Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Фотоапарат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    На фиатаджията, ако му трябва бус, си купува Дукато. Ако му трябва малка кола, си купува Пунто. Ама после не обвинява Пунтото, че не може да качи гардероб вътре. Има една приказка "Не може хем оная работа до края, хем душата в рая".
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #62
      За това явно търся Юлис, в който да мога да кача нещо друго ако се наложи, ама да не се возя до работа с бус всеки ден, защото веднъж ще ми се наложи да кача едно пале.
      Мисля, че след огледите в магазин и след много съвети, то се спрях на Сони Алфа 5100. Общо взето няма разлика в снимките с Никона или Канона (спрямо съветите), но пък си е съвсем друг апарат от чисто любителска гледна точка за всекидневна употреба. Ще го мисля, но май това е най-доброто, спрямо моите виждания.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #63
        Хубаво е Сонито, но има два недостатъка, които поне за мен са неприемливи. Първо-няма hot shoe за външна светкавица, а вградената му е трагична направо. Без външна светкавица с подвижна глава, си обречен да правиш снимките в помещения, като с евтина сапунерка-само със заливаща светлина. И второ-обективите му са чувствително по-скъпи, отколкото на DSLR. Примерно портретния 50mm/1.8 е 679лв срещу 349лв за Никонския. И изобщо като цяло е по-скъпа системата. Дори с китовия обектив, който е еквивалентен на Никонския китов, пак идва по-скъпо дори от D3300 с къде по-читавото варио 18-105. Единственото предимство е, че тялото е по-компактно. Но ако му се сложи читав варио обектив, пак ще стане топуз, защото няма как обектива да се направи компактен.
        Последна редакция от DJPOPA; 05.05.2017, 00:52.
        Dacia Duster 1.6 4WD

        Коментар


          #64
          Хубо е да си има човек по хубва техника дори и да не е професионалист човек но :
          Несе вождам как отивам на Метеора например и си нося квадратна чанта от сигурно 5 кила
          Та да снимам жената и сина или забележителности наоколо.
          А другото е че трябва да се научи човек да снима щото от толкова екстри където
          имат тези апарати и сложиш да снима на автоматично си е определено кощунство
          Или другото снимаш и снимките седят на някоя флашка незнаино къде оставена.
          Мойте снимки където са общи не лични са в нета и някой са гледани по над 11000 пъти.
          Личните са на таблет използвам го като фото рамка.
          Последна редакция от kluchar; 05.05.2017, 05:56.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #65
            Хубаво е Сонито, но има два недостатъка, които поне за мен са неприемливи. Първо-няма hot shoe за външна светкавица, а вградената му е трагична направо. Без външна светкавица с подвижна глава, си обречен да правиш снимките в помещения, като с евтина сапунерка-само със заливаща светлина. И второ-обективите му са чувствително по-скъпи, отколкото на DSLR. Примерно портретния 50mm/1.8 е 679лв срещу 349лв за Никонския. И изобщо като цяло е по-скъпа системата. Дори с китовия обектив, който е еквивалентен на Никонския китов, пак идва по-скъпо дори от D3300 с къде по-читавото варио 18-105. Единственото предимство е, че тялото е по-компактно. Но ако му се сложи читав варио обектив, пак ще стане топуз, защото няма как обектива да се направи компактен.
            Това за светкавицата го видях и алтернативата беше Алфа 6000, което е със 100 лв. по-скъпо.
            За обектива също така май не ме интересува, защото както казах, апарата ще се ползва на принципа вади и снимай, като класическа сапунерка. За това и Никона, и Сонито биха били само с китовия обектив. Най-малкото отново заради самото носене. По същата причина се спрях на 5100, защото и допълнителната светкавица отново би заела място.
            Демек с този 5100 просто се целя в турбо сапунерките и за това май това е най-правилния избор за турбо сапунерка, според мен, което в повечето снимки да не отстъпва кой знае колко от алтернативен 3300 или 1300д, с китов обектив и вградената светкавица, за сметка на почти двойно по-компактен размер.
            Последна редакция от BO; 05.05.2017, 08:00.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #66
              То това Сони не е сапунерка. Това си е mirrorless система. Практически е същото като DSLR с кроп сензор, но е по-компактно, защото няма огледало. Оттам следва, че визьора му е електронен, а не оптически като при DSLR. Има модели, които по нищо не отстъпват на DSLR. Основното предимство на този тип апарати е възможността да се сменят обективи.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #67
                А основния им недостатък е вкарвания шум поради 'първородния грях' на mirorless системата. Колега - да си избереш Сони при покупка на такава техника - има смисъл само ако си върл влогър, а ти не писа, че за това ще го ползваш. С по-евтин ДСЛР ще се правят много по-качествени снимки при недобро осветление. Надали го взимаш само за снимки на плажа
                п.с. съобразявам си препоръката с бюджета ти ... който се определя от това Сони.
                Изкупуване на автомобили на добри цени
                /////

                Коментар


                  #68
                  Според професионалните ревюта, шума не отстъпва по абсолютно нищо на Никон 3300 или пък с Канон 1300д. Но за сметка на това ги убива брутално във фокусните възможности.
                  Тука от една седмица чета ревюта, какво точно показват характеристиките и т.н. И все повече си се убеждавам, че Сонито е най-доброто за джобен фотоапарат. Но и скъп, ако решиш да задълбаваш във фотографията. Но както казах няма да задълбавам във фотографията, за да започна да купувам обективи и т.н. така, че това не ме притеснява.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #69
                    Но за сметка на това ги убива брутално във фокусните възможности.
                    Това му е единственото "предимство". Пиша го в кавички, защото не зная що за предимство е изобщо, ако ще се ползва непрофесионално. Ето едно РЕАЛНО СРАВНЕНИЕ, от което ясно е видно, че Nikon D3300 превъзхожда това Sony по всички важни параметри-качество на изображението, динамичен обхват, работа на високо ISO, дълбочина на цвета. Даже и вградената му светкавица е далеч по-силна, а Сонито няма слот за външна. Казано с думи прости, Никон-ът снима по-качествено при всички положения.

                    Щом си харесал Сонито, вероятно ще си го купиш. То си е твоя работа, мен това не ме засяга. Но то не е по-добро дори от най-ниския модел DSLR на Nikon за момента (D3300). Да не говорим, че цената му е на ниво по-висок модел на Nikon, а там пък изобщо вече не може да се мери. А по тия рвюта може да му хвалят автофокуса, колкото си искат. Хвалят го, защото няма реално с какво друго да се похвалят, а все трябва да хванат някой шаран на въдицата. Реално ти няма да имаш никаква полза от тия 179 автофокусни точки. И Nikon D3300, със своите само 11 точки, не само ще фокусира перфектно, но и ще снима по-добре. Още ползвам дъртия D40, който е само с 3 автофокусни точки и си правя прилични кадри... Click image for larger version

Name:	DSC_4142.jpg
Views:	1
Size:	398,9 KB
ID:	2094638
                    Последна редакция от DJPOPA; 08.05.2017, 01:11.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #70
                      Сони имат много хубави мирърлес системи... Ама цената е много солена! Но там говорим за фул фрейм сензори и коренно различни обективи... За определения бюджет D3300 е най-добре... Освен ако не искаш компактност...
                      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                      Коментар


                        #71
                        Predatorsi написа: Преглед на мнението
                        Сони имат много хубави мирърлес системи...
                        Не само мирърлес, имат си и хубави DSLR с тяхната си технология "полупрозрачно огледало". И обективите им са яки, защото купиха Konica-Minolta и заедно с това цялото им know-how за направа на качествена стъклария. Но конкретно това Сони не блести с нищо, освен с висока цена.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          #72
                          Заслужава ли си да сменям стария Nikon Coolpix P90 за нещо по-ново?За толкова години не се научих да снимам,а и тежи 0,5кг,но е на 2000 кадъра.

                          Коментар


                            #73
                            ННо конкретно това Сони не блести с нищо, освен с висока цена.
                            И с компактните си размери, правещо същите снимки. Според мненията на хората де, пробвали ги в реални условия. Не сравнения на хартия.
                            Според хората от Фотопавилиона Сонито с китовия обектив прави с една идея по-добри снимки. Нещо ми показваха по краищата на самата снимка, ама честно казано аз не видях разлика.
                            За моите нужди просто ме посъветваха да помисля за 6000, а не за 5100 поради възможността за поставяне на външна светкавица. Това за бъдеще евентуално. Но пък както казах, бъдещето ми е ясно. Чантичка, вадя, снимам, прибирам. Няма място и време да нося допълнителни неща.
                            Иначе ако задълбавам във фотографията, то било по-далавера да взема Никона, от чисто финансови аспекти в бъдеще. Но, както казах, това не ме интересува.
                            Последна редакция от BO; 08.05.2017, 12:27.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #74
                              Пожелавам ти успех и дано ти върши добра работа. Дано да съм бил полезен в темата, ако не за теб конкретно, може би за някой от другите колеги, които се интересуват.
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар


                                #75
                                Да се похваля.
                                След двучасов дебат в магазина, то накрая взех това:



                                Започвам да тренирам прочетеното и да навлизам в малко повече детайли при снимането.

                                И вчера като ми приключиха бащинските задължение към 2 часа през нощта, то го запалих за първи път, за да снимам поне две снимки.
                                Та имам едно конкретно питане - нормално ли е като използвам ръчния фокус през ринг-а на обектива, да получавам прекалено малък така наречения depth of field? Примерно в рамките на 1-2 сантиметра да има много рязък фокус и след това и преди това да размазва? Това при една и съща диафрагма, само режима на фокуса сменям.
                                Ако използвам автоматичния фокус няма такъв малък ДОФ, а доста по-голям.
                                Последна редакция от BO; 25.05.2017, 08:08.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X