Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да сменя регистрацията на колата ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Няма как да регистрираш кола с номера от една област в данъчна служба на друга област. Затова колата ти ще остане където си е била и до сега. Единственото неудобство което аз виждам е че ще се налага да си плащаш данъка на досегашното място. Неудобство до толкова че ще ти е нужен докумен за платен данък за да минеш преглед
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #17
      Да, бе точно така ще да са нещата. Гледат лошо комплексарите на тема родно място, на повечето хора не им прави впечатление номера на колата.

      По темата: На съквартиранта ми от студентски му бяха написали фиш 10/20лв (не помня точно колко) заради това. Действието става 2008.
      Този казус, както и временно/постоянно жителство са ми много мъгляви.
      Аз ти казвам, че им прави... И ще бъдеш съден по бързата процедура за това че си C във PB примерно

      Коментар


        #18
        rangel88 написа: Преглед на мнението
        Аз ти казвам, че им прави... И ще бъдеш съден по бързата процедура за това че си C във PB примерно
        Съден от кого и за какво?
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #19
          Съден от кого и за какво?
          За неправилно престояване паркиране и др.
          Хипотетично... Ще си кажат хората
          - гледай го този шоп как кара/паркира
          Примерно...
          Не в окръжния съд....

          Коментар


            #20
            Не си мислете, че не искам да си оправя нещата с колата... Просто разправията е безумна. Трябва да закарам колата в кат, да ида в общината, после да я отпиша от старата община, да ида до застрахователя за ми поправи полицата, после и картончето за преглед...... 300,000 неща за оправяне.
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              #21
              Дидо ти написа как стоят нещата, аз също съм с номера СО, но от 6 години съм с постоянен адрес София, никой никога не ми е правил проблем за номерата.
              Ако имаш излишно време, пари и нерви ходи и си ги смени.
              punto HGT

              Коментар


                #22
                Аз карах бравата така 4 год. Беше с пловдивски номера, а постоянния ми беше в София. Спирали са ме по това време и не съм имал проблем...
                Като си купиш нова кола живот и здраве ще си я регистрираш със софийски номера
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #23
                  Искам да използвам темата на колегата с леко разширение. А има ли проблем колата да се продаде с не смени номера или когато се отиде пред нотариуса тои сверява личната карта и талона на колата и прави проблем ?
                  Fiat Punto JTD HLX 1999

                  Коментар


                    #24
                    egzoti4en написа: Преглед на мнението
                    Искам да използвам темата на колегата с леко разширение. А има ли проблем колата да се продаде с не смени номера или когато се отиде пред нотариуса тои сверява личната карта и талона на колата и прави проблем ?
                    Не разбрах въпроса.
                    Какво значи "несмене[ни] номера"? Прехвърлил си колата нотариално, но не си я прехвърлил в КАТ ли?
                    Поясни, че не ти се разбира много какво питаш.

                    Коментар


                      #25
                      rangel88 написа: Преглед на мнението
                      Да де ама те гледат с лошо око така Из Пловдив ако не си PB будиш подозрение... от типа имигрант а
                      - Гледай го тоя от C-Y-H-KH как кара.... Там така ли карате бе алоо ???
                      Или мани го тоя от от Пазарджик - там един инструктор ги учи целия град и пак не могат да се научат...
                      Карай на 4 коли от тоя (X) и не го изпреварвай там са си *******
                      Х - Хюстън са много опасни ама и PA опасни- Малък град с 1 колело и 3 кръстовища и като дойдат тука става ужас
                      На такива мога само да им съчувствам. Пак казвам - излязъл съм от родното си място през 1990 година. От тогава навсякъде се случва така, че карам автомобил с "чужда" регистрация. НИКОГА това не е било повод за глоба, или някакво по-различно отношение от страна на органите. А и при мен документите са много "шарени"... Веднъж ме бяха спрели в нарушение в Пловдив с ямболския номер, но като видяха, че съм роден в Пловдив и ме пуснаха без глоба... (май си противореча малко, а? ).

                      Коментар


                        #26
                        Immortal написа: Преглед на мнението
                        Не разбрах въпроса.
                        Какво значи "несмене[ни] номера"? Прехвърлил си колата нотариално, но не си я прехвърлил в КАТ ли?
                        Поясни, че не ти се разбира много какво питаш.
                        Извинявам се много. Колата си е на мое име но регистрацията е В(Варна). Трябва да си сменя личната карта с нов адрес и регистрацията трябва да стане примерно СА(София). Проблема е че в близките месеци колата ще бъде пусната за продажба и съответно въпроса ми е мога ли да не минавам през мъките които е описал колегата при смяна на постоянния адрес и съответно на личната карта ?

                        С няколко думи, ще имам ли проблеми когато ми се наложи да продавам колата тъй като още ще се води с регистрация във Варна, а моята лична карта ще е в София ?
                        Последна редакция от egzoti4en; 06.03.2017, 15:38.
                        Fiat Punto JTD HLX 1999

                        Коментар


                          #27
                          Добър въпрос. ЛИЧНО СПОРЕД МЕН, не би трябвало това да е пречка за изповядване на сделката.
                          Ти си собственик на колата по талон, ЕГН-то и имената ти са същите. Те са достатъчни за да бъдеш идентифициран като собственик на колата, с което правото ти да я продаваш е доказано.
                          На практика може да се окаже друго, но мога да предложа решение:

                          Докато все още не си си сменил личната карта и адресът по нея съвпада с тоя в талона на колата, направи пълномощно на свой близък - родител, брат, сестра - с което да го упълномощиш да може той да продава колата.
                          И като решиш да я продаваш, при нотариуса ще иде купувача и този, който ти си упълномощил. Теб няма да те търси никой, и никой няма да разбере, че вече си със сменен постоянен адрес.
                          Една бира дължиш за съвета

                          Коментар


                            #28
                            Immortal написа: Преглед на мнението
                            Добър въпрос. ЛИЧНО СПОРЕД МЕН, не би трябвало това да е пречка за изповядване на сделката.
                            Ти си собственик на колата по талон, ЕГН-то и имената ти са същите. Те са достатъчни за да бъдеш идентифициран като собственик на колата, с което правото ти да я продаваш е доказано.
                            На практика може да се окаже друго, но мога да предложа решение:

                            Докато все още не си си сменил личната карта и адресът по нея съвпада с тоя в талона на колата, направи пълномощно на свой близък - родител, брат, сестра - с което да го упълномощиш да може той да продава колата.
                            И като решиш да я продаваш, при нотариуса ще иде купувача и този, който ти си упълномощил. Теб няма да те търси никой, и никой няма да разбере, че вече си със сменен постоянен адрес.
                            Една бира дължиш за съвета
                            Еееее това не бих се сетил, но е адскииии хитро. Мерси много за съвета жив и здрав да си, а бирата е никакъв проблем
                            Fiat Punto JTD HLX 1999

                            Коментар


                              #29
                              Immortal написа: Преглед на мнението
                              На такива мога само да им съчувствам. Пак казвам - излязъл съм от родното си място през 1990 година. От тогава навсякъде се случва така, че карам автомобил с "чужда" регистрация. НИКОГА това не е било повод за глоба, или някакво по-различно отношение от страна на органите. А и при мен документите са много "шарени"... Веднъж ме бяха спрели в нарушение в Пловдив с ямболския номер, но като видяха, че съм роден в Пловдив и ме пуснаха без глоба... (май си противореча малко, а? ).
                              Добре де аз ще те препсувам на град ако ме засечеш в Пловдив хайде да видеш че се случва
                              Доста често го чувам това предимно с Пазарджик тука
                              -Абе пазарджишки **** къде караш

                              Коментар


                                #30
                                Добре де, излиза, че като карам в чужд град, без значение на повода, дори да съм транзит, съм навлек, така ли? Това са чисти глупости и дивотии.
                                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                                Коментар

                                Working...
                                X