Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дядо Коледа - не ме харесва!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    trace написа:
    Тъй, дали на 3 годишната ми племенница и дреме кой и носи подаръците - Дядо Коледа или Дядо Мраз ?И дали ще е на 25 дек. или на 1 януари ? Съмнявам се. Важното е на децата да им е приятно.Да, сега аз купувам подаръците но това изобщо не ме притеснява, особено като видиш каксе радват децата.
    snake написа:
    Темата е сериозна Гласувам с две ръце за дядо Мраз За безгрижното детство, за вълшебната атмосфера около Нова година... Ех, спомени ... А дядо Коледа не го обичам. Дядо Коледа - това е стопената 13-та заплата, това е фалшивата смиреност и християнски добродетели у хора, които иначе се псуват като каруцари зад воланите, гледат да прецакат колегата си, вадят нож затова, че някой ги настъпал в дискотеката, пукат гумите на някой, който им е заел мястото за паркиране пред блока..., но на Коледа са смирени вярващи ?!За мен празника на празниците е Нова година. И добрият старец се казва дядо Мраз.
    Е аз до колкото знам празниците са на Коледа и тогава са подаръците в знак на това, че се е родил Божият син...., а колкото до Нова Година...... нищо особено просто една изминала година. Де се вика още един повод за празнуване.

    Коментар


      #17
      Mindzu написа:
      Е аз до колкото знам празниците са на Коледа и тогава са подаръците в знак на това, че се е родил Божият син...., а колкото до Нова Година...... нищо особено просто една изминала година. Де се вика още един повод за празнуване.
      ето мисля точно тук е обяснил колегата
      snake написа:
      Темата е сериозна Гласувам с две ръце за дядо Мраз За безгрижното детство, за вълшебната атмосфера около Нова година... Ех, спомени ... А дядо Коледа не го обичам. Дядо Коледа - това е стопената 13-та заплата, това е фалшивата смиреност и християнски добродетели у хора, които иначе се псуват като каруцари зад воланите, гледат да прецакат колегата си, вадят нож затова, че някой ги настъпал в дискотеката, пукат гумите на някой, който им е заел мястото за паркиране пред блока..., но на Коледа са смирени вярващи ?!За мен празника на празниците е Нова година. И добрият старец се казва дядо Мраз.
      относно религиозния празник Рождество Христово .....хм мисля че всеки от нас знае доколко праведен християнин е и как спазва Божиите заповеди, как не псува и не прави нищо от забранените от Господ неща. Така че според мен това си е една жива подигравка с религията. А какво да правят всички останали които вярват в други религии......които са доста та дори и тук в БългарияА Новата Година е един Рожден ден и си заслужава да се отпразнува подобаващо ....с подаръци и отрупана трапеза (за да не ядат някой хляб и сол :D не ме разбирайте погрешно и аз съм християнин, но се дразня на всичката тази лъжлива църковна истина която ни натрапват всички мазни попове и тем подобни. защото Трябва да сме честни първо със себе си и тогава всеки знае за себе си колко е кривнал от Праведния път , а в Новата Година няма никакви намеци от каквито и да е религии.... просто един истински повод за празнуванеА дали някой от нас е чел Библията НЯКОГА, и ако я е чел дали може да ми каже къде е описано че трябва да се празнува рождеството.....? Оставям го като отворен въпрос. А думата "себеотричане" която можем да свържем с Христос .....да ви говори нещо и да ви прилича на "празненства и подаръци"?
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #18
        А всъщност нещата са малко по-различни. Дядо Коледа не е американска измислица, а чисто Българска (славянска). Не го бъркайте със санта Клаус - което всъщност си е галено на "свети Никола" (Niclaus - Claus) - който в България си честваме на друга дата.Относно дядо Коледа - оригиналното име е "Коляда" и е герой от стари легенди от Родопите. Много хора си мислят че думата има общо със "коля" - защото се колят прасетата по това време на годината, но най-вероятно не е така. Според моите любими нео-историци, и свети Никола и Коляда са всъщност образи на Исус Христос, (като малко доказателство - всички тези празници са приблизително по едно и също време на годината) който пък от своя страна е византийският император Андроник Комнин, убит от тълпата през 1185 година (ако си спомням правилно). :P Ако на някой му е интересно: www.chronologia.org (предупреждавам - на руски е и е много)А иначе - весели празници на всички. Понякога да подаряваш е по-приятно отколкото да получаваш подаръци...
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #19
          и едно малко и наистина последно доуточнение.....Коледарските обичаи са езически и наистина нямат нищо общо с Рождеството, и за да сме още по точни Колада, което на старобългарски означава Нова година, а в средните родопи е означавало месец Декември. Стара заемка от латински "Calendae"-първия ден на месецаи Какво общо има тука чисто Хамериканския ни Санта Клаус (или свети Никола) ???? и защо всички картички пеят "Merry Cristmans" a не "ой Коледо, Коледо...." и си правим супа от удобни идеологии и символи и неща за които да празнуваме или по научно казано ЕКЛЕКТИЗЪМ ( Който не знае какво означава тази сложна дума да провери из речници и енциклопедии).....не че е кой знае какво, но когато намесваме религии не ми се струва удачно да караме на принципа "и да паднем и да бием пак ще се напием"Баси не искам да споря, ама не мога да спра да отговарям. Е това е края, повече няма да казвам какво мисля че ще си кажете този е някакъв луд. е хайде наздрвае, и умната на пътя, е и всеки да празнува каквото си иска все пак демокрация е. :D
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #20
            johnfound написа:
            ... весели празници на всички. Понякога да подаряваш е по-приятно отколкото да получаваш подаръци...
            Е поне и аз понаучих нещо!

            Коментар


              #21
              Аз си мисля че избягахте от темата колеги. BO искаше да каже че съжалява донякъде че е пораснал и се налага да зарежда чувала на Дядо Коледа, докато преди само е опразвал този на Дадо Мраз... А иначе - Дядо Коледа или Дядо Мраз - и двамата са еднакви, но да ви кажа защо обичам повече Дядо Коледа - поне има по дълга и подробна весия и история около себе си - така има с какво да омаяваме малкия Ники в къщи, за когото тази година е първата съзнателна (относително) коледа. Ако беше дядо Мраз - ами нито филми, нито предистория, нито нищо за него... трябва да си смучеш от пръстите и на всеки версията различна... А децата как се радват само - бях дядо Коледа тази година и как ме гледаше детето само - безценно - само да се докопам до снимки и ще ви кача...
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #22
                spasov2 написа:
                Нито единия нито другия!Дядо мраз-руски,дядо коледа-американски!Коледуване-български!
                Едно уточнение без да звучи като заяждане Дядо Мраз няма нищо общо със Русия -за сведение във Англия го имат от сто години Фадър Фрост
                Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                Коментар


                  #23
                  YavorАз си мисля че избягахте от темата колеги. BO искаше да каже че съжалява донякъде че е пораснал и се налага да зарежда чувала на Дядо Коледа, докато преди само е опразвал този на Дадо Мраз... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
                  Сега като се загледах си прав за което се извинявам, че съм оспамил яко темата на колегата ВО
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #24
                    Дядо Мраз го поздравявам с песента на вокален инструментален състав "Хиподил", в която същият е един от лирическите герои, ама ме е срам да цитирам!
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #25
                      phoenix написа:
                      YavorАз си мисля че избягахте от темата колеги. BO искаше да каже че съжалява донякъде че е пораснал и се налага да зарежда чувала на Дядо Коледа, докато преди само е опразвал този на Дадо Мраз... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
                      Сега като се загледах си прав за което се извинявам, че съм оспамил яко темата на колегата ВО
                      Но както казаха някой колеги, наистина понякога е по-хубаво да подаряваш и да гледаш другите как се радват.п.п. За тази коледа май само аз останах без подарък ама както и да е, важното е това какво аз съм направил и как съм се чувствал през това време!
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #26
                        BO написа:
                        phoenix написа:
                        YavorАз си мисля че избягахте от темата колеги. BO искаше да каже че съжалява донякъде че е пораснал и се налага да зарежда чувала на Дядо Коледа, докато преди само е опразвал този на Дадо Мраз... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
                        Сега като се загледах си прав за което се извинявам, че съм оспамил яко темата на колегата ВО
                        Но както казаха някой колеги, наистина понякога е по-хубаво да подаряваш и да гледаш другите как се радват.п.п. За тази коледа май само аз останах без подарък ама както и да е, важното е това какво аз съм направил и как съм се чувствал през това време!
                        Не се коси - жената ей сега ми се обади че си взела за коледен подарък 2 (ДВЕ) блузки на обща стойност колкото едно ДВД плеърче, ама нейсе - аз още към 20-ти си купих едно LG за всекидневната че малкия ми приватизира ЕЛИТА и казах че това ми е коледния подарък. Чесно казано аз реших така - като ме пропускат за изненада вече няколко години - отпускам бюджет и казвам - иди си го избери да се не объркаме ... :D :D :DТа извода е - като не се сещат за тебе - сещай се сам с изпреварваща маневра
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #27
                          Предлагам да решим въпроса демократично - да пуснем анкета: Дядо Коледа или Дядо Мраз?
                          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            #28
                            ако питаш моята дъщеря - и двамата....ние с благоверната щото сме свиканали с дядо мраз, май той носи подаръците в къщи....на малката за миналата коледа и взехме 1 диск с стари хубави детски зимни песнички, в които не се споменава хич дядо коледа, та от там дъщерята повече на него се надява и мен никой не ме .... за слива / а - бабата ми подари чорапи / та си купих едни гумени стелки за колата...
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар

                            Working...
                            X