Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гаф на ОМВ - брояча върти, а гориво на найси ...Продължение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колеги, има си агенция /ДАМТН/ на която една от функциите е: Контрол на качеството на течните горива http://www.damtn.government.bg/page.html?pageID=23Знам, че някой от Вас веднага ще кажат: То държавата ни една, та ... тази агенция ще ни защити???Ето тук има интересни отговори на въпроси - може да ги разгледате: http://www.damtn.government.bg/questions.htmlИ един цитат от отговор на въпрос - "Къде са публикувани фирмите които са продавали некачествени горива?":"Изисквания за качество, на които трябва да съответстват течните горива, произведени, внесени за потребление, транспортирани, разпространявани и/или използвани в Република България са дадени в Наредбата за изискванията за качеството на течните горива, условията, реда и начина за техния контрол. Наредбата е приета на основание на чл. 8 от Закон за чистотата на атмосферния въздух.Проверките, чрез които се осъществява контрол на качеството на течните горива, се извършват планово и по сигнали на физически и юридически лица. Контролът се осъществява от председателя на Държавната агенция за метрология и технически надзор (ДАМТН) чрез Главна дирекция "Контрол на качеството на течните горива" (ГД "ККТГ").Адрес на ГД "Контрол на качеството на течните горива":София 1784,ул. "Проф. Петър Мутафчиев" №2Телефон(и): (+359 2) 975 38 12, тел./факс: (+359 2) 762 490e-mail: fuelinsp@mail.orbitel.bgКонтролът на качеството на течните горива се извършва по планирани проверки и писмени сигнали от граждани, медии и други контролни органи.Резултатите от проверките, предприетите мерки и наложените санкции се публикуват периодично в страницата на ДАМТН=>Дирекция "Контрол на качеството на течните горива" и в средствата за масово осведомяване."И още: СанкцииРед за контролКакъв е проблема според мен - чисто теоретично разсъждавам?! Законовата база я има на 100%! Оттам нататък или съответните лица за контрол са малко и не могат да обхванат всички обекти /бензиностанции/ или съответните контролни органи са "комбина" с "проверяваните" - това последното съждение го правя като гледам какъв е размера на Санкциите - дано не съм прав за последното :"Чл. 34. (Предишен чл. 31, изм. и доп. - ДВ, бр. 27 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 102 от 2001 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 99 от 2006 г., в сила от 09.01.2007 г.) (1) Лице, което пуска на пазара течни горива, които не съответстват на някое от изискванията за качество, определени в наредбата по чл. 8, ал. 1, ако деянието не съставлява престъпление, независимо от наличието или липсата на декларация за съответствие, се наказва с глоба от 2000 до 50 000 лв., съответно с имуществена санкция в размер от 50 000 до 500 000 лв. (2) Лице, което разпространява, включително като краен разпространител, или използва течни горива, които не съответстват на някое от изискванията за качество, определени в наредбата по чл. 8, ал. 1, ако деянието не съставлява престъпление, независимо от наличието или липсата на декларация за съответствие, се наказва с глоба от 2000 до 20 000 лв., съответно с имуществена санкция в размер от 10 000 до 100 000 лв.(3) Размерът на наложените глоби и имуществени санкции нараства пропорционално спрямо минималния им размер в зависимост от броя на установените несъответствия с изискванията за качество, определени в наредбата по чл. 8, ал. 1.(4) При повторно нарушение глобата, съответно имуществената санкция по ал. 1 и 2 се налага в двоен размер.Чл. 34а. (Нов - ДВ, бр. 102 от 2001 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 99 от 2006 г., в сила от 09.01.2007 г.) (1) Лице, което разпространява от бензиностанции течни горива, които не отговарят на вида гориво, посочено в декларацията за съответствие, или на предназначението, определено в наредбата по чл. 8, ал. 1, ако деянието не съставлява престъпление, се наказва с глоба 5000 лв., съответно с имуществена санкция в размер 40 000 лв. (2) Лице, което наруши разпоредбите на чл. 8, ал. 3, се наказва с глоба 10 000 лв., съответно с имуществена санкция в размер 40 000 лв.(3) При повторно нарушение глобата, съответно имуществената санкция по ал. 1 и 2 се налага в двоен размер."Ха сега да направим един експеримент: Всеки който е сигурен, че са го измамили да телефонира на горните телефони на ДАМНТ и да сподели каква е била реакцията - на собственика на бензиностанцията и на контролните органи от агенцията /ДАМТН/!!! И естествено да сподели това тук във форума!!! Аз веднага си записвам горния телефон 02 975 38 12 в бележника на GSM-a и ... П.С. Дано не съм Ви отегчил ...
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #32
      Собствениците ще си платят разбира се, на кой е... друга тема, но какво ли ни пука- нека ги е яд тъпите мутри че си дават парите за хваната далавера, не е важно с акт или на ръка, но ще им е гадно- така, че не е излишно да звънне човек телефон 02 975 38 12- поне ще се почувства по- добре. :D
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #33
        ilko-gd написа:
        ....За газвата колонка ще кажа, че доста често явление е да не затварят поплавъците и бутилката да се напълни до максималният възможен обем, което е сериозен риск за този дето ще кара колата. Самите бутилки се изпитват на налягане от 25 атмосфери, а са предназначени да работят на 12 атмосфери - достатъчно са подсигурени. Друг е въпроса колко от вас, които карате на газ сте минали инстински технически преглед на инсталацията - бутилката се демонтира, изпитва се на налягане, цялата инсталация също се "надува" с азот и ако премине всичко се поставя стикера за технически преглед. Сигурен съм, че не повече от 10% от монтираните газови уредби ще преминат успешно изпитанията.
        Ако знаеш само колко си прав... На Форд-а сложих газова, обикновена. Продадоха ми бутилка 30л. която ВИНАГИ съм я пълнил 32л. Интересното е, че веднъж избъзиках един пич на газстаниця и оня вика "Отвори да я видя" отварям, на бутилката си пише 30, но той ми вика "Аверчето си сложи 40л, която изглежда точно така"... Та ако се замислим и на мен "поплавъка" ми затваря на 80% - то газаджията е прав.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #34
          jenshen73 написа:
          ilko-gd написа:
          ....За газвата колонка ще кажа, че доста често явление е да не затварят поплавъците и бутилката да се напълни до максималният възможен обем, което е сериозен риск за този дето ще кара колата. Самите бутилки се изпитват на налягане от 25 атмосфери, а са предназначени да работят на 12 атмосфери - достатъчно са подсигурени. Друг е въпроса колко от вас, които карате на газ сте минали инстински технически преглед на инсталацията - бутилката се демонтира, изпитва се на налягане, цялата инсталация също се "надува" с азот и ако премине всичко се поставя стикера за технически преглед. Сигурен съм, че не повече от 10% от монтираните газови уредби ще преминат успешно изпитанията.
          Ако знаеш само колко си прав... На Форд-а сложих газова, обикновена. Продадоха ми бутилка 30л. която ВИНАГИ съм я пълнил 32л. Интересното е, че веднъж избъзиках един пич на газстаниця и оня вика "Отвори да я видя" отварям, на бутилката си пише 30, но той ми вика "Аверчето си сложи 40л, която изглежда точно така"... Та ако се замислим и на мен "поплавъка" ми затваря на 80% - то газаджията е прав.
          На мойта бутилка пише, че е 40 литра. Повече от 31 не съм успявал да напълня. Винаги на около 30,5 изключва
          Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
          Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
          Совалката средно на LPG
          Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

          Коментар


            #35
            (2) Лице, което разпространява, включително като краен разпространител, или използва течни горива, които не съответстват на някое от изискванията за качество, определени в наредбата по чл. 8, ал. 1, ако деянието не съставлява престъпление, независимо от наличието или липсата на декларация за съответствие, се наказва с глоба от 2000 до 20 000 лв., съответно с имуществена санкция в размер от 10 000 до 100 000 лвТова което е с едрият шрифт как да го разбирам?Така както е написано излиза,че ако си купя от бензиностанция гориво което не отговаря на изискванията,то аз подлежа на санкция,понеже го ползвам.

            Коментар

            Working...
            X