Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на смартфон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на смартфон

    Дойде време за смяна на нелошото Xiaomi Redmi 5. Направи около 4 години служба, батерията вече пада бързо, на дисплея се появиха едни точки, абе за смяна е.
    Препоръчайте ми нещо. Задължителни изисквания:

    - Да е с Андроид
    - Да има LED нотификация за пропуснати събития (телефонни обаждания, непрочетени съобщения във Вайбър и др.)
    - Да има добра камера
    - Бюджет - до 900 лв.

    Засега съм набелязал Xiaomi Poco X3 Pro 128GB или 256GB. Но ми идва малко като тухла, доста е обемист и тежък. Иска ми се нещо с по-компактни размери, стига да отговаря на изискванията по-горе.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Вече всички са такива тухли.
    Аз също търсих нещо по-малко, защото нокията (Nokia 7.1) ми се скапа тотално, а беше само 5.8 инча и ми изглеждаше като огромна тухла преди 4 години.
    В крайна сметка си взех Poco M3 Pro. Върши работа, свиква се с габаритите му и имаше почти всички екстри към момента на купуването му, даже и такива, които не трябват.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      В крайна сметка след доста ровене по онлайн магазини и форуми, се спрях на OnePlus Nord 5G 128GB . Моделът е от 2020 г, но като му гледам характеристиките си е Ок отвсякъде. Избрах го най-вече заради по-компактните му размери и тегло. Като пристигне и го разцъкам, ще споделя впечатления.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        От конкретния модел нямам наблюдение, обаче преди години имах два модела на oneplus и бях супер доволен, последните години обаче цените им не ме кефят и спрях да ги следя... Мисля, че ще останеш доволен

        Коментар


          #5
          Имам вече известни впечатления от телефона. Това, заради което се спрях на него - компактните размери, ме устройва идеално! Не ми падат късите панталони, като ми е в джоба. А когато е в предния джоб на дънките, мога да седна, което е вече невъзможно при по-тухлеещите модели . Телефонът пристигна пълен комплект: ултра бързо зарядно, силиконов протектор и фабрично залепен стъклен протектор на екрана. Като го хвана в ръка, усещането е за устройство от висок клас. Тя и цената му е прилична - 615 лв. За тази цена може да се вземе едно много по-наточено Xiaomi например.
          Има някакви странни решения, които не съм срещал да момента. Така например преминаването между режимите звук+вибрация->само вибрация->тих режим става не през менюто, а с истински плъзгащ бутон, отстрани на корпуса. Не мога да определя дали намирам това за полезно, но се свиква бързо. Камерата прави много приятни за окото снимки, но още не съм се задълбочавал да снимам в различните режими и на различно осветление. След време ще мога да кажа дали е много добра или просто прилична. Много ми харесват известията на заключен екран! Макар да няма LED индикация, дори само да докосна дисплея или пък да помръдна телефона, ако е на масата, за секунда дисплеят светва приглушено и дискретно ми показва известията за пропуснати събития. Има и някакъв гласов асистент, който обаче разбира само на английски. Но вече успях да го накарам да ми навие алармата, както и да направи селфи.
          Минуси: дисплеят се нагрява при зареждане на батерията, но не става чак горещ. Мисля, че това се забелязва и при други марки и модели, дори е по-брутално при някои.
          Единственото нещо, което ме дразни наистина, е това, че докато говоря, вече няколко пъти неволно изключвам звука и отсреща не ме чуват. Засега единственият вариант, който открих, за да не се случва, е да държа телефона много по-надолу до ухото си, а не както съм свикнал да ми покрива цялото ухо.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Motorola EDGE 30 е също вариант като го пуснат за продажба тук. Той е почти същия като Xiaomi 11 Lite от миналата година, с малки подобрения като вътрешната памет е UMCP. A който иска малко повече мощ и не му пречи извития екран - Xiaomi 12X
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              А бе всичко добре, ама оптичен сензор за пръстовия отпечатък е тъпо нещо.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Пропуснах да споделя, че сензорът за пръстов отпечатък на OnePlus Nord 5G - модел AC2003, е отпред на дисплея. Малко ми е странно, има и неудобства, но и предимства. Друго за телефона - светкавично бърз е поне в сравнение със старото ми Redmi 5. Батерията издържа много. Макар че все още го човъркам по цял ден, без проблем изкарва едно денонощие без зареждане. Малко ме дразнят прекалено многото комбинации от натискане на бутоните, след които се стартира нещо си. И вече започнах да ги забранявам. Например: задръж бутона за захранване за умно стартиране на гласовия асистент при заключен екран; или натисни два пъти бързо бутона за захранване за стартиране на камерата при заключен екран. Ей такива безсмислици. Може и да са полезни всъщност, но ги стартирам неволно, докато вадя телефона от джоба.
                Предстои ми да се занимая по-подробно с любимата ми джаджа, камерата.
                Последна редакция от snake; 30.05.2022, 09:27.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  записва ли телефонни разговори този модел?

                  Коментар


                    #10
                    Да, когато се стартира разговор, се появява бутон "Запис на разговора", но не съм го пробвал.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Пропуснах да споделя, че сензорът за пръстов отпечатък на OnePlus Nord 5G - модел AC2003, е отпред на дисплея. Малко ми е странно, има и неудобства, но и предимства.
                      Това визирах. За около 2 години ползване на такъв сензор, мнението ми е, че е страшна глупост.
                      Какво предимство намери в този вид сензор?
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        На мен ми е по-лесно да го натискам отпред на дисплея, отколкото когато сензорът е на корпуса отзад. В продължение на няколко минути ми сваляше пръстовия отпечатък (на палеца) и сега, както и да го докосна с палеца, отключва телефона. Недостатък: на такова място е, че когато телефонът е на обичайното си място в джоба ми, лесно го отключвам неволно, когато го вадя. Дори 2-3 пъти ми се случи като го вадя от джоба, да успея без да искам да инициирам разговор, или пък да си разбъркам иконите на дисплея. Трябва да свикна да го вадя откъм камерата, за да не го отключвам.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Да, тъй като вече съм пробвал телефони с различни сензори за пръстов отпечатък, най-удачен се оказа този, на който сензорът е отстрани.
                          За да не се случват и с този сензор неприятни изненади, настроих го да отключва само при натискане на бутона, а не само с докосване! Когато вече е отключен телефона, може да се използва и само докосването.
                          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                          Коментар


                            #14
                            dabadaba написа: Преглед на мнението
                            Да, тъй като вече съм пробвал телефони с различни сензори за пръстов отпечатък, най-удачен се оказа този, на който сензорът е отстрани.
                            Същото. Просто като хванеш веднъж телефон с такъв сензор, разбираш колко малоумно е всичко останало. И най-скапано е това в дисплея.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              Аз такава драма нямам. ​​​​​​
                              Просто не го ползвам и това е. Въвеждам си паролката ръчно. Даже сега като се замисля не знам дали текущия ми телефон има такова нещо...

                              Коментар

                              Working...
                              X