Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте семеен автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръчайте семеен автомобил

    Здравейте колеги, в момента със семейството ( аз, жената и детето на 2г) караме Фиат Стило 1.6 16в 5 врати, но обмисляме сериозно да вземеме по голяма кола, защото в тази няма много място за багажа . Препоръчайте някаква кола, която да не е много скъпа за поддръжка и да не е много чуплива. Може би ще търсиме комби между 2000 и 2005г. Колебая се между турбо дизел и бензин (не съм имал дизелова кола досега). Не е задължително да е Фиат, имаме още един, така че няма да избягам от групата . Гледам Алфите 156 комби, обаче ми казаха че се чупят много и са им много скъпи частите ( не съм имал или карал Алфа досега и нямам поглед върху нещата).
    Благодарности!
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

    #2
    156 не ти я препоръчвам. 166 след фиеса гледам в момента но само ръчни скорости.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Тойота Авенсис.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        А колко пари?
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          htp_vesko написа: Преглед на мнението
          ... не съм имал дизелова кола досега...
          Не ти и трябва ! Вектра Ц е твоята кола.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Едно време кви семейни автомобили имаше, еееей!
            Бащата, майката, двете деца, бабата и дядото, както и всичкия им багаж в Москвича и айдаааа...към морето.
            Ся с едно дете - и микробус.

            Колега, жена и кола се избират по сърце, не по препоръки.
            Щото ако тука има 20.000 съфорумци, ще чуеш поне 2.000 различни препоръки за семеен автомобил (каквото и да значи това).

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              156 не ти я препоръчвам. 166 след фиеса гледам в момента но само ръчни скорости.
              Колега, кажи какво имаш впредвид като не я препоръчваш. Харесват ми, но нямам наблюдения, пък и познати с такива да питам. Като пари може би около 4к. Не съм претенциозен, въпроса е да има място за багажа най вече .
              Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
              Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #8
                Що, бе? Какво и е на 156? Освен малкия багажник ...
                I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                Коментар


                  #9
                  Аз имах подобна дилема, преди да купя Мултипла-то. От комбитата се бях спрял на:

                  1. TOYOTA AVENSIS 2.0TD, със стария мотор 90к.с. Според всички отзиви това е железен автомобил, с много здрав двигател.

                  2. Добри отзиви и за втората версия на MONDEO с мотор ENDURA DE 1.8TDI (90к.с.). Това събира адски много багаж и е доста здраво, но повечето имат проблем с ръждите и трябва да се внимава какво се купува. Имам преки наблюдения върхи цели 3 такива Форда, единият вече над 10г служи вярно на собственика си, без някакви особени ремонти.

                  3. Може да погледнеш и FORD FOCUS комби, като търси стария мотор 1.8TDDI (90к.с.). Също е сравнително здрав автомобил.

                  4. Дизелов Опел-твърдо НЕ, освен ако не е с JTD-мотора на Фиат. От бензиновите Опели си струва ASTRA (полицейските) 1.6 моноинжекция (75к.с.)-все още се намират такива запазени за продажба. Тоя мотор е прост и супер надежден, макар да не е бегачка. Комбито е с много голям багажник, въпреки че колата не изглежда голяма. Двигателят работи без грижи с обикновена газова уредба. Но и Екотек мотора да вземеш, пак не е зле. Но трябва да се внимава, защото някои са масларки. Казват, че по-големия мотор 1.8 е по-добрия.

                  5. SKODA OCTAVIA-здраво окачване, здрави мотори, огромен багажник. Недостатък-малко е тясно на задните седалки. И държат висока цена. Има и още един недостатък-супер скучна кола. Гадно табло, от гадна пластмаса, всичко е супер тривиално и няма грам дизайнерска идея вътре. Ако не те смущава това, колата е здрава и надеждна.

                  Това е, което аз си избрах, след дълго четене и анализиране. Основно се водих от въпроса-какво му е нужно на един сравнително беден човек, ако не иска да става спонсор на автосервизите. И си купих Мултипла. Не, защото е много здрава-всъщност окачването й е бая кашкавалено, биалетите ги чупи като клечки за зъби. Ще видим с носачите как ще е, ама вече сменях единия. Обаче тръпката... Като седнах в тая кола и си казах, че трябва да я имам.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #10
                    Много лоши отзиви чух за тоя 1.8TDDI (90к.с.) на Форд, докато търсих заместник на Бравата. Пък и 4к за дванайсетгодишен Форд... Бррр!

                    За семеен автомобил на цена около 4к бих препоръчал Фиат Стило, 5 врати, без газова уредба.
                    Последна редакция от slonikon; 17.05.2017, 07:16.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      Колега щом Стило с 5 врати ти малее, не знам изобщо какво я мислиш 156-та. Дори и комбитата са си тесни, а отвора на багажника е с такива размери, че не е кой знае колко функционален. Но както и колегите по-горе отбелязаха, щом с едно дете ти малее 5 врато Стило.. не знам. Ориентирай се към "бус" - Phedra, Espace и т.н.
                      Вектра C комби е огромна, ако ти влиза в бюджета също става.
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        slonikon написа: Преглед на мнението
                        Много лоши отзиви чух за тоя 1.8TDDI (90к.с.) на Форд, докато търсих заместник на Бравата. Пък и 4к за дванайсетгодишен Форд... Бррр!

                        За семеен автомобил на цена около 4к бих препоръчал Фиат Стило, 5 врати, без газова уредба.
                        Сега сме със Стило :D. Като тръгваме за някъде е нещо страшно! Само дето върху мен няма багаж :D. Като сложиме количката в багажника и някоя друга торба или сакче и вече едвам се затваря. Всичкия останал багаж се слага по / между седалките.
                        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #13
                          аре потрай малко скоро няма да влачиш количка кошници и как ти му е реда. и минах през катунарския период и бях в браво. и пак се опрйвях.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            slonikon написа: Преглед на мнението
                            Много лоши отзиви чух за тоя 1.8TDDI (90к.с.) на Форд, докато търсих заместник на Бравата. Пък и 4к за дванайсетгодишен Форд... Бррр!
                            Това е стария, добър дизел на Форд, с евтини механични дюзи. Ако е експлоатиран грамотно е здрав, пъргав и икономичен двигател. Нещо като стария TD100 на Фиат. Ако някой си е купил такъв, на който са му взели здравето, това е друг въпрос. Аз пък четох лоши отзиви на JTD105, преди да си купя Мултиплато. Един се оплакваше, че за няма и 200 хил.км. и му заминали основните лагери на коляновия вал. Това не прави лош мотора, просто е експлоатиран неправилно. Фордският 1.8TDDI е силно за предпочитане пред 1.8TDCI, които е един супер капризен комън-реил и дюзите му изкарват точно до 200хил.км., след което следва смяна. А те не са никак евтини.
                            Dacia Duster 1.6 4WD

                            Коментар


                              #15
                              Имайки в предвид бюджета, с който разполагаш, то потърси кола в добро състояние и грамотно поддържана. Ако пък имаш възможност за избор, то аз бих се спрял на Тойота или Хонда - бензин. Изключително здрави и надеждни.
                              Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
                              Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

                              Коментар

                              Working...
                              X