Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Карате ли като мен?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    PASSARELLA написа:
    Да караш на висока предавка, с малка скорост е идиотщина. За един двигател няма нищо по-хубаво от това да е в обороти. Тогава нищо не му пречи. Когато съм в движение в града не падам под 2500 оборота - за мен това е оптималната цифра.
    Е какво му пречи да е в ниските обороти, като изключим динамиката. Мен ме мързи да сменям предавките като луд, редовно си пърпоркам с 30 на трета преди некой светофар, а и отделно катализатора е съвсем празен и дава звук на Волга с преебана генерация... затуй в ниските обороти, плавно задминавайки катун цаганьори, от раз спрели в класически стил о задницата на Мареа около Бенакс :D

    Коментар


      #17
      Колеги, вярно ли е, че когато си на висока предавка и ниски обороти и скорост, се получавало някъкво "детонационно горене"? Заговорихме се за тия неща с един приятел монтьор и, той ми показа бутало от Голф на което бутало имаше дупка ама баш си дупка, все едно си го гърмял с АК-47.Иначе аз карам според настроението- ако ми е весело и сметна, че не мога да застраша някой и себе си си карам по- бързо, иначе когато съм изморен или пък ми е някво скапано се влача едвам едвам.

      Коментар


        #18
        Е това вече не знам как ще стане, според мен горивото постъпва спрямо количеството въздух, отваряш повече клапаните, компа решева колко и каква смес ти трябва и вкарва горивото. За детонация може да се говори при метана, щото той има спесифично горене и ако не е правилно дресиран прави подобни мизерии...Това при изправна горивна система, иначе не само детонации можеш да чуеш, ами и да ги видиш :D

        Коментар


          #19
          LiGuru написа:
          PASSARELLA написа:
          Да караш на висока предавка, с малка скорост е идиотщина. За един двигател няма нищо по-хубаво от това да е в обороти. Тогава нищо не му пречи. Когато съм в движение в града не падам под 2500 оборота - за мен това е оптималната цифра.
          Е какво му пречи да е в ниските обороти, като изключим динамиката. Мен ме мързи да сменям предавките като луд, редовно си пърпоркам с 30 на трета преди некой светофар, а и отделно катализатора е съвсем празен и дава звук на Волга с преебана генерация... затуй в ниските обороти, плавно задминавайки катун цаганьори, от раз спрели в класически стил о задницата на Мареа около Бенакс :D
          Нещо не те разбрах... Yellow_Flash_Colorz_PDT_35

          Коментар


            #20
            Много интересно как сте направили разход 16 литра с Браво 1.4 12в ?
            Fiat Bravo 1.4 12v

            Коментар


              #21
              gamencerista написа:
              Много интересно как сте направили разход 16 литра с Браво 1.4 12в ?
              Лесно е Аз съм правил 13 на извънградско. Ама и 2та пъти стигнах много бързо до Сливен.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #22
                PASSARELLA написа:
                PASSARELLA написа:
                Да караш на висока предавка, с малка скорост е идиотщина. За един двигател няма нищо по-хубаво от това да е в обороти. Тогава нищо не му пречи. Когато съм в движение в града не падам под 2500 оборота - за мен това е оптималната цифра.
                Нещо не те разбрах... Yellow_Flash_Colorz_PDT_35
                Понеже ме нарече идиот та реших да ти го върна, като отбележа, че да караш с 2500 об/мин. не ти гарантира безопасност и отделно исках да спомена, че това което си написал не е вярно...Колата в обороти има идеално КПД, но не и нисък разход.

                Коментар


                  #23
                  Че аз не искам да пипам разхода. Ако ми стане голям - сменям колата...

                  Коментар


                    #24
                    PASSARELLA написа:
                    Че аз не искам да пипам разхода. Ако ми стане голям - сменям колата...
                    Е ти четеш ли темите в които пишеш :D
                    Harzulov написа:
                    Здравейте колеги , искам да ви попитам как карате колите си градско смисъл на коя предавка с колко обороти и как се отразява това на разхода ви.Аз карам на по-висока предавка с по-ниски обороти защото мисля че така колата е по -икономична.Примерно има моменти в които я карам на 5-та с 1400-1500 оборота с 40-50км/ч и не ми тресе.

                    Коментар


                      #25
                      Lane Staley написа:
                      gamencerista написа:
                      Много интересно как сте направили разход 16 литра с Браво 1.4 12в ?
                      Лесно е Аз съм правил 13 на извънградско. Ама и 2та пъти стигнах много бързо до Сливен.
                      Уоу как го направи това 13/100 извънградско? Аз съм я настъпвал бравата по магистралата Пловдив София... няколко пъти съм я карал с 150-160 км/ч почти през целия път и даде разход 8,5 - 9. Това 13 ми звучи брутално
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #26
                        Лесно Аз като карам със 150 това наистина е 150. По всички баири нагоре съм с минимум 140. Не карам 10 км нанадолнища със 150, а като видя баир нагоре и хоп - на 120. Но това е на газ 13 л / 100 км.На бензин със същото каране и климатик наистина дава разход около 8,5. Всъщност с газта засичанията не могат да са точни. Там винаги е с +/- 1 литър, но аз го завишавам нагоре.
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар

                        Working...
                        X