Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Техническа помощ за телевизор София '82?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Приех на сърце проблема ти и ето ти телефоните на мой колега само че в кв Левски. УЛица Поп Грую 73. Людмил. Телефони :946 89 80 и 0888 25 62 96 Ако го занесеш казваш това е телевизора за който е говорил Иван Коцев от Ловеч . Имай в предвид че утре и той след обед отива на Рибарица и чак в понеделник ще отвори . Така че или до довечера или утре до обед би го намерил .
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #17
      Много благодаря на колегата коцев за помощта с намирането на техник Всъщност работата е малко по-друга. Този телевизор въобще не ми трябва и мисля, че не си заслужава да го давам на техник. Идеята ми беше ако мога по някакъв начин аз да си го оправя, защото се интересувам от такива неща, а и ще ми е много приятно да знам, че сам съм си го оправил (е, с малко помощ от тук-там, разбира се ). Дори и да бъде оправен, пак ще си бъде захвърлен в същия този ъгъл на стаята. Идеята е ей така за спорта Но щом е толкова сложно, ще насоча усилията си към нещо по-лесно. Все пак от някъде трябва да се започне.ПП. Искам да благодаря и за линковете към форумите на eshop.bg и nbs-set.com. Прегледах ги и са доста интересни (е, доста неща не разбирам, но все пак ми е интересно)

      Коментар


        #18
        Мога да ти предложа тогава във тия двата форума като отидеш на търсене напиши София 81 или 82 и ще ти излезат много теми с питания за такъв телевизор
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #19
          Май открих проблема... Проследих кабелите, тъй като нямам схема и открих, че С78 е изгорял... Направо се е сцепил на две. Сега ще търся от някъде да го сменя и ще видя какво ще стане

          Коментар


            #20
            За съжаление на схемата не открих С78 кондензатор. Да не е С708 ??? Едно ще те помоля както казах на шасито при включване може да попадне и фазата . Затова непременно с фазомер мери на шасито . Ако ти покаже че свети то обърни щепсела на телевизора дето го вкарваш в контакта . Дано ме разбираш просто вадиш щепсела от контакта и го включваш но обратно и тогава вече няма да имаш фаза по шасито . Също виж че буксата на антената е отделена от шасито именно заради това нещо . да не я включиш антената направо към тунера щото ще стане едно мазало голямо .
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #21
              Не съм толкова уверен в себе си, че да барникам на включен телевизор Просто разглеждам по платките дали има някакви нередности и видях това. Не казвам, че е от него, но е очевидно, че е за смяна

              Коментар


                #22
                А С87 ли е кондензатора ? И къде долу горе се намира на самото шаси ?
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #23
                  С78 си е. Намира се (не знам как й се вика на тая платка) на платката долу в ляво под кинескопа. От нея излизат кабелите за настройка на яркост, констаст, звук и цвят и т.н.

                  Коментар


                    #24
                    Намерих го къде е. Направо го махаш даже и другия С79 . Те са слагане уж да не смущават другите телевизори за филтрация. Но основния дефект ще си остане . Ще потърся схема на електронен носител да ти пратя че аз имам само на хартия.
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #25
                      Хм.... а възможно ли е да е от C80? Той за какво служи? Загледах му се, че е почернен от едната си страна, но не е подут или напукан

                      Коментар


                        #26
                        Понеже вече съм в къщи и нямам схемата пред мен то не мога ти казах. но ако е пак там на тая платка то той е за звука защото там се намира звука. Тъй че я остави тая платка .Ако имаш уред само може да премериш по крачетата на тунера има ли напрежение12в.
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар

                        Working...
                        X