Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Техническа помощ за телевизор София '82?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Техническа помощ за телевизор София '82?

    Колеги, някой от вас, който се занимава с електротехника или се е сблъсквал с този проблем, може ли да ми отговори на какво може да се дължи едновременната загуба на звук и цвят (всичко е зелено) при посочения в заглавието телевизор? Разглабях го, но нищо не му разбирам. Ще се радвам ако някой може да ми помогне. Благодаря предваритално

    #2
    Едва ли това което ще ти кажа ще помогне, но обикновенно се дължи на електрониката... Може да пробваш да повториш с поялник спойките...
    >Keep Walking<

    Коментар


      #3
      Ами като го отворих, не видях нищо нередно. Първата ми работа беше да проверя да не би някой кабел да се е разпоил, но не забелязах такова нещо. Имаше две бушончета и си викам "Сега ударих джакпота", но уви - и двете бяха здрави. Без тях просто не "палеше"

      Коментар


        #4
        И майка ми до скоро ме занимаваше с тоя кютук да го карам на поправки ама отиде на бунището И при мене беше същото - зелена картина, прескача, звук кога има кога няма...

        Коментар


          #5
          Е, при мен не прескача, картината си е перфектна, но просто вместо да има цветове, всичко е зелено. А за звука - когато изчезна цвета, тогава изчезна и звука. Оттогава повече не се е появявал (от около 4-5 години). Захвърлен е телевизора в един ъгъл на стаята, но от едно известно време нещо ме сърбят ръцете да го ръчкам и да го оправя.

          Коментар


            #6
            Изчисти всички тримери, които видиш. Обикновено се получава от нагорели тримери. Естествено почисти го от пепелта и прахта вътре първо. Като го гледаш отзад - отляво, по-горе са.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              А нужно ли е да ги разпоявам, за да ги почистя, или е достатъчно да ги напръскам с контакт-шпрей примерно?

              Коментар


                #8
                Според мен / защото точно с ремонт на телевизори се занимавам от 35г / не се занимавай с тоя модел защото е много труден за ремонт и внимателно пипай когато е включен шасито не е галванически разделено от захранването 220в и фазата може да попадне на шасито и да стане някой сакатлък.Още повече казваш че от няколко години не работи .За да нямаш и звук би следвало казано по нашему да нямаш захранване на тунера или тунерите че има модели и с два тунера може и МЧУто да не работи или АРУто но това са наши технически термини които на теб едва ли говорят нещо.. А иначе ето ти два наши форума .http://forum.eshop.bg/index.php?sid=...71ee972fce309d
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #9
                  телевизор

                  имам едиа платка от такъв телевизор беше му счупен кинескопа но незнам кой може тук да ти го отремонтира нещо по ефтино де иначе колегата по горе ги прави :D
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    В събота и неделя се събираме техниците от цялата страна в Рибарица и ще видя някой колега от кв.Надежда да се уговорим да ти го види и кажи заслужава ли си да го правиш или не.
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #11
                      Виж на платката която е закачена на кинескопа отзад тоест на т.н. (пушки) там трябва да има три транзистора отговарящи за трите основни цвята (червен зелен и син)може да ги презапоиш. А за звука не се сещам аз преди ремонтирах почти същия само че се казва КОЛОРСТАР което е същото ма за износ едно време.Аре успех
                      Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                      Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                      Коментар


                        #12
                        На тия телевизори на платката на кинескопа няма транзистори а само три съпротивления
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #13
                          Дали не може да е от кондензатори? - тия стари бракми са с електролитни кондензатори до колкото знам а те се разсъхват с времето и си губят свойствата ...

                          Коментар


                            #14
                            Едва ли е до кондензатори . Щом няма и звук значи се губи някакво захранване .
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              Може да е от кондензатори ако пръщи.
                              >Keep Walking<

                              Коментар

                              Working...
                              X