Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хобита - Риболов

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Значи накратко - риболувахме събота и неделя. Голям дъжд ни пра в събота с гръмотевици. Много сомчета кълвяха тогава, но за жалост бяха до лакътя и си плуват в Дунава да станат по-големи. Само 1 сомче 2кг се обади рано сутринта в събота, и 1 шаранче 4кг. Извадиха един сом 50-60кг, незнам колко е на мрежа (поне така казаха, може и да не на електрод) .Долу горе е това, гадно време, много ядене и пиене и така по 1 риба на ден, слабичко... Дори и удар от кон нямахме... Ай наслука!
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      Леко разбиване. На 02.07 6 шарана с тегло от 5 до 12кг. и една платика около 1кг. 3 удара нереализирани. Рибата много кълвеше!
      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

      Коментар


        Браво!Все така да ти върви. Аз другата седмица ще отида на Марица за ден. Да видим ще има ли слука.
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          [quote="tyson"]Леко разбиване. На 02.07 6 шарана с тегло от 5 до 12кг. и една платика около 1кг. 3 удара нереализирани. Рибата много кълвеше! [quote="tyson"]Тая тема я следя с огромен интерес.Ама колега ти направо я трепиш тая риба :D Жив и здрав и все така да ти върви п.с.На 10-12.07 ще правим банкет в с.Белцов(Бяла-Русенско) на палатки ще сме , та ще помятаме малко на р.Янтра и да видим кво ще хванем с колегите!Ще направя и снимки да видите за кво става дума, то риба може да не хванем ама .....
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            Пишете и тука колеги. Пускайте и по някоя снимка. Ще чакам репортажите Ви Айде наслука
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              Веждам, че темата минала в забвение та малко да я възродя...Миналата събота 18 юли ходихме с двама приятели и семействата ни хем на море, хем малко на риба. Бяхме в района Царево, Китен, Приморско и си устроихме риболов на р. Караагач. Улова беше добър - кефал 30-40бр. но доста дребен. Среден размер около 25см. А на тази река минали години е излизал кефал по над килограм. Но и на това сме доволни, защото от другите риболовци по реката май никой нищо не хвана. Даже на другия ден, като ни видеха колата ни питаха : "А бе вие ли сте от Ямбол дето вчера..."
              Peugeot 301
              Punto 1.9 JTD - на жената

              Коментар


                Браво, браво. Аз чакам да падне малко нивото, че мястото ни беше залято. Ако не ми мине котка път, другия уикенд ще съм за риба от петък до неделя. :D Слагайте и по някоя снимкаааааааа :D
                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                Коментар


                  Абе като стана дума за морски риболов се сещам, че другия месец отивам на моренце и може да си взема една, две въдички да се пробвам, но съм много, много невежа в морския риболов... дори не знам какви риби е разрешено да се ловят, с какви размери и т.н., но това мога да го прочета в закона...Ако някой даде основни съвети и препоръки за този вид риболов да помага... риболовна линия, размер куки, стръв и т.н. Само зная, че куките трябва да са с удължено стебло, защото морските гадове гълтат мн дълбоко и прегризват влакното. Всичко останало - пълна мъгла... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Мястото - и аз все още не съм решил, но ще е по южното черноморие... няма да гоня големи рибоци, искам да си начеша крастата, ще ловя от брега лодка нямам...
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар


                    msotiroff написа:
                    Абе като стана дума за морски риболов се сещам, че другия месец отивам на моренце и може да си взема една, две въдички да се пробвам, но съм много, много невежа в морския риболов... дори не знам какви риби е разрешено да се ловят, с какви размери и т.н., но това мога да го прочета в закона...Ако някой даде основни съвети и препоръки за този вид риболов да помага... риболовна линия, размер куки, стръв и т.н. Само зная, че куките трябва да са с удължено стебло, защото морските гадове гълтат мн дълбоко и прегризват влакното. Всичко останало - пълна мъгла... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Мястото - и аз все още не съм решил, но ще е по южното черноморие... няма да гоня големи рибоци, искам да си начеша крастата, ще ловя от брега лодка нямам...
                    Колега по южното черноморие, от брега ... няма риба дето да ти гризне влакното :D най-много някое куче да хванеш или попче. Евентуално някой сафрид
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      Тази събота реших да направя един излет по искърското дифеле. Взех куфарчето с примамки, пръчката с макарата и газ към дефилето.Спрях на едно местенце... Слизам отварям кутията с примамки.. какво да сложа, какво да сложа - погледа ми се спря на една въртележка Jaxon с бяла холограма с черни ивици по нея. Не я бях пробвал досега и я закачих. На третото мятане .. оп кленче Бягай и доведи батко си :Слязох 20м надолу по течението 2-3 замятания и аванса засвири ..... и верно дойде батко му още една снимка за спомен и във водатаПообиколих и други познати места... по кленче две от вир и гледам станало време да си ходя. На връщане пак минах през същото мястоНа блесна нещеше, но за това пък един уловист воблер се отчете с 3 кленаВсичко щеше да е чудесно, ако не бях закачил воблера в средата на вира и да се пльосна във водата при опит да го вадя, че и в крайна сметка си остана там. Здраве да е Та това беше по дефилето днес.. както винаги си дава рибки
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        Направо си ги разбил човек Браво!
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          ..
                          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                          Коментар


                            Пак съм аз.Ще докладвам набързо Общо взето няма риба, от 17-30.08 бях на Дунава... В периода на 17-21.08 имахме само 1 изправена кука, 1 късане на 0.6 плетено. Периода 23-30.08, на фидера излязоха няколко хубави риби, една платика 1 кг, една мрянка и другите рибки колкото шамарче (морунажчета,косати,облез ) Долу горе първите 2 дни бутаха, докато чаках удар на другите пръчки. На 3-ия ден всичко отряза почти. Така мина и 4-ия ден, а ние хранехме всяка вечер и се чудехме къде е избягала рибата и дали са я гръмнали с бомби .5-ия ден беше също така тих, без звънци за влизане в час. Така беше до 22:40. Бях се отчаял и докато пиехме ракийка псувах всички риби в Дунава, когато чух леко подрънкване и опит за открадване на пръчката. Резултата беше амурче 16.500 кг, което качва летвата с 2 кг Лошото е, че беше тъмно имам само 3 снимки и на всичките е с окървавена уста чудя се дали да го показвам? Ясно е, че нивото е виновно за всичко, дано дойде малко вода ... А забравих, един шаран удари на фидера, голям смях падна 10 минути докато го укротим и накрая се откачи А този фидер имах чувство че ще се счупи как вадят шарани с фидер незнам. На фидера лових с куки номер 10-12 и стръв бял. Амура удари на 3 царевици с повдигач.Пропуснах да споделя нещо интересно (то за 10 дена все по нещо ще забравя). На 20.08 сутринта към 9 часа ловим на фидера дребосъци за запълване на времето и едната дънна която буквално беше на 3 крачки от мен, укрепена с кол забит пред макарата, удари и хвръкна като копие във водата, след което я погледахме как замина като подводница... Никакъв шанс за реакция нямахме А такива куки не си купувайте
                            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                            Коментар


                              Аз пък обичам да я плаша рибата в свободното си време http://img413.imageshack.us/gal.php?...?v=uSiEI7-RMAE http://www.youtube.com/watch?v=R5kvAN02y4E И ако ме видите някъде край язовир да не си помислите че ще хванете нещо Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                              Alfa Romeo Centocinquantasei

                              Коментар


                                Колеги,много съм запален покрай риболова.Дали не можем да си спретнем риболовен излет с преспиване някъде около Жребчево?Очаквам хората с лодки да пишат.
                                FIAT BRAVO 1.6
                                FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                                LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                                Коментар

                                Working...
                                X