен (т.е. не се отчита топлообмена с околната среда - а за това служи термосът ).За разтапянето на 1 кг лед е необходима топлина почти 80 ккал/кг. 1 кг вода при 100 градуса има 100 ккал.За разтапянето на леда ще отидат 80 от тях - т.е. ще имаме 1 кг вода, в която са останали 20 ккал топлина (т.е. ще е с температура 20 градуса) и 1 кг вода с 0 градуса. Те като се смесят, ще стане 10 градуса.Странно, ама е така.

              Коментар


                Една нощ мъж излиза от дома си, качва се на колата си и отива при свой приятел да пийнат по едно питие. Когато се връща обратно вкъщи часовникът показва само 5 минути след часа, в който той е излязъл. Как е възможно това?
                Renault Laguna 1,9 dci 2002

                Коментар


                  vaskobravo написа:
                  Една нощ мъж излиза от дома си, качва се на колата си и отива при свой приятел да пийнат по едно питие. Когато се връща обратно вкъщи часовникът показва само 5 минути след часа, в който той е излязъл. Как е възможно това?
                  Спрял е ?
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    не
                    Renault Laguna 1,9 dci 2002

                    Коментар


                      vaskobravo написа:
                      Една нощ мъж излиза от дома си, качва се на колата си и отива при свой приятел да пийнат по едно питие. Когато се връща обратно вкъщи часовникът показва само 5 минути след часа, в който той е излязъл. Как е възможно това?
                      Или са пили по едно, няколко пъти - 12 часа. :D

                      Коментар


                        тц :D
                        Renault Laguna 1,9 dci 2002

                        Коментар


                          vaskobravo написа:
                          тц :D
                          А датата дали е същата?

                          Коментар


                            vaskobravo написа:
                            тц :D
                            1.Приятеля му е бутилката ? 2.Качил се е до комшито ?
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              naskobg написа:
                              vaskobravo написа:
                              тц :D
                              А датата дали е същата?
                              да
                              Renault Laguna 1,9 dci 2002

                              Коментар


                                vaskobravo написа:
                                naskobg написа:
                                vaskobravo написа:
                                тц :D
                                А датата дали е същата?
                                да
                                Последна проба. Минутната стрелка е пет минути след часа. Това добре, но часовата стрелка колко часа след него?

                                Коментар

                                Working...
                                X