Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за рутер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за рутер

    Искам да попитам имам на втория етаж рутер cisco Click image for larger version

Name:	Screenshot_20220919-131502.png
Views:	396
Size:	1,06 MB
ID:	2757436 ​​​​​​
    Дали ще мога да вържа на първия етаж един tp link 722 за да хвана и в гаража нет. Гаража е на 20метра
    Прикачени файлове

    #2
    Този ТР къде ще го вържеш, защото това е wi fi адаптер и не става за рутер според мен.

    Коментар


      #3
      Да в гаража имам смарт телевизор мислех да го мушна в усб то, дали ще хване от основния рутер, който е на 20метра,през две тухлени стени

      Коментар


        #4
        Няма да стане. Трябва ти безжичен руер/аксес пойнт.
        Или ако телевизора ти има мрежови порт и ако знаеш, че гаража е на същата фаза, може да го направиш и с пауър лайн.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Ясно

          Коментар


            #6
            Искаш да кажеш дали тока е от един и същи бушон ли. Да от един бушон е.
            Това ли е. Две ли ще ми трябват
            Прикачени файлове
            Последна редакция от banko; 21.09.2022, 21:17.

            Коментар


              #7
              Аз съм с това чудо и ми върши работа.Дублира първият рутер и разширява сигнала.https://plasico.bg/range-extender-tp...50re-4625.html
              Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

              Коментар


                #8
                Две ли ще ми трябват, има ли значение какъв е главният рутер

                Коментар


                  #9
                  Хубаво е да са от един производител.
                  Трябва ти едно устройство което можеш да сложиш на достатъчно разстояние от рутера за да направи мрежата в гаража. Ако рутера поддържа mesh е още по - добре ама и без това ще стане.

                  Коментар


                    #10
                    Тук липсва малко информация и техническа постановка.
                    Рутера, който е показан - Циското, не е безжичен. Теоретично това означава, че няма безжична мрежа. Сега как "стига" интернета до първия етаж, където трябва да се забоде нещо, е друга тема на разговор.
                    Предвид предоставената информация, че има само един Циско рутер, то или си купуваш безжичен рутер, буташ (и конфигурираш) в порта на Циско рутера, започваш да имаш домашна безжична мрежа и се надяваш да стигне до телевизора.
                    Алтернативно решение е да се купят мрежови адаптери, както споделих, и ако си на една фаза, ще може да докараш кабела от рутера до телевизора през контакта. Но това е само ако телевизора има ЛАН (жичен) вход в телевизора.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Ясно

                      Коментар


                        #12
                        От една година съм с меш система на Деко ( с три устройства ). С трите устройства захранвам моят апартамент и този на дъщеря ми, с който ни дели една тераса. Никакви проблеми. Модемът и "първото" устройство, което го играе основен рутер, са отдалечени на 25 метра по права линия от третото устройство, което е в хола на дъщеря ми. Второто ми устройство е по средата, а преградите ни са тухла и една носеща бетонна стена. Никакви проблеми нямаме, като най-отдалеченото устройство захранва чрез Wi-Fi и смарт ТВ на дъщеря ми. За да нямам кабели и друг абонамент там, инсталирах приложение за IPTV на моя кабелен оператор и доставчик на интернет. Безпроблемна връзка имаме навсякъде у дома, независимо в коя стая и/или апартамент съм. Няма и никакво забиване при възпороизвеждане на гореописаното IPTV приложение.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #13
                          ntodorov написа: Преглед на мнението
                          От една година съм с меш система на Деко ( с три устройства ). С трите устройства захранвам моят апартамент и този на дъщеря ми, с който ни дели една тераса. Никакви проблеми. Модемът и "първото" устройство, което го играе основен рутер, са отдалечени на 25 метра по права линия от третото устройство, което е в хола на дъщеря ми. Второто ми устройство е по средата, а преградите ни са тухла и една носеща бетонна стена. Никакви проблеми нямаме, като най-отдалеченото устройство захранва чрез Wi-Fi и смарт ТВ на дъщеря ми. За да нямам кабели и друг абонамент там, инсталирах приложение за IPTV на моя кабелен оператор и доставчик на интернет. Безпроблемна връзка имаме навсякъде у дома, независимо в коя стая и/или апартамент съм. Няма и никакво забиване при възпороизвеждане на гореописаното IPTV приложение.
                          Ако измериш с уред силата на електромагнитните полета в апартамента ти и този на дъщеря си - те чака неприятна изненада.
                          Изкупуване на автомобили на добри цени
                          /////

                          Коментар


                            #14
                            Сега стана тя една
                            Моя рутер показва натоварването на честотите на 2.4 и 5 гхц мрежите, ами специално за 5 гхц рутерчето едва доловимо пълни скалата, ама се виждат и останалите излъчватели, които предполагам са военни, 5г клетки и какво ли още не, там вече техните сигнали още малко ще излязат от скалата….
                            иначе съм с подобни устройство в mesh мрежа …

                            Коментар


                              #15
                              todorakiggg написа: Преглед на мнението
                              Сега стана тя една
                              Моя рутер показва натоварването на честотите на 2.4 и 5 гхц мрежите, ами специално за 5 гхц рутерчето едва доловимо пълни скалата, ама се виждат и останалите излъчватели, които предполагам са военни, 5г клетки и какво ли още не, там вече техните сигнали още малко ще излязат от скалата….
                              иначе съм с подобни устройство в mesh мрежа …
                              Именно - "ще излязат от скалата." А това е там където е рутера. А където спи някой? Или в офис , точно където стоиш по цял ден?
                              MESH ти спестява пускането на кабел свързващ няколкото AP, но за сметка на връзка с радиосигнал.
                              За вредата от радиоизлъчвателите се знае отпреди много десетилетия, ама сега 'удобството' е по-важно от здравето.
                              Все пак най-важно е да имаш бърз Интеренет със силен сигнал, който не прекъсва. И да е лесно .
                              Какво тук значи някакво си електромагнитно излъчване. Или електромагнитна радиация, както е другото научно име.

                              Елементарен опит - вземи две клетки с птички, сложи едната до някой рутер, а другата максимално далече от рутер. Клетката да не е от тел. Може да направиш временна с мрежа против комари или строителна найлонова.
                              Изкупуване на автомобили на добри цени
                              /////

                              Коментар

                              Working...
                              X