Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да поговорим за електромобилите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реакторите ръждясват на площадката в Белене.
    Цената от Белене би била много по-висока от тази на Козлодуй.
    Все пак ще е по-ниска от на другите нови мощности.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      Immortal написа: Преглед на мнението
      И пак (за последен път) обяснявам - с увеличаването на електромобилите, ще се увеличава необходимостта от нови електропроизводствени мощности. От там - ще се увеличава цената на тока. Редицата облекчения на ел.мобилите също едно по едно ще отпадат с увеличаване на броя им.
      Теоретично.
      Практично няма да е толкова свързана кривата именно заради социалната политика в България.
      Отделно, че България няма да бъде толкова засегната от електромобилите, защото масово хората живеят в градовете, където по правило са и повечето пари, където по правило хората се бутат в апартаменти, което по правило няма да им даде алтернатива, за да си зареждат електричарките.
      Трябва нещо много глобално да се случи, нещо да "избухне" света, за да се вземе глобално световно решение, че единствения транспорт трябва да е електрически. Но това както знаем няма да се случи и за това ние няма да бъдем засегнати в близко бъдеще (поне 20 години).
      За това към днешна дата, спрямо реалността, то по-правилното решение (за мен) е да се купи плъг-ин хибрид. Демек да може да вземеш максимално и от двата свята, като се възползваш и от двата вида задвижване и да избегнеш максимално недостатъка и на двата варианта - този на електрическите и респективно на автомобилите с ДВГ.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        На електроенергията отдавна и гласят акциз, въпрос на време е.
        Инак и аз съм съгласен за плъг-ин хибридите.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          Click image for larger version

Name:	Dizel.jpg
Views:	1
Size:	89,9 KB
ID:	2095147
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            Няма нищо вярно в тази картинка.

            Коментар


              Чак пък нищо....
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                Нещо темата почна да залязва и за това викам да я съживим като предъвчем и колите на водород?
                Със сигурност по - хубаво от дизело няма, ама все пак да видим и при водородните коли какви са им плюсовете и най - вече дертовете. Моля да почнем с ниското КПД на горивната клетка например .

                Коментар


                  чувал съм че хубаво топлят. Даже можело и нещо да си пекнеш. Особенно ако цялото макраме от кабели вземе да се прецака.
                  Ти сериозно ли го мислиш това че с един акумолатор и две кофи вода ще ходиш до Добрич примерно. Е не може.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    Водорода е идеалното гориво - изгаря без остатък..., но уви, не сме достатъчно научно-технически напреднали за да го ползваме като гориво. Начина му на получаване и съхранение също не е проста работа. Но, опитите продължават, макар и за сега с променлив резултат. Поне според мен, това е по-далечен вариант дори от електромобилите...
                    А слънцето продължава да грее все така без пари (за сега)...
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                      чувал съм че хубаво топлят. Даже можело и нещо да си пекнеш. Особенно ако цялото макраме от кабели вземе да се прецака.
                      Ти сериозно ли го мислиш това че с един акумолатор и две кофи вода ще ходиш до Добрич примерно. Е не може.
                      Абе да прав си, като си ходя до Добрич не зареждам по пътя ама глей тука какво става: http://automedia.investor.bg/a/0-nac...na-na-vodorod/

                      ИзмИслили са го Ората.

                      Коментар


                        stilo_new написа: Преглед на мнението
                        Няма нищо вярно в тази картинка.
                        Кое по-точно не ѝ е вярното?
                        Щото аз твърдя, че е напълно вярна!

                        Коментар


                          todorakiggg написа: Преглед на мнението
                          Абе да прав си, като си ходя до Добрич не зареждам по пътя ама глей тука какво става: http://automedia.investor.bg/a/0-nac...na-na-vodorod/

                          ИзмИслили са го Ората.
                          Мани мани, все още не са пробвали да направят хибрид на водород и ток... Аз мисля че ще се казва "тоководороден" хибрид

                          Коментар


                            vnukata написа: Преглед на мнението
                            Мани мани, все още не са пробвали да направят хибрид на водород и ток... Аз мисля че ще се казва "тоководороден" хибрид
                            Е то водородните са си чисто такива. Само да им сложат по едно "плъг-ин" и готово.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              Една интересна статия - "Cĸpoмният Міtѕubіѕhі Соlt нямa нитo eдин oт oтличитeлнитe бeлeзи нa фyтypиcтичeн и "зeлeн" aвтoмoбил: тoй ce движи блaгoдapeниe нa двигaтeл c вътpeшнo гopeнe и бeнзин, ĸaтo изпycĸa вpeдни eмиcии пpeз aycпyxa. Oĸaзвa ce oбaчe, чe мaлĸaтa гpaдcĸa ĸoлa мoжe дa e пo-eĸoлoгичнa oт флaгмaнa нa eлeĸтpичecĸитe aвтoмoбили - Теѕlа Моdеl Ѕ Р100D."
                              Целият текст: https://money.bg/auto/mozhe-li-edna-...D0%BA%D0%B0%3F
                              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                              Коментар


                                Дори най-смелите теории понякога отстъпват пред грубата действителност:
                                http://www.duma.bg/node/155610

                                Коментар

                                Working...
                                X