Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на велосипед

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на велосипед

    Времето се позатопли, аз се заседях и проблемите с кръста пак започнаха... По препоръка на лекаря ТРЯБВА да започна да се раздвижвам! С моят проблем бягането не е опция, не съм почитател на фитнес, та остава велосипедирането.
    Друг проблем е, че си нямам АБСОЛЮТНО никаква идея как да подбера компонентите за бъдещото си колело... Карал съм много сглобени "конфигурации", но не и толкова дълго и с постоянство, за да открия фрапиращи разлики.
    Тъпо ще е да разчитам само на думите от продавачите и ще е добре да се информирам (поне) за основните неща.
    По специализираните форуми има страшно много инфо, та от няколкото дни четене чак се обърках.
    Велосипедът ще се ползва предимно в градски условия, но НЕ искам типично градско/шосейно колело. Няма да се правят и големи преходи. За тази цел си имам кола Ще се карат около 15-тина км. дневно - отиване до работа и връщане съответно + някакви разходки през уикенда и в почивните дни.

    Рамка - От форумите разбрах, че е най-добре твърда, но... Алуминий или нещо друго? Размер? Марка? Модел?
    Вилка - ???
    Спирачки - Ясно, че хубавите дискови хидравлични са скъпи. Дискови с жило или няма смисъл от тях?
    Скорости - Марка? Модел? Има ли смисъл от много?
    Капли и гуми - Размер??? Тесни, широки? С голям грайфер или нормален?
    Цена - 800лв. стигат ли?

    Сигурно и нещо пропускам...
    Та приемам всякакви съвети относно "техническата" част.
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    Колега за 800 лв, можеш да вземеш нещо доста прилично, препоръчвам ти Drag, ама може и на декатлон марката да вземеш - има си всичко на него. Аз съм доволен от едно декатлонско, само дето е малко тежко ама за тея километри ще си ОК.
    Рамки, карбонче и т.н. избор на части отиваме на едни пари дето минават лесно цената на фиата (че може и няколко пъти).

    Коментар


      #3
      Сърфа ми до момента е излезнал колкото няколко Фиата, така че знам за какво говориш.
      Но, моля дай КОНКРЕТНИ предложения!
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        Аз търкалям едно такова, не е нищо особено и за планината става. Сега за downhill не става, ама то мисля че му личи.
        Ето този драг също не е лош.
        Реално си има всичко каквото искаш, в тази ценова категория и за това, за което ти искаш да го ползваш най - големия компромис е с теглото, ама се свиква...

        Коментар


          #5
          Хубава тема.
          Според мен е важно да започнеш от причината - имаш проблем с кръста, с други думи, най-важното като избираш велосипеда е да подбререш такъв, че стойката ти да не натоварва проблемни зони.
          Гледам тук вече те съветват, обаче нека започнем така:

          Рамка
          - Твърда със сигурност. Карбонът отпада заради бюджета. Дали
          ще е алиминиева или стоманена ще видиш по-нататък. Най-добре е да пробваш няколко колелета, като заради проблемите с гърба наблегни на тези с по-изправена стойка. Огледай градските и хибридните модели - сайтът е само илюстративен - https://dragbicycles.com/bg/bike-category/urban-bg/
          Тук са хибридните на декатлон ( градските им нещо не ме кефят ) http://www.decathlon.bg/1330-khibridni-velosipedi

          Вилка - Ако ще караш само по асфалт - по добре твърда. Качествена мека започва нейде от 50% на бюджета ти. Но пак зависи от модела колело, може и с мека, но да има заключване. Сред моделите, които ти показах по-горе има и от двата вида.
          Спирачки - Аз със с дискови механични. Според мен са О.К.
          Скорости - Надали сам ще си сглобяваш колелото, така че с каквито дойде, вероятно ще си на Шимано Аливио или Турни.
          Капли и гуми - МТБ са с рамери 26, 27.5, 29. 26 ще е малка капла да въртиш по 15 км на ден, а и размерът бавно отмира. Гледай за 27,5, които според мен дават по-добър компромис между размер, повратливост в града и тегло от 29ките. Гумита - ако няма да излизаш от асфалта ( и останеш с твърда вилка ) ще си с едни гуми, ако решиш, че чат-пат ще караш извън препоръчвам гума с цяла централна част, като тази https://dragzone.bg/vunshna-guma-sch...cruiser-26-1-9
          Цена - 800лв. стигат ли? - Ами... и да и не Според мен ще са ти около долната граница.


          Сега, нека ти споделя малко от моя опит, все си мисля, че ще ти е полезен.
          Преди 2 години си купих от един колега колело за 60 лв.
          Веднага подмених належащите неща - капли, гуми, седалка, преден дерайор.
          Миналата година подмених още някои неща.
          В момента подготвям новия сезон и след 10 дни, когато завърша, от онова, което купих ще е останало само колчето за седалката. Него засега не искам да го сменям.
          Ако тегля чертата ...
          Но това също е вариант - да си вземеш нещо втора ръка и малко по малко да го направиш както ти харесва и ти е удобно. Ще излезе по-скъпо, но пък предполагам знаеш какво е да си имаш интересно занимание
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Боби, звънни да се видим някой ден. Имам две на тавана дето не се ползват. За кратки разходки и преходи като твоите са повече от чудесни. Ела си харесай,покарай го няколко дена и реши дали си заслужава да хвърлиш 800лв. Или да си вземеш по евтино. Мога да те свържа и с два магазина за колела. На Ботева и до новата поща. И двамата са ми клиенти и си имаме приказка. Предполагам ще ти помогнат с избора.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              В относително същия кръг от въпроси, някой има ли наблюдение над такъв вид колело?
              От много време им се чудя, ама за сега само цената не ми харесва.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Не съм се качал на такова, ама то къде остава кефа от колелото, да не можеш да си вземеш въздух целия в пот докато драпаш по баира.
                Иначе като му гледам оборудването е добре, не е зле.

                Коментар


                  #9
                  Боби, октомври си купих велосипед за точно толкова пари. Веднага направих преход Бургас-Созопол и обратно. Много добре върви, не товари, с две думи - доволен съм. Няма какво да ти го хваля. Среща и сам ще го погледнеш, тестваш, ще направим и консултация в магазина до нас.
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар


                    #10
                    колело

                    Незнам какво колело ще си вземеш но да е по леко и по здраво особенно на скоростите където ги сменя
                    Дрес се качвах на едно където е професионално и струва много пари и неми хареса как се кара с него .
                    Първо седалката ме изръби/ тънка и малка / понеравностите много друсаше ако беше с по големи гуми сигурно ще е по добре .
                    Така ще порво трябва да се качиш на подобен модел за който си намислил да взимаш.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Боби, октомври си купих велосипед за точно толкова пари. Веднага направих преход Бургас-Созопол и обратно. Много добре върви, не товари, с две думи - доволен съм. Няма какво да ти го хваля. Среща и сам ще го погледнеш, тестваш, ще направим и консултация в магазина до нас.
                      Не разбрах дали точно това колело си купил, или подобно с такива параметри?
                      Сега видях че в двете посоки това прави около 70км разстояние. Как се справи батерията за този преход?
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Не разбрах дали точно това колело си купил, или подобно с такива параметри?
                        Сега видях че в двете посоки това прави около 70км разстояние. Как се справи батерията за този преход?
                        Не колега BO, съвпадение на имена, или аз тъпо и неразбираемо съм го написал. Велосипедът е класически и в случая краката ми трябваше да се справят с посоченото разстояние.
                        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                        Коментар


                          #13
                          Миналата година си купих от Decathlon BTWIN RockRider 540... Засега съм доста доволен... С добри компоненти за цената си е. Струваше 720лв. Тежи около 14кг.
                          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                          Коментар


                            #14
                            Не са ли ви много пари аз си карам с 7 годишен scorpiom cross колело :D и не искам да го сменям много много с друго.
                            this

                            Коментар


                              #15
                              Мнения за тази марка?

                              https://www.shockblaze.com/bg/
                              Alfa 159 SW 2.4 Ti
                              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                              Коментар

                              Working...
                              X