Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да поговорим за електромобилите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На тая новина се смях с глас
    Прочетох я преди известно време, но сега се заговорихме за това, и се сетих да я пусна и тук, за който не я е прочел.

    https://spestovnik.com/zastrahovki-a...obstvenici-476

    Причината не са само честите самозапалвания на електрокарите (по каквато причина, в най-електрифицираната страна в света, Норвегия, не качват електромобили на фериботите). Причината е, че дори и при лек удар на подходящо място, може да се увреди малка част от батерията, която обаче трябва да се замени цялата - за да важи гаранцията. А тя струва колкото половината кола.

    У нас засега полиците по каско за електромобили са по-скъпи с около 25-30% спрямо аналогична по цена кола с ДВГ.

    Коментар


      Имаше клип с пожарникар в Норвегия - теслА паднала в морето, дошли с кран и я извадили.
      Но се запалила - пожарникарите, като опитни професионалисти, които и преди са гасили теслИ - веднага я потопили пак в морето.
      Извадилия след доста време ....

      Коментар


        И Америка се предава...
        https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...49XEBbzSKDKban

        Коментар


          Immortal написа: Преглед на мнението
          И Америка се предава...
          https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...49XEBbzSKDKban
          Тенденциозна статия, която удобно избягва неудобните ФАКти.
          Основно - няма никаква възможност за разширяване на мрежата на суперчарджъра, защото просто няма електропреносна мрежа, която да захрани повече станции...

          Коментар


            Няма как, всичко да е на ток. Може би ще се използват други двигатели, било ДВГ било на водород.

            Коментар


              PM_u_bo написа: Преглед на мнението
              ...просто няма електропреносна мрежа, която да захрани повече станции...
              Това съм го писал преди години, и в тая тема
              У нас също няма, и никой и дума не отваря за разширяване на съществуващата.
              Поради естеството на работата ми, през мен е минавало проектирането на няколко зарядни станции. Основният проблем при всички е осигуряване на необходимата мощност. А говорим за маломощни зарядни (70 кВт)... кво остава за тия новите, по 350 кВт...
              Само който не се е занимавал с това, може да си мисли, че е лесно и въпрос на желание. Ми не, не е. Захранването на една къща е 15 кВт, и понякога е проблем.

              Коментар


                Което само по себе си не прави електроавтомобила ненужен.
                При мен в домашен контакт да го зареждам, пак ще мога да покривам нуждите ми. И е много по приятно да караш такъв, вместо да държиш в ръцете си вибрационен и шумен инструмент.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Което само по себе си не прави електроавтомобила ненужен.
                  При мен в домашен контакт да го зареждам, пак ще мога да покривам нуждите ми. И е много по приятно да караш такъв, вместо да държиш в ръцете си вибрационен и шумен инструмент.
                  Прави го по-глупав избор, за повечето хора. Особено сега, когато изчезва нощната тарифа
                  А ако се сметне цената за зареждане когато тръгнеш на дълъг път, то се приравнява на 10+ л/100 км бензин.
                  а обезценяването на електричките във времето е рекордно .
                  Не са ненужни, много даже са си нужни - нали богатите глупаци трябва да се 'отличават'.

                  Коментар


                    Изборът се прави индивидуално и всеки си го гледа през неговата призма. Нито моя избор би бил подходящ за теб, нито твоя за мен. И поради тази причина въобще не е уместно да квалифицирал някой дали би бил глупак, само защото би избрал нещо, в което ти не виждаш смисъл.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Огромната част от хората няма как да си зареждат колите от контакта.
                      Става дума за почти всички, които живеят в блок, както и тези, които живеят в къщи около пешеходните зони на градовете.
                      Аз съдя по себе си. От 15-тия етаж няма как да хвърля кабел да зареждам долу колата, която в 90% от случаите даже не мога да паркирам близо до блока.
                      Отделно от това, ел. инсталацията на блока може и да не понесе такъв товар, особено ако всички 108 апартамента си включат колите да се зареждат.
                      На обществените станции пък е безсмислено, цената е по-висока от бензина или дизела на съвременен автомобил.
                      Начинът ми на живот, лично моя, също не става за ел.кола. Всеки ден минавам по 160 км до работа и обратно, отделно градското. Почти всеки уикенд пътувам по 300-700 км (зависи къде ходя), което пак не става, щото ми е важно дали ще стигна за 4-5 часа без предварителна подготовка, или за 7-8 часа и суета покрай зареждането.
                      Ако живея в къща и работя в града, и не ми се налага често да пътувам надалеч, може би щях да си взема електричка (карам такава служебна когато се наложи и ми харесва).
                      Но мисля, че най-оптималното за човек като мен е плъг-ин хибрид. Но пък него го обезмисля разликата в цената с традиционния автомобил без електрика. 50% отгоре за едни 50-60 км на ток...

                      П.П. Може би съм писал подобно писание по-назад в темата, ама не ми се рови

                      Коментар


                        Днес следобед ходих до Ритейл парка в Стара Загора. Имаше страшно много хора, паркинга няма място къде да паркираш,а той хич не е малък. От източната страна на "Практикер" са направили зарядни за ел.автомобили, по спомен бяха поне 6 клетки. Но нямаше абсолютно никой на тях. Явно има нещо което не е наред и то вероятно ще е цената!

                        Коментар


                          Immortal написа: Преглед на мнението
                          Огромната част от хората няма как да си зареждат колите от контакта.
                          ..... ел. инсталацията ..може и да не понесе такъв товар, ..
                          На обществените станции пък е безсмислено, цената е по-висока от бензина или дизела на съвременен автомобил.
                          ... щото ми е важно дали ще стигна за 4-5 часа без предварителна подготовка, или за 7-8 часа и суета покрай зареждането.
                          ..плъг-ин хибрид. .. го обезмисля разликата в цената с традиционния автомобил без електрика. 50% отгоре за едни 50-60 км на ток...
                          ...
                          И не само на блок инсталацията няма да издържи - представи си улица в селото/града и на нея наредени 10 - 20 електрички, които дърпат здраво едни 30 до 60 кВата
                          А ? Не само разликата в цената, но разликата в обезценяването/ загуба на стойност/ след едни 2 до 3 години е огромна.

                          BO - да има хора , за които е-колите са подходящи, но това са изключенията, които просто потвърждават правилото.
                          ПРОСТО Е - дойде деня, в който глупака се сблъска челно със стената , за която го предупреждаваха от години - няма капацитет на електропреносната мрежа за да се зареждат тези недоразумения.
                          Играчки за богати , или залъгалки за глупаци - и определено нямам за цел да обиждам никого !!!

                          Коментар

                          Working...
                          X