Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на градска кола - автоматик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на градска кола - автоматик

    Обмислям идеята да купя още една кола, която да се кара предимно в града. Изисквания: компактни размери, маневрена, задължително с автоматична или роботизирана СК, бюджет до 12 000 лв.
    Очаквам вашите предложения за марки и модели, които са се доказали като надеждни и здрави. С интерес ще разгледам и конкретни обяви, ако ми препоръчате нещо.
    Последна редакция от snake; 01.10.2022, 19:30.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    FIAT 500, има и с 6 степенен Айсин изпълнениe, щатскo, виждал съм няколко в mobile.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #3
      Какъв размер не трябва да превишава? Примерно Опел Астра минава ли за компактен автомобил в представите ти?
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Да кажем, да е под 4 метра дължина. Между другото, фиат 500 е един от най-красивите градски мъници, но като возия и изобщо усещането зад волана никак не ме впечатлява. Може да съм попаднал на кофти екземпяр. Все пак е възможен избор, ако попадна на автомобил от първи собственик, но за съжаление са много малко в продажба изобщо.
        В момента активно преглеждам обявите за Mini Cooper и Clubman, като се интересувам само от малките двигатели. Много симпатичен автомобил.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Опел Мерива А е с роботизирана АСК 5 скоростна.
          Мерива Б e с робот 6 степенен.
          Мисля, че робота е евтин и лесена за поддръжка.
          Последна редакция от PM_u_bo; 03.10.2022, 21:46.
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #6
            В момента следя няколко обяви. Ако някой иска, да коментира моделите, а и самите обяви. Тойотата в Пазарджик я гледах. С много външни забележки е, реално е за пребоядисване, което изобщо не си личи на снимките и видеото. Иначе ми хареса. В събота ще ходя с точния човек да я гледаме и ако я одобри, може би ще ми стане фаворит. А и този път не държа особено на добрия външен вид. Ето ги обявите:

            - Fiat Punto 1.4-Автоматик https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=pvj3hi Баснята, която ми разказа продавачът, е следната: купил е това Пунто върнато от лизинг, на около 40 000 км и след това е минал само около 15 000 км. за близо 10 години. Напълно е възможно, но е малко вероятно. Очаквам коментарите ви.

            - Hyundai I10 Автоматик https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...QOI45I6ecaWKEY - Хюндайчето било перфектно технически, според собственика, който бил първи и единствен. Колата била карана от майка му. Реално за около 2000 лв. може да светне външно. Очевидно е, че е помляна от градушка.

            - Mini Clubman https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=pvj40e И тук имаше интересна басня, на която съм склонен да се доверя. Човекът отсреща ми направи много добро впечатление.

            - Toyota Yaris 1.3 automatic верига (Пазарджик) https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...Y58RPW2duRiUlE

            - Opel Corsa 1.4i**АВТОМАТИК**ПАНОРАМА (Пазарджик) https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...6&slink=pvm7i3

            Очаквам коментарите ви, приятели и разбирачи
            Последна редакция от snake; 07.10.2022, 07:24.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Ако е за гласуването аз бих взел Опела.
              Но не бих взел нито една от тази категория, защото втора употреба автомобил с такива кутии не е избор.
              Аз лично, при тези условия, бих търси само Хонда Джаз с ЦВТ кутия.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Ако е за гласуването аз бих взел Опела.
                Но не бих взел нито една от тази категория, защото втора употреба автомобил с такива кутии не е избор.
                Аз лично, при тези условия, бих търси само Хонда Джаз с ЦВТ кутия.
                Втора употреба се взима не по марка/модел , а по състояние.
                Разбира се ако нямаш неограничено време (години) , да чакаш читава кола от точния модел.
                Карал съм няколко робота - ако е за удобството , евтина поддръжка и не се гони перфекционизъм - бих взел робот пред всяка ЦВТ , ДСГ и прочие.
                По обявите
                -Пунтото е напудрено зверски - читава кола няма нужда от това/субективно мнение/
                силно ще се учудя ако няма удар отпред - провери лонжероните , радиаторите и айрбаците, виж дали фаровете са еднакви

                - Хюндай - имат лоша слава някои двигатели - провери твоя от тях ли е, с тия тънки ламарини невинаги се оправя градушката. Ако ти сложат кит - ще стане по-лошо.
                фаровете са различни , имало е някакъв удар освен граушката. ЗАЩО не е снимал под капака? Гнила работа.

                - минито - служебна кола карана в БГ, че и БМВ ... без снимки под капака - бих я препоръчал ако искам да направя мръсно ..

                -яриса - прегледай за удар отпред дясно. пак без снимки под капака.
                Снимките може да подвеждат, но има вероятност три различни цвята да имат три съседни елемента

                -корсата - задължително си вземи фенерче и постелка - легни отстрани на колата и хубаво провери колко е ръждата. Провери дали не са боядисали дъното за да я маскират.
                Волана ми изглежда на прясно тапициран - вероярно превъртяни километри... и то с много 30 секундна проверка - Auto Ergolz GmbH - е център за употребявани коли.... който е сменил маслото на 170 к км

                при съмнение за удар --> - провери лонжероните , радиаторите и айрбаците, виж дали фаровете са еднакви


                ако съм подразнил някого - пийте по бира и не му мислете, това са само железа.
                Последна редакция от PM_u_bo; 07.10.2022, 10:43.
                Изкупуване на автомобили на добри цени
                /////

                Коментар


                  #9
                  Хюндайчето го забравяме. За съжаление и пунтото също. Питах продавача има ли поне някакъв достоверен документ, от който да се виждат километрите - нямал. Колата била обслужвана в малки сервизи, пазел документа само от последния преглед, т.е. трябва да се доверя на думата му, че това пунто е практически ново, на 54 000 км.
                  Тойотата - има някаква игра на цветовете, днес ще отида пак да я огледам. И на мен ми се стори, че почти всичко е в различни нюанси, което може и да е от пастирането. А може и в определени периоди по колата да са пребоядисвани цели детайли. Което не значи непременно, че е имала тежък удар. Днес ще снимам (ако ми позволят) документите, които ми показаха за някакви обслужвания - т.нар. сервизна история, от която си личи историята на километрите. Да видим дали тези сервизи няма да се окажат например заложни къщи или ветеринарни лечебници Ако не ми позволят да ги снимам, забравям и за тази кола.
                  Опела - днес ще го гледам, но там е ясно, че последният документ за обслужването е фалшив, а вероятно и други, които ще ми покажат.

                  Днес звънях за тази обява: Honda Jazz 1.4 автоматик https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=pvqwzd Беше доста неубедителен по телефона, колата няма валиден преглед, защото не се карала, а е купена само преди година, за да я кара възрастен човек. Ама той вече не можел да я кара, според баснята на продавача. А и май никога не било удобно да се направи оглед, нямал време. Горе-долу: ела с парите и си тръгвай с колата, която е перфектна, няма да сбъркаш.
                  Последна редакция от snake; 07.10.2022, 08:40.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    Пак швейцарка - дори се вижда известна ръжда на релсите долу.
                    Хубаво виж колко точно е ръждата. Не изглежда като на 160 к км.
                    Уж швейцарка, номерата са от два различни сервиза/автокъщи от Германия.....

                    Виж ако искаш този Колт :
                    прилича на реални км, не е напудрен салона. Италианка - ръжда надали ще има като шв или de

                    https://bazar.bg/obiava-35477020/mit...i-colt-1-3-cz3

                    видях, че тези са близо до сервиза където си поддържам колите. Човека не прави АСК, но за двигател , купе , диагностика може да погледне. на 500 м е - plamocar
                    Последна редакция от PM_u_bo; 07.10.2022, 11:11.
                    Изкупуване на автомобили на добри цени
                    /////

                    Коментар


                      #11
                      Днес отписах от сметките и другите коли от обявите, които следях:

                      - Тойота: вдигнахме я на подемник, изгнила е. Ама здраво изгнила. Повече нищо не гледах.
                      - Опел Корса: случайно се оказа, че познавам човека, който пипа по километражите на колите в автокъщата... Каза, че тази не е пипана, поне в България. Само че забелязах, че почти няма антифриз в разширителния съд. А маслото беше над максимума и с един блудкав вид. Явно е смесила маслото с антифриза. Както си личеше и на снимките, воланът беше претапициран. Иначе колата изглеждаше много добре и съжалявам, че се оказа прецакана.
                      - Мини: оказа се, че там нещата не са толкова ясни и проследими. Демек, колата няма доказуема история в БМВ след като е излязла от гаранция.

                      Благодаря за предложението за мицубишито, може би ще отскоча тия дни да го видя. Ако и някой друг попадне на нещо интересно, ще се радвам да сподели линк.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Мнения за тази обява? Ford Fiesta 1.4 Titanium https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...6&slink=pw1ayr
                        Последна редакция от snake; 07.10.2022, 18:59.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Мнения за тази обява? Ford Fiesta 1.4 Titanium https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...6&slink=pw1ayr
                          Колата е снимана мокра - прави се за да изглежда добре боята - това бившия член на форум , фотографа Slavi_Lanchia ме светна преди години
                          Защо няма снимки под капака? Нещо крие ли?
                          Или форд не могат добре да сглабят коли или задния спойлер показва удар.

                          аз не бих взел подрържана в БЪЛГАРСКИ официален сервиз 12+ годишна. карана само в Бг... но това е субективно.
                          Преди няколко месеца чух един джамбазин да се хвали - тая кола дето ми стоя 8 месеца и не се продаваше , я спрях за 2 седмици, после й вдигнах цената с 3 000 и се продаде за 5 дни...
                          Силно нереална цена за години/марка/ модел - субективно мнение.


                          Въпрос - Опела имаше ли много ръжда? Или след двигателя не си гледал?

                          едит - изпуснатата дума 'БЪЛГАРСКИ' я добавих
                          Последна редакция от PM_u_bo; 08.10.2022, 13:46.
                          Изкупуване на автомобили на добри цени
                          /////

                          Коментар


                            #14
                            За опелчето: отвън беше в съвсем прилично състояние с дребни външни забележки, без никаква ръжда. Нямаше вид скоро да е пребоядисвано, нито признаци за тежки удари. Салонът също беше много свеж. Отдолу, доколкото видях без да го вдигаме на подемник, също не се виждаше никаква ръжда. Нито по праговете, нито по-навътре. Но както казах, не се стигна до вдигането на подемник. След като видях бозата, на която беше станало маслото, се отказах. Джамбазинът започна да ме омагьосва, че било от някаква гарнитурка, че ще го оправи, да дойда пак да видя колата след това. Но според мен ще източат бозата, ще сипят от най-евтиното масло, ще сипят и 2 чаши вода в разширителния съд и колата ще е като нова
                            Последна редакция от snake; 08.10.2022, 10:31.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                              аз не бих взел подрържана в официален сервиз 12+ годишна.
                              Какви са причините за това?
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X