Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Карате ли като мен?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Карате ли като мен?

    Здравейте колеги , искам да ви попитам как карате колите си градско смисъл на коя предавка с колко обороти и как се отразява това на разхода ви.Аз карам на по-висока предавка с по-ниски обороти защото мисля че така колата е по -икономична.Примерно има моменти в които я карам на 5-та с 1400-1500 оборота с 40-50км/ч и не ми тресе.
    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

    #2
    както и да го карам ми гори между 16 и 17.5 градско гас със студени стартове доста начестоизвън града ми пада на 9-10 имам един спомен 8.7 до стара загора при каране 120-130фиата е браво 1.4 12V

    Коментар


      #3
      Всичко е както съм писал не е в една или две теми въпрос на усет.Крачето трябва да усеща колко да натиска на съответната предавка.Аз мога да управлявам дори без обортомер и скоростомер икономично.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        Всичко е както съм писал не е в една или две теми въпрос на усет.Крачето трябва да усеща колко да натиска на съответната предавка.Аз мога да управлявам дори без обортомер и скоростомер икономично.
        Абсолютно! Този, който ме научи да карам казваше така: Трябва да усещаш колата - двигателя не трябва да се мъчи!Абе с две думи - требе да си си малко джедай... А на 5-та в града с 40-50 км.ч.- може и да не ти тресе, но разхода гаранция ти давам, че е двоен!А и на колата 100% не и е присърце това каране...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Ами моята с това каране ми дава 10-10,5 л градско бензин без да да я ръчкам което си мисля че е нормално като карам и в задръствания
          Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

          Коментар


            #6
            Harzulov написа:
            Ами моята с това каране ми дава 10-10,5 л градско бензин без да да я ръчкам което си мисля че е нормално като карам и в задръствания
            Значи не ти тежи крака.... Разхода ти зависи само и единствено от деснио педал. Това дали се мъчи колата са глупости, ако искаш да се изтреляш и пробиеш тенекиите на пета с 50, че влезе толкоз въздук, че и ламбада ще слезе с кофи да носи гориво, но ако си я пускаш сама да ускорява и не си даваш зор, проблеми няма.... И моя разход е толкова, на някой колеги скоро им предстой смяна на гнездата и разхода им е завишен, тъй че споко ....

            Коментар


              #7
              LiGuru написа:
              Harzulov написа:
              Ами моята с това каране ми дава 10-10,5 л градско бензин без да да я ръчкам което си мисля че е нормално като карам и в задръствания
              Значи не ти тежи крака.... Разхода ти зависи само и единствено от деснио педал. Това дали се мъчи колата са глупости, ако искаш да се изтреляш и пробиеш тенекиите на пета с 50, че влезе толкоз въздук, че и ламбада ще слезе с кофи да носи гориво, но ако си я пускаш сама да ускорява и не си даваш зор, проблеми няма.... И моя разход е толкова, на някой колеги скоро им предстой смяна на гнездата и разхода им е завишен, тъй че споко ....
              Их ама и ти с тия гнезда сега ще ги уплашиш.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                Их ама и ти с тия гнезда сега ще ги уплашиш.
                Едва ли, те страх нямат..все пак бомби возят, та едни клапани ли ще ги уплашат

                Коментар


                  #9
                  LiGuru написа:
                  Harzulov написа:
                  Ами моята с това каране ми дава 10-10,5 л градско бензин без да да я ръчкам което си мисля че е нормално като карам и в задръствания
                  Значи не ти тежи крака.... Разхода ти зависи само и единствено от деснио педал. Това дали се мъчи колата са глупости, ако искаш да се изтреляш и пробиеш тенекиите на пета с 50, че влезе толкоз въздук, че и ламбада ще слезе с кофи да носи гориво, но ако си я пускаш сама да ускорява и не си даваш зор, проблеми няма.... И моя разход е толкова, на някой колеги скоро им предстой смяна на гнездата и разхода им е завишен, тъй че споко ....
                  Ако автомобила беше живо същество и го караш на 5-та с 40 км.ч. - бъди сигурен, че щеше да се обърне и да ти върже два шамара...
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Абе ако се разтърсите в нета ще видити доста статии където едни казват че е добре на висока предавка и на ниски обороти а друга на малка с високи ... но всичко това са глупости и за тва тука съм съгласен с киро Трябва да усещаш колата - двигателя не трябва да се мъчи! !!!
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #11
                      Аз пък никога несъм гледал да карам икономично :D За мен икономията е майка на мизерията. Дали че ми гори 10 или 12 градско... все ми е тая.Очаквам с нетърпение бензина да стане 3-4 лв. че да се разредят малко колите по улиците и баш шоферите като Коцев да трагнат по рейсовете че много задръствания правят
                      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                      Коментар


                        #12
                        С мойто каране ми даваше 16 градско и затова сложих газ! Найстина не варви толкова колкото преди но вече зареждам на 1.13 и въобще не ми пука какъв е разхода!!! Иначе е около 10-11 газ спокойно каране!
                        >>> PUNTO POWER - HGT<<<

                        Коментар


                          #13
                          subsa написа:
                          както и да го карам ми гори между 16 и 17.5 градско гас със студени стартове доста начестоизвън града ми пада на 9-10 имам един спомен 8.7 до стара загора при каране 120-130фиата е браво 1.4 12V
                          Е така е бате тая кошара върви като спънат кон и харчи като ламя... Мойта под 15/100 градско бензин с 100 ремонта не падна... Отделен въпрос е, че не я карах като пенсионер
                          Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                          Коментар


                            #14
                            Да караш на висока предавка, с малка скорост е идиотщина. За един двигател няма нищо по-хубаво от това да е в обороти. Тогава нищо не му пречи. Когато съм в движение в града не падам под 2500 оборота - за мен това е оптималната цифра.

                            Коментар


                              #15
                              PASSARELLA написа:
                              Да караш на висока предавка, с малка скорост е идиотщина. За един двигател няма нищо по-хубаво от това да е в обороти. Тогава нищо не му пречи. Когато съм в движение в града не падам под 2500 оборота - за мен това е оптималната цифра.
                              подкрепям колегата.при включен климатр. 10-12 градско.смятам ,че това е напълно в нормите,за 1,6 16v.

                              Коментар

                              Working...
                              X