Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да поговорим за електромобилите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Immortal написа: Преглед на мнението
    Добре бе ВО, ай кажи кво правиш, ако тъкмо си сложиш електрокара да се зарежда и се окаже, че трябва да тръгнеш за някъде. Супер спешно?
    Ще направи същото, както ако си сложи телефона да се зарежда и трябва да се обади. Все ще е останал малко заряд
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #77
      При тази разлика, която написах, веднага си наемам един автомобил, или плащам на първото такси да ме откара до Бургас да кажем, а след това се прибирам със самолет. Трудно бих изхарчил годишната разлика за спешни случки през годината. Или явно не живея такъв живот на ръба на спешността, за да излизам годишно назад.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #78
        Ел. колите след време (не се точно колко 10/20/50/100 г) ще са наложат с пълна сила, а това с зареждането ще се измисли някак си.. Просто вътрешното горене ще изчезне...

        Коментар


          #79
          Immortal написа: Преглед на мнението
          Шлангът се завира точно там, където му е мястото!
          Що, ти отзад ли предпочиташ?
          Абе не, ама баш у ******* (борчето, мачката), така на улицата пред всички. Ми неудобно някак си.

          ВО, изобщо нямам против градското ползване на електрокара. Даже май го бях написал. Ама аз карам основно извънградско, а тия коли за тая работа не стават. Няма и да станат.
          Последна редакция от slonikon; 29.10.2017, 20:17.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #80
            slonikon написа: Преглед на мнението
            Абе не, ама баш у ******* (борчето, мачката), така на улицата пред всички. Ми неудобно някак си.

            ВО, изобщо нямам против градското ползване на електрокара. Даже май го бях написал. Ама аз карам основно извънградско, а тия коли за тая работа не стават. Няма и да станат.
            Да ако имаш днес езда 400/500/600/800 км.... Дори и да имаш фаст чардж станция пак ще дремеш 40/50 м ако си търговски представител ??? Кой ще те чака да се заредиш???

            Коментар


              #81
              dabadaba написа: Преглед на мнението
              Ще направи същото, както ако си сложи телефона да се зарежда и трябва да се обади. Все ще е останал малко заряд
              Да, да... на мен семейството ми живее на 500 км. Не става с "малко" заряд.

              slonikon написа:
              ВО, изобщо нямам против градското ползване на електрокара. Даже май го бях написал. Ама аз карам основно извънградско, а тия коли за тая работа не стават. Няма и да станат.
              Аз също. Мисля, че го написах и по-горе.

              Проблемът с бавното зареждане може да се реши лесно.
              - Уеднаквяване на батериите на всички ел.коли.
              - Батериите не се купуват с колата, а плащаш наем за тях (както, доколкото разбрах, правят Рено);
              - На станциите не зареждаш, а за няколко минути просто сменяш батерията. Свалят ти изтощената и ти слагат напълно заредена.

              И вярвам, че точно така ще стане след време, ако все пак останалите проблеми с масовото навлизане на електрокарите се решат.

              Коментар


                #82
                Immortal написа: Преглед на мнението
                Да, да... на мен семейството ми живее на 500 км. Не става с "малко" заряд.



                Аз също. Мисля, че го написах и по-горе.

                Проблемът с бавното зареждане може да се реши лесно.
                - Уеднаквяване на батериите на всички ел.коли.
                - Батериите не се купуват с колата, а плащаш наем за тях (както, доколкото разбрах, правят Рено);
                - На станциите не зареждаш, а за няколко минути просто сменяш батерията. Свалят ти изтощената и ти слагат напълно заредена.

                И вярвам, че точно така ще стане след време, ако все пак останалите проблеми с масовото навлизане на електрокарите се решат.
                Ако си един куриер в бг примерно както в някой малки фирми въртят по половин държава днес 700/800 км. поне демек ще правиш 3 монтажа за ДЕНЯ!
                А какво става ако сложим онази магистрала в Америка в пустинята 500 мили ли беше 6 летни ????

                Коментар


                  #83
                  slonikon написа: Преглед на мнението
                  Ама аз карам основно извънградско, а тия коли за тая работа не стават. Няма и да станат.
                  Аз лично не бих се изказал толкова драстично.
                  Технологиите се развиват в момента със страшна сила. По същата логика преди 20 години се подиграваха на първия хибрид на Тойота, както казах, а 20 години по-късно вече всички започват да вярват, че това може да се движи по улиците.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #84
                    Има нещо много сбъркано в цялата работа... Да, технологиите се развиват със страшна скорост, но само в някои области...
                    ХХІ-ви век, човекът все още не е измислил нищо по-ефективно и по-икономично от велосипеда... какво да коментираме повече?!
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      #85
                      D. Stanev написа: Преглед на мнението
                      Има нещо много сбъркано в цялата работа... Да, технологиите се развиват със страшна скорост, но само в някои области...
                      ХХІ-ви век, човекът все още не е измислил нищо по-ефективно и по-икономично от велосипеда... какво да коментираме повече?!
                      Тротинетката...

                      Коментар


                        #86
                        D. Stanev написа: Преглед на мнението
                        Има нещо много сбъркано в цялата работа... Да, технологиите се развиват със страшна скорост, но само в някои области...
                        ХХІ-ви век, човекът все още не е измислил нищо по-ефективно и по-икономично от велосипеда... какво да коментираме повече?!
                        Ами тогава бутай изолацията, от снимката ти на опела с багажника му, върху велосипеда и върти педалите.
                        Самият въпрос сам по себе си си отговаря, че търсената цел е не най-икономичното, а най-икономичното, което да отговаря на някакви зададени параметри.
                        Иначе въпросът ти става прекалено философски.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #87
                          Renault Clio TCe 90 Luxe vs Renault Zoe 22 kWh Zen

                          Много е яко като се нагаждат цифрите, за да се покаже недостатък.
                          Ето другите цифри, спрямо моите сметки.
                          Новото ЗОЕ харчи по 13,3 кВч на 100 км. и като си го зареждам в гаража вечер, това ми прави разход от 1,58лв/100км.
                          Значи на всеки 100 км. пестя по 11 лв. в сравнение с Бравото ти.
                          Всеки месец като работя на бул. Васил Левски и правим по 1000 км. то излиза, че електрическата ми ще ми пести по 5640 лв. на година в сравнение с Бравото ти.
                          Ето и цифрите на едно друго сравнение.
                          Сравнени са Renault Zoe Zen и отговарящото по оборудване Renault Clio TCe 90 Luxe
                          Технически данни:
                          Renault Zoe Zen 22kW - 65 kW / 88 PS при 3000 U/min, 220 Nm, макс. скорост 135 km/h
                          Renault ClioTCe 90 Luxe - 66 kW / 90 PS при 5250 U/min, 135 Nm, макс. скорост 182 km/h

                          Размери:
                          Renault Zoe - 4085 x 1730 x 1562 mm
                          Renault Clio - 4063 x 1732 x 1448 mm

                          Покупна цена:
                          Renault Zoe Zen - 23.500 Euro
                          Renault ClioTCe 90 Luxe - 17.400 Euro

                          Разход на автомобила на тестовата отсечка:
                          Renault Zoe Zen - 15,0kWh / 100 km (min. 12,7kWh)
                          Renault ClioTCe 90 Luxe - 6,6 L/100 km (min. 4,9L)
                          Батерията от 22kW на Zoe се изпразва за само 60км при макс.скорост (135 km/h).

                          Ускорение 0-100 km/h:
                          Renault Zoe Zen - 12,8 s
                          Renault ClioTCe 90 Luxe - 12,6 s

                          При 15 000км/год се получават следните годишни разходи за гориво:
                          Renault Zoe Zen - 1707€/год
                          Среден разход съгласно проведения тест: 15,0kWh / 100 km
                          Цена на тока: 0,3€/kWh
                          Наем на батерия: 86€/месец

                          Renault ClioTCe 90 Luxe - 1287€/год
                          Среден разход съгласно проведения тест: 6,6 L/100 km
                          Цена на бензин: 1,30€/L

                          Обслужване:
                          Renault Zoe Zen - веднъж годишно (≈100€)
                          Renault ClioTCe 90 Luxe - А обслужване (1,3,5 г) ≈100€, В обслужване (2,4,6 г) ≈200€

                          Поради наличието на батерии Renault Zoe Zen е с 316кг по-тежък от Renault ClioTCe 90 Luxe, което допринася и до по-дълъг спирачен път.
                          Въпреки наличието на по-сложна и скъпа за обслужване задвижваща система (масло, ремъци, филтри, свещи), Renault ClioTCe 90 Luxe е по-изгоден, защото е с 5 000 € по-евтин.
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            #88
                            Stefanaki написа: Преглед на мнението
                            Ето и цифрите на едно друго сравнение.
                            Както написах, цифри много, гледни точки също много.

                            Относно батериите, всичко е въпрос на цена. А тя пада стремглаво.
                            Ето от Тошиба какво предлагат към днешна дата в областта на батериите. И въобще не трябва да се чака часове на "електростанциите", за да си заредиш колата. Но като цена са скъпи. Но с времето цената пада, технологиите се подобряват и т.н.
                            ДВГ-тата се развиват активно повече от век под натиск основно на петролните компании. Ако позволим сега едновековно развитие и на електричарките, нещата въобще няма да изглеждат толкова шарени за ДВГ-тата.
                            Замислете се защо се развива нещо, което има КПД от порядъка на 40%? И мърдането на някакви половин един процент се изразява в развойна дейност от години. И това е само 40%. Умряла кауза.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #89
                              ДВОЕН МОРАЛ ЗА БЪДЕЩЕТО НА ДИЗЕЛА
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар


                                #90
                                Хайде и аз да се намеся.
                                Ще Ви лиша от умозаключения. Сами си направете сметката/извода. Ето Ви малко матр'яли (естествено нашите медии използват гръмки заглавия....но поне статиите са превод):
                                Електромобилите постепенно влизат в задънена улица
                                Скритата цена на електромобилите
                                Баста! Германците обявиха електромобилите за неизгодни
                                Проучване доказва, че електромобилите далеч не са толкова екологични
                                Последна редакция от g.k.; 31.10.2017, 08:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X