Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Фотоапарат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Дълбочина на рязкост. Да, съвсем нормално е и е често използван ефект.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #77
      Боби - дай да ги видим тези тестови снимки.
      Предполагам снимаш един и същ тестов обект - т.е от едно и също разстояние?
      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

      Коментар


        #78
        Боби - дай да ги видим тези тестови снимки.
        Предполагам снимаш един и същ тестов обект - т.е от едно и също разстояние?
        Ако имам време довечера ще направя две снимки за сравнение. Че вчера всичко изтрих накрая, че си щраках ей така, за пробата. Пък и гледах само с едното око, че другото вече спеше.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #79
          Днес му направих сефтето.
          Изщраках 20-на снимки. Ето на тъмно без светкавица какво се получи. Виждам, че ИСО-то се е вдигнало до 5000 за тази снимка:



          Ако беше стария апарат без използване на светкавица, при тази светлина щеше да стане едно нищо.
          Доволен съм за сега.
          Дано остане малко време да отида на нормална светлина, за да видя как снима.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #80
            Аз си взех миналата седмица Sony Nex 5 на старо (всъщност като нов) за 293лв + чанта Lowepro (само тя сигурно е 50лв).
            Click image for larger version

Name:	IMAG0019_resize.jpg
Views:	1
Size:	141,9 KB
ID:	2094697
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #81
              Здравейте,
              Аз си взех апарата преди няколко седмици, но забравих да Ви се похваля... Хахаха
              Та в крайна сметка се спрях и си купих Nikon D3400, С обектив Nikkor 18-105
              Взех си го от ФотоПавилин, като дори ми направиха отстъпка и цената за Апарат + Обектив беше 1115 лв.
              Досега снимах само вендъж с него, като ми харесва резултата и приближението.
              Когато направя някоя по хубава и качествена снимка, ще я споделя.
              Поздрави
              Click image for larger version

Name:	IMG_20170531_090434.jpg
Views:	1
Size:	291,7 KB
ID:	2094724Click image for larger version

Name:	IMG_20170531_090443.jpg
Views:	1
Size:	255,5 KB
ID:	2094725Click image for larger version

Name:	IMG_20170531_090452.jpg
Views:	1
Size:	311,5 KB
ID:	2094726

              --------------------

              Коментар


                #82
                И аз имам фотоапарат, около 20-годишен SONY DSC-V 5,1 mega pixels, и съм изключително доволен от него!

                Коментар


                  #83
                  Ники, сега още 8 обектива за по 700 лв, стативи 2 бр, чанта, две батерии, платена програма за обработка на снимки и един хубав шкаф да събират прах вътре, - лично наблюдение.

                  иначе ти пожелавам само хубави кадри.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #84
                    Бившият ни съфорумец Humppa, чрез мен задава следното питане:
                    Sony Alfa 68 или Nikon D7800.?
                    За обективите после ще питаме.

                    Коментар


                      #85
                      Nikon D7800 ??? Мисля че последния е D7500 от тази моделна линия.

                      Лесен отговор не може да се даде, трябват повече подробности-за какво смята да го ползва и какво иска да постигне като резултат.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #86
                        Като играем на развален телефон, така се получава
                        "Никонът е модел d7100.
                        Ще се снима предимно пейзажи, кат одим по планините, чат-пат и портрети.
                        Дали сонито с два китови обектива 18-55mm f/3,5-5,6 DT и 50mm f/1.8 DT. Или другия вариант 18-55mm f/3,5-5,6 DT и 55-300mm f/4,5-5,6 DT. Като цяло клоня към първия вариант (Сони). Никона е по-скъп като цяло само тялото."
                        Има ли смисъл да се гледат и mirrorless апарати?

                        Коментар


                          #87
                          Определено D7100 е по-добрия за мен. В най-важните характеристики превъзхожда Сонито и то чувствително, въпреки че е по-стар с година и половина като модел. Какво имам предвид:

                          1. Много по-добър дисплей, където ще се гледа кадъра веднага след заснемането-3,2 инча срещу 2,7 инча при Сони, съответно 1 229 000 точки срещу само 461 000 точки
                          2. По-висока максимална скорост на затвора-1/8000 срещу 1/4000
                          3. С едно зареждане на батерията може да направи почти двойно повече снимки спрямо Сонито-950бр срещу само 510бр
                          4. Влаго и прахозащитено тяло, докато Сонито не е защитено
                          5. По-добра дълбочина на цвета - 24,2 бита срещу 24,1 бит
                          6. По-висок динамичен обхват -13,7 срещу 13,5
                          7. Много по-добра работа при ниска осветеност (това е много важно !!!)
                          8. Има два слота за карти памет, може да се сложат две карти и позволява да се прави основно и бекъп копие на всеки кадър.

                          Сонито има няколко предимства:
                          1. По-лек със 150г
                          2. По-евтин
                          3. Екранът му е подвижен
                          4. По-добър автофокус - 79 срещу 51 точки
                          5. По-висока скорост на продължително снимане - 8 срещу 6 кадъра в секунда
                          6. Вградена стабилизация в сензора

                          Аз мисля, че Никона има основни предимства. Сонито е с "полупрозрачно огледало", това е тяхна технология, с която избягват подвижното огледало и вибрациите от него. Но си има основен недостатък-страда чувствителността при ниска осветеност, защото огледалото е винаги пред сензора и винаги отклонява някакво количество светлина към електронния визьор. За това и Никона е чувствително по-добър при ниска осветеност, което е едно от най-важните (ако не и най-важното) качество.

                          За пейзажи няма да се размине без статив. Всички апарати с подвижно огледало като Никона, имат режим на заключване на огледалото, при което вибрациите от този елемент се изключват и остават само предимствата. Аз лично не бих избрал тези обективи.
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар


                            #88
                            Аз си взех скоро S8 И мога да кажа,че с правилните настройки и стабилна ръка снима по добре и от посочените апарати от вас
                            this

                            Коментар


                              #89
                              Да покажа едни две снимчици, които ми харесаха и да си кажете мнението, без обработка и каквото е видял апарата:

                              В църква, без светкавица:


                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X