Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да сменя регистрацията на колата ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябва ли да сменя регистрацията на колата ?

    Здравейте,

    Ще си сменям постоянното жителство. Ще си извадя ЛК в София. Ще си извадя и СУМПС в софийския КАТ.
    Трябва ли да прехвърля регистрацията на колата от плевенския в софийския КАТ ?
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    #2
    Да трябва. Колата е с регистрация според постоянното местожителство на собственика.

    Коментар


      #3
      todorakiggg написа: Преглед на мнението
      Да трябва. Колата е с регистрация според постоянното местожителство на собственика.
      Къде мога да прочета повече за това ?

      От по-долните линкове разбирам как да променя постоянния си адрес и сроковете за ЛК и СУМПС
      https://pravatami.bg/952
      http://dbds.mvr.bg/Administrativno_o...chna_karta.htm
      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

      Коментар


        #4
        Като вземеш новата лична катра взимаш документите на колата и в КАТ.
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          kluchar написа: Преглед на мнението
          Като вземеш новата лична катра взимаш документите на колата и в КАТ.
          Предполагам е така, но не ми се занимава със столичния кат, нито ми се дават пари за нови номера и талони и т.н.
          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

          Коментар


            #6
            Тогава трябва да караш по внимателно и да не спираш където не трябва щото си потенциален клиент към паяците
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              По закон автомобилът се регистрира по постоянния адрес на собственика (по седалището на фирмата).

              Наредба I-45
              Чл. 14.
              (Попр. - ДВ, бр. 99 от 2006 г.)

              (4) (Нова - ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г.) При промяна в постоянния адрес на собственика в населено място в друга област собственикът представя ПС за промяна в регистрацията в 14-дневен срок от издаване на новия личен документ.
              НО
              Никъде няма записана някаква санкция, ако не го направиш.
              Тъй че ако не ти се виси из столичния КАТ, и ако не ти пречи да караш с "чужди" номера - не се занимавай с глупости.
              Аз никога не съм си сменял регистрациите на колите - а съм живял на доста места. Почти винаги съм бил с "чужда" регистрация. В Сливен бях с ямболска (У), после в Ямбол - със сливенска (СН), после с ямболска в София, после и с двете (У и СН) в Козлодуй . Докато бях в София, служебната ми кола беше с варненска регистрация.
              Никога това не е било проблем.

              Биха могли, ако много се заядат, да те глобят по този член от ЗДвП:
              Чл. 185. За нарушение на този закон и на издадените въз основа на него нормативни актове, за което не е предвидено друго наказание, виновните се наказват с глоба до 20 лв.
              (тъй като горната наредба е издадена въз основа на ЗДвП).
              Последна редакция от Immortal; 01.03.2017, 20:27.

              Коментар


                #8
                Immortal написа: Преглед на мнението
                По закон автомобилът се регистрира по постоянния адрес на собственика (по седалището на фирмата).

                Наредба I-45
                Чл. 14.
                (Попр. - ДВ, бр. 99 от 2006 г.)

                (4) (Нова - ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г.) При промяна в постоянния адрес на собственика в населено място в друга област собственикът представя ПС за промяна в регистрацията в 14-дневен срок от издаване на новия личен документ.
                НО
                Никъде няма записана някаква санкция, ако не го направиш.
                Тъй че ако не ти се виси из столичния КАТ, и ако не ти пречи да караш с "чужди" номера - не се занимавай с глупости.
                Аз никога не съм си сменял регистрациите на колите - а съм живял на доста места. Почти винаги съм бил с "чужда" регистрация. В Сливен бях с ямболска (У), после в Ямбол - със сливенска (СН), после с ямболска в София, после и с двете (У и СН) в Козлодуй . Докато бях в София, служебната ми кола беше с варненска регистрация.
                Никога това не е било проблем.

                Биха могли, ако много се заядат, да те глобят по този член от ЗДвП:
                Чл. 185. За нарушение на този закон и на издадените въз основа на него нормативни актове, за което не е предвидено друго наказание, виновните се наказват с глоба до 20 лв.
                (тъй като горната наредба е издадена въз основа на ЗДвП).
                1 Да
                2 Да де ама те гледат с лошо око така Из Пловдив ако не си PB будиш подозрение... от типа имигрант а
                - Гледай го тоя от C-Y-H-KH как кара.... Там така ли карате бе алоо ???
                Или мани го тоя от от Пазарджик - там един инструктор ги учи целия град и пак не могат да се научат...
                Карай на 4 коли от тоя (X) и не го изпреварвай там са си *******
                Х - Хюстън са много опасни ама и PA опасни- Малък град с 1 колело и 3 кръстовища и като дойдат тука става ужас


                Макар че една цистерна днес ми караше в лява лента на магистралата с 80 с кодови номер NI014 - това трябва да е ниш май май те тия не са в европа
                Последна редакция от ; 01.03.2017, 23:25.

                Коментар


                  #9
                  Да, бе точно така ще да са нещата. Гледат лошо комплексарите на тема родно място, на повечето хора не им прави впечатление номера на колата.

                  По темата: На съквартиранта ми от студентски му бяха написали фиш 10/20лв (не помня точно колко) заради това. Действието става 2008.
                  Този казус, както и временно/постоянно жителство са ми много мъгляви.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #10
                    Ако си караш колата и те спрат за проверка едва ли някой ще се заяде. Но ако паяк ти вдигне колата, дебелака на наказателния паркинг ще ти поиска лична карта, шофьорска книжка и талона на колата. Е ако не съвпаднат - там започва одисеята.
                    Fiat Coupe 1.8

                    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                    Коментар


                      #11
                      Ако си караш колата и те спрат за проверка едва ли някой ще се заяде. Но ако паяк ти вдигне колата, дебелака на наказателния паркинг ще ти поиска лична карта, шофьорска книжка и талона на колата. Е ако не съвпаднат - там започва одисеята.
                      Според мен точно там няма шанс да ти направят каквато и да е одисея.
                      За да те глобят по ЗДвП, то колата трябва да се движи или намира върху републикански път.
                      Паркинга на паяците не е част от републиканската пътна мрежа. Съответно могат да те глобят единствено за неправилното паркиране, но не и за регистрацията на колата. Защото времето в което се установява несъответствието не съвпада с намирането на колата върху републиканската пътна мрежа.
                      За това по принцип няма проблем да си караш колата без номера в двора на къщата или на полето, примерно.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Според мен точно там няма шанс да ти направят каквато и да е одисея.
                        За да те глобят по ЗДвП, то колата трябва да се движи или намира върху републикански път.
                        Паркинга на паяците не е част от републиканската пътна мрежа. Съответно могат да те глобят единствено за неправилното паркиране, но не и за регистрацията на колата. Защото времето в което се установява несъответствието не съвпада с намирането на колата върху републиканската пътна мрежа.
                        За това по принцип няма проблем да си караш колата без номера в двора на къщата или на полето, примерно.
                        Може би имаш право. Но на мой роднина му се падна точно тази ситуация, а аз бях с него. Та от там знам.
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #13
                          Явно някой си е превишил правата, а другия не си ги е знаел, но неможем всички да сме адвокати.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            Явно някой си е превишил правата, а другия не си ги е знаел, но неможем всички да сме адвокати.
                            Това е много вярно. На мен не ми се занимава да влизам в подробности да чета ЗДвп, а какво остава да следя за хилядите му изменения. Иначе аз съм с ЛК от град "Х", с кола с рег. номер от град " У" и карам главно в град "Z". Проблеми не съм имал, само един път при спор с полицай за липса на основание да ми напише фиш, човека ми манекна, че личната ми карта и регистрацията на МПС-то не са от едно населено място и може да тръгне да копае в тази посока и аз с умивка приех глобата за неправилен престой
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря за отговорите. Предполагам, че ако не сменя номерата на колата, то тогава няма да се налага да декларирам колата в данъчната служба ?
                              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                              Коментар

                              Working...
                              X