Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БУУМ - айде и аз с потрошена предница

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    БУУМ - айде и аз с потрошена предница

    днес един миня в дясно платно и спря рязко пред мен за да не се тръсне на легнал полицай и резултата е - удар с центъра на бронята ми в десен ъгъл на неговата задна броня и : - една скъсана гума от зверско спиране- 2 бр. фара на сол (дали ксенона работи ще видим - броня - на буква М - силно счупена в средата- пласмаси - въздуховоди ... на сол- вентилатор на реадиатор - счупени някои перки- радиатор на клима - май е поостааадалдотук това на пъро четенеха познайте кой е виновен по закон - Ами аз , кой друг ако бях успял да го шибна отстрани - щеше да е отнето предимство и да съм невинен е плюса е че няма пострадали хора !!! аа на пежото пред мен дори не му личи че е имало удар - много здрави тез ъгли на броните им ей !

    #2
    Многоо кофти колега.....Без вина - виновен ..... Дано имаш каско да оправят бакията !!!
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
    Fiat Punto 1.2 16v LPG

    Коментар


      #3
      Ядосвам се заедно с теб, колега. Жалко!

      Коментар


        #4
        С колко си карал че толко щети много, бре.Sory, дано от каското да ти покрият щетата с лекотата с която са ти взели вноската.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Re: БУУМ - айде и аз с потрошена предница

          u_bo написа:
          днес един миня в дясно платно и спря рязко пред мен за да не се тръсне на легнал полицай и резултата е - удар с центъра на бронята ми в десен ъгъл на неговата задна броня и : - една скъсана гума от зверско спиране
          Колега, как си ползвал спирачките Досега не си ли правил поне няколко екстремни спирания за да усетиш колко е нужното усилие за максимално ефективно спиране без гумите да стават на зарчета ?
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            #6
            И ако ще се удряш преди удара пускаш спорачките да ти се дигне предницата - затва фаровете са на сол.То зависи от някой работи по-принцип ,но понякога ако я пуснеш спирачката се спестявят някой полупки после.Иначе по закона на мърфи ти ще си виновния ,и ти се счупи колата повече.Макар че можеше да кажеш ,че пича е спрял необоснователно - има го и тва в закона ,ама колко ти се вържат полицайте при толкова щети по теб ,че ти си карал на дистанция и съобразена скорост е друг въпрос.Оправяй си я по-бързо и без мн нерви
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #7
              Щом няма пострадали хора, друото са подробности на тоя фон...За 1в път чувам че гума може да се спука/скъса от спиране - от дупка и от удар да...А такива съвети какво да правим при ПТП - да пускаме аварийки да отпускаме спирачки... Това не е като да намалиш по цариградско и пускайки аварийките да се почустваш опитен шофьор Не знам колегите колко пъти са участвали в ПТП, аз съм бил 4 пъти в автомобил, който удря този пред него (е не карах аз и 4те пъти ) Повярвайте ми секундите преди удара, последното за което си мислиш е дали да пуснеш аварийките, да отпуснеш спирачките, колко ще се огъне бронята, кое колко струва, дали ще се пукне или счупи фара и т.н. Или поне последното което аз си мисля

              Коментар


                #8
                Sashe написа:
                Щом няма пострадали хора, друото са подробности на тоя фон...За 1в път чувам че гума може да се спука/скъса от спиране - от дупка и от удар да...А такива съвети какво да правим при ПТП - да пускаме аварийки да отпускаме спирачки... Това не е като да намалиш по цариградско и пускайки аварийките да се почустваш опитен шофьор Не знам колегите колко пъти са участвали в ПТП, аз съм бил 4 пъти в автомобил, който удря този пред него (е не карах аз и 4те пъти ) Повярвайте ми секундите преди удара, последното за което си мислиш е дали да пуснеш аварийките, да отпуснеш спирачките, колко ще се огъне бронята, кое колко струва, дали ще се пукне или счупи фара и т.н. Или поне последното което аз си мисля
                Мда напълно съм съгласен с колегата. Точно преди удар действат само инстинкта и рефлексите... какви авариийки, какво отпускане на спирачки
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  Ми като проимаш рефлеска да отпуснеш спирачките и да завъртиш волана - тва в случая че са си скочил на тях и те са блокирали (нямаме абс) така ще ти просветне и да я пуснеш преди удара.И си уточних ,че не винаги става ситуации адски много ,но съм виждал и са ми казвали ,че ако са я пуснали 2та фара са щели да си останат цели.
                  Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                  Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                  Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                  Коментар


                    #10
                    nasty написа:
                    Ми като проимаш рефлеска да отпуснеш спирачките и да завъртиш волана - тва в случая че са си скочил на тях и те са блокирали (нямаме абс) така ще ти просветне и да я пуснеш преди удара.И си уточних ,че не винаги става ситуации адски много ,но съм виждал и са ми казвали ,че ако са я пуснали 2та фара са щели да си останат цели.
                    колеееегииии, не кара м от вчера- педрото минава от лява в дясна и ме засича, нямаше накъде да бягам. удрям го леко отстрани в ъгъла на бронята точно защото ме е оградил и няма място за маневриопределено не ми се склачаше по тротоарите щото там има много дебели стълбове , това отдясноа отляво май минаваше камион влекач, отделно че какво има в третото платно за 0.5 сек не можеш да видиш така че рязко въртене на волана в ляво НЕ беше опция същото важи и за дясно.единствения ми шанс беше ако не беше спрял съвсем , но нещо му дрънчало в багажника и затова спрял пред легналия полицай - да минел меко.....е меко мина - дори не му личи къде е ударен , а при мен:-2 фара - 200- воден радиатор 170 лв.-радиатор клима - 220- вентилатор на воден радиатор - 320-преден капак - 160- боя, шприц , мриц гриц , труд, мруд - около 350

                    Коментар


                      #11
                      u_bo, къде стана тази случка в града, ако не е тайна?

                      Коментар


                        #12
                        Нещо има гнило в Дания Мъча се някак да си го обясня как е станало и нещо не се нарежда пъзела . Значи той от лявата лента минава в дясната пред теб и спира да мине леко през легналия полицай и ти го удряш .Значи той за да те задмине и мине пред теб е карал с по голяма скорост от теб и е почти спрял на легналия полицай докато ти с по малка скорост не си имал време да спреш още повече че отдалече се вижда че има легнал полицай и би следвало да намалиш скороста.Не считай че се заядам просто искам да си обясня ситуацията .Да приемем че той те е задминал със 60км а ти си карал с 50 той минава пред теб с по голяма скорост и спира докато ти с по малка скорост не си могъл да спреш и го удряш .Предполагам за това са те изкарали виновен теб .
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #13
                          Значи вече правят полегналите полицай много по-различни и трудно се различават,просто виновен е тоя дето изпреварва ю-бо и спира, той ю-бо няма как да предвиди че ще спре и следователно няма друг изход и го изкарват него виновен защото се води че не е спазвал дистанция ... и единствения потърпевш е той за съжаление
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар

                          Working...
                          X