Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Счупен пръст на ръка, някой???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Счупен пръст на ръка, някой???

    Паднах преди 20на дена със скутера, с 20, пребих се като куче, половин квадрат епидермис замина, 3 шева на брадата и счупено кутре.....
    Принципно тва ми е 15 счупване за съзнателния ми живот, но сефте на пръст......фалангата веднага след дланта, не от ставата, а след нея.....
    Хайванина в спешното още без да види ренген, веднага ми предложи операция в клиниката дето работел след това, просто да ме зашиели междувременно и да съм го изчакал да свършим тая рутина на другото му работно място.....
    След като ми светна уорнинг лампата и му заявих че по скоро ще правим ампутация, отколкото операция, некси криво ляво се опита да направи някакво наместване и шинира с гипс кутрето към средния и безименния.....
    Прати ме веднага на втори ренген и с възхищение ми каза къв късметлия съм и че е наместено бомба.....

    Направих си ренген пак след 12 дена и нещата не изглеждаха кой знае колко добре(прикачената снимка).....вчера беше 25 ден когато каза че "шината" трябва да се махне, махнах си я, движението му е силно ограничено и съм леко притеснен......
    Въпроса ми е към тия дето са имали счупвания на пръсти - шината или гипса в право положение спрямо дланта ли са им сложили или под 90 градуса спрямо дланта - демек пръстите прегънати на прав ъгъл от - до......?????

    Прикачени файлове
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    #2
    Чупих си показалеца, когато бях на 6-7 години. В Пирогов ми го шинираха изправен спрямо дланта, прикрепиха го към средния пръст. След като свалиха шината не можех да сгъвам нито показалеца, нито средния, но малко по малко нещата си дойдоха на мястото. Особено счупеният пръст доста време му трябваше да се раздвижи...
    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

    Коментар


      #3
      Ако не си потърсил второ мнение - направи го! Защото на мен след едно такова "Готов си вече ти няма нищо!" ми чупиха наново ръката...
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #4
        Аз не съм имал "честта" да си чупя нещо (освен главата три пъти - без майтап ) и акъл не мога да дам за счупени крайници, но ще поразпитам на правилното място

        Симптомите, които описваш са като на навехнат пръст (виж там даже не помня коко пъти съм имал "честта") и горе-долу за 10-на дни отшумяват проблемите.
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Май така ги правят - изпънати на шина, не на 90гр. Миналата година и аз счупих костта която се пада преди кутрето( пета метакарпална се води), ама то се засяга главно кутрето и безименния. Двата ги изпънаха почти прави...след махането нормално да не може да движеш нищо, обездвижват се с времето, в което си чакал да заздравее. За 2-3 дена ще ги раздвижеш, но не прекалявай с натоварването, всичко се прави постепенно.

          Коментар


            #6
            При моето счупване на среден пръст ми гипсираха ръката до лакътя. Общо взето 4-те ми пръста (без палеца) ми бяха във форма все едно държиш мишката на компютъра. Една такава дъга от гипс под тях. Ама имаше и допълнително усложнение, че имах и рана като бонус към счупването, която трябваше да се третира доста време, та за това гипса беше само под цялата длан, а отгоре беше свободно, за да може да се отварят бинтовете и да се правят промивки.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Лошото е че май си за операция,защото ако това е снимка на 12-я ден,има разместване и отделен фрагмент.Няма данни за вкостяване.Така че второ мнение и май май операция.А и не е наместено като хората.
              1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

              Коментар


                #8
                Шинира ме бастуна под 90 градуса, на много места чета че се прави в права линия спрямо дланта......
                Не ми изглежда крив пръста в момента, а и няма да ходя на изложение, идеята е да го сгъвам що годе нормално......
                Втори ден откакто съм махнал всичко, усещането и движението малко се повъзтановиха,но все пак е далече от нормалното.......
                Операция......при нивото на медицината в БГ по скоро на ампутация бих се навил от колкото на операция........не коментирам факта че и операцията не винаги гарантира идеално срастване.....
                Може би бях свикнал предишните ми счупвания да зарастват бързо и да нямам обездвижване, но с пръстите явно е различно....
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  Твоя воля.Колкото до нивото на медицината....Нали знаеш,че в България всеки разбира от медицина и футбол.Две планки,4 винта и ще си като нов.Отделно,че операцията се прави за да не се образува лъжлива става на мястото на счупването.Както и да е.Повече акъл няма да давам.
                  1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                  Коментар


                    #10
                    Футбола не ме интересува и не съм гледал разбиранията за него......
                    Мисля че е изключително добре ако човек има възможност да се интересува от медицина по интернет.......
                    Преди време в сервиза на волето ми кацна некво надуто докторче, дето беше много гордо че след като обиколил една сюрия сервизи и никой не му решил шибания проблем с фаровете, той се разчел из форумите и видял в некъв немски дето със снимки било описано къде, кво и той го направил.......след 5 минути го питах че съм чел в интернет че било много полезно да се гладува по 3 дена в месеца(измислих си го, просто исках да провокирам отговор).......той подпали че било мноо греховно народа да се лекува по интернет, да чете статии свързани с подобни неща.......
                    Безцеремонно му заявих че за да се е впрегнал народа да се образова по интернет, значи нивото на медицината и обслужването в БГ е под всякаква критика.......все пак щом той може да чете и да си реши проблема с скапаните фарове по нета, що и ние да не четем из нета........ма те били учили 5-6-7-4563456 години......дреме ми на седалището че са учили след като 80% от тях се интересуват първо от печалбата, пациента е на 3-4 място......
                    Осъзнавам че системата превърна лекарите в печалбари, но обикновенния човек не е длъжен да търпи последиците.......
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      На мен ми счупиха кутрето при игра на баскетбол в 11 клас Първо ходих на чакръкчия (каквото и да значи това), който беше сигурен, че не е счупен, дърпа го, усуква го, после цяла нощ не спах от болка. Никога повече няма да отида при такива олигофрени шарлатани и лекари-wannabe-та. На другия ден естествено в болницата - снимка, оказа се счупен и ми ги гипсираха ръката, като помня че аз трябваше да си купя гипса, марли и каквото там трябваше . И до днес си ми е крив пръста, но поне тогава пропуснах класната по литература
                      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                      Коментар


                        #12
                        dikanio написа: Преглед на мнението
                        На мен ми счупиха кутрето при игра на баскетбол в 11 клас
                        Коста или ставата......????
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #13
                          Не знам/помня, по-скоро фрактура на фалангата трябва да е било, съдейки по тази картинка https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4...E%D1%81%D1%82) При мен метакарпалната и проксималната фаланги на кутрето не са в една линия, а са под ъгъл, тоест кутрето е с чупка извито към безименния. Тогава бях притеснен, че това ще ми пречи на тренировките във фитнеса и по-конкретно на захвата, но притесненията бяха напразни. Досега този дефект не ми е пречел и за каквато и да е друга дейност, нито пък ме е боляло след като веднъж заздравя. Е, с този крив пръст едва ли ще ме вземат в реклама на крем за ръце примерно
                          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                          Коментар


                            #14
                            И на мен не ми дреме дали ще е крив, важно е да е функционален.....
                            Alfa 156 2.0 TS
                            Alfa 156 20VTurbo
                            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                            Locost TF1 3.0V6

                            Коментар


                              #15
                              Никак не ти е добре снимката, ама режи, щото очевидно няма кой да те оправи с това ниво на медицината.

                              Коментар

                              Working...
                              X